Сторінка
7

Запорізька область – економічний потенціал району

Єдина в Україні медустанова, де можна одержати всебічну лікувально-діагностичну допомогу на найбільш сучасному рівні з питань репродуктивного здоров'я (дітей і дорослих), сімейно-шлюбних відносин, планування сім'ї та безплідності, включаючи оперативне лікування, – це Запорізький обласний Центр реабілітації репродуктивної функції сім'ї.

Комплексне лікування та реабілітація дітей дошкільного та шкільного віку проводяться в 7 дитячих санаторіях: протитуберкульозному (м. Бердянськ); кістково-туберкульозному (м. Запоріжжя); ревмокардіологічному (м. Молочанськ); багатопрофільному дошкільному (м. Запоріжжя); пульмогастроентерологічному (м. Мелітополь); психоневрологічних для дітей дошкільного та шкільного віку (м. Запоріжжя).

Професор О.С.Ніконенко в 1992 р. заснував один з кращих в Україні Центр мультиорганної трансплантації з відділенням гемодіалізу на базі обласної клінічної лікарні. Запорізькі трансплантологи за сучасними технологіями виконали 318 операцій по пересадці нирок, у тому числі 12 дітям, а також 8 – по пересадці печінки; освоїли пересадку підшлункової залози та підготувалися до пересадки серця.

Успішно працює на базі обласної клінічної лікарні Обласний центр хірургії, до якого входять відділення кардіологічної і судинної хірургії. Кардіохірурги роблять ряд складних операцій, відомих у світовій практиці: протезування мітрального та аортального клапанів, вживлення кардіостимуляторів, аорто-коронарне шунтування. В 2001р. створено Центр дитячої кардіохірургічної служби області, де виконуються операції дітям з уродженими пороками серця та магістральних судин. Ефективно діє обласний центр артрології і спортивної травми, де виконуються операції по протезуванню та усуненню ушкоджень суглобів.

Досягнення запорізьких офтальмологів з імплантацією штучного кришталика відомо не тільки в Україні, а й в інших країнах. В 2001 році проведені унікальні операції по створенню штучних сечового міхура і стравоходу.

Забезпеченість населення аптеками значно перевищує загальноукраїнський показник. 36% існуючих аптек належить до комунальної форми власності, 64% – до колективної та приватної. Динамічно розвивається в області й фармацевтичне виробництво.

В охороні здоров'я області продовжується процес реформування. Пріоритетними та перспективними в плані інвестицій напрямками розвитку галузі є сільська сімейна медицина, розвиток лікувально-діагностичної бази дитячих та рододопоміжних установ, кардіохірургічної служби. ТУРИЗМ, СПОРТ

За останні роки загальний стан розвитку фізичної культури й спорту в області зазнає позитивних змін у збільшенні загальної кількості осіб, що займаються фізкультурно-оздоровчою роботою. Особливо це спостерігається в навчальних закладах освіти та сільській місцевості

Здійснюється робота по вдосконаленню ефективних форм, методів і засобів фізкультурно-спортивної діяльності з урахуванням місцевих особливостей, традицій, умов праці.

В області працюють школа вищої спортивної майстерності, 16 спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву, 45 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, 63 дитячо-юнацьких підліткових клубів за місцем проживання, 10 дитячо-юнацьких клубів фізичної підготовки.

Запорізька земля споконвіку славилася своїми спортивними досягненнями. Першу найвищу олімпійську нагороду в далекому 1952 році виборов борець Яків Пункін, а найбільшого успіху досяг уславлений важкоатлет Леонід Жаботинський, який підіймався на найвищі сходини п’єдесталів пошани двох Олімпіад. Три олімпійські нагороди завоювала бігунка на середні дистанції Тетяна Доровських (Самойленко), по дві – гандболісти Михайло Іщенко та Сергій Кушнирюк, спринтер Тетяна Пророченко. Загалом, починаючи з 1952 року, спортсмени нашої області завоювали на головних змаганнях сучасності 11 золотих, 6 срібних та 6 бронзових медалей.

Слід відзначити досягнення чемпіонів та призерів Європи, світу та Олімпійських ігор, заслужених майстрів спорту Дениса Силантьєва (плавання), Олени Жупіної, Ганни Сорокіної, Романа Володькова (стрибки у воду), братів Сидоренків (бокс) , Романа Зозулі, Ольги Рощупкіної (спортивна гімнастика), Олега Михайлова (кульова стрільба) та їх тренерів Сергія Гусєва, Тетяну Турову, Володимира Манзулю, Олександра та Любов Барсукових, Миколу Назаренко та інших.

За останнє десятиріччя було підготовлено понад 100 майстрів спорту України міжнародного класу, 14 спортсменам присвоєно Почесне звання «Заслужений майстер спорту України». 47 спортсменів області прийняли участь в Олімпійських іграх.

Запорізька область є привабливою туристично-рекреаційною зоною. Основу привабливості нашого регіону в сфері туризму складають як історичні пам’ятки (історико-культурний центр «700-літній Запорозький Дуб», колиска Запорізького козацтва та першої в світі демократичної республіки – о.Хортиця тощо), так і природні умови, які сприяють багатьом видам сучасного туризму. В сфері надання туристичних послуг в області працюють 69 підприємств та приватних підприємців.

Робота туристичного центру заснована на зацікавленості землею Запорізького козацтва, духовними цінностями українського народу, а також на добрих традиціях прийому та обслуговування гостей.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: