Сторінка
5

Запорізька область – економічний потенціал району

Серед підприємств з іноземним капіталом найбільш успішно працюють ЗАТ «ІВЕКО-Мотор Січ», співзасновником якого є італійська компанія «IVEССO» (обсяг іноземних інвестицій – 8,1 млн. дол.), ВАТ «Пивобезалкогольний комбінат «Славутич», інвестиції у яке здійснила шведська фірма «Болтик Бевереджис Холдинг Акциєболаг» (20,0 млн. дол.), ЗАТ «Запорізький залізорудний комбінат» – кошти інвестовані словацькою фірмою «MINERFIN» (20,6 млн. дол.), СП «АвтоЗАЗ-ДЕУ» – корейськими фірмами «Деу Хеві Індастріз ЛТД» та «Деу Мотор Ко., ЛТД» інвестовано 150 млн. дол.

Пріоритетними напрямками в сфері інвестування в Запорізьку область є такі галузі промисловості, як машинобудування, харчова промисловість, чорна металургія, радіоелектроніка та інші високотехнологічні галузі, а також сільське господарство. ФІНАНСОВІ СТРУКТУРИ

Запорізька область володіє досить розвиненою фінансово-кредитною інфраструктурою. В регіоні працює 53 банки і банківських установ, з яких 5 є регіональними самостійними банками. Такі регіональні банки, як «Індустріалбанк», «Металург» та «АвтоЗАЗбанк», відповідно до своїх загальних активів (понад 20 млн. дол.) віднесені до групи «великих банків» України. Більшість банків регіону (такі, як «Металург», «Укрексімбанк», «Вабанк», «Муніципальний», тощо) мають кореспондентські відносини з провідними банками Європи та світу, що свідчить про довіру до фінансово-кредитної системи області з боку іноземних партнерів, а також гарантує подальший розвиток цієї сфери народного господарства.

Один зі світових лідерів фінансової діяльності – фінансова група «Райффайзенбанк» відкрила своє представництво в м. Запоріжжі.

Страхову діяльність в області здійснює 13 місцевих страхових компаній та 50 філій, представництв, відділів, з яких 20 – структурні підрозділи з інших регіонів України.

Додатково страхування експортних кредитів спирається на автоматичне перестрахування провідних німецьких, французьких та американських компаній, таких як концерн «Герлінг», групи «Скор», «Сент-Пол», «Ерк-Франкона». Сумарні страхові фонди партнерів Транснаціональної страхової групи «Індержстрах» складають десятки мільярдів доларів.

Партнерські взаємовідносини провідних регіональних страхових компаній із найбільшими страховими та перестраховочними компаніями України та світу дозволяють приймати на страхування великі майнові й фінансові ризики підприємств регіону та інвесторів. РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА

Розвиток малого підприємництва є додатковим вагомим фактором, що позитивно впливає на зростання економіки регіону. Його розвиток сприяє усуненню диспропорцій на окремих товарних ринках, створенню додаткових робочих місць і скороченню безробіття, розвитку конкуренції, швидкому насиченню ринку товарами та послугами.

Протягом останніх років в області склалися позитивні тенденції щодо розвитку малого підприємництва.

В області функціонує близько 8,5 тисяч малих підприємств, на яких зайнято 14% чисельності працюючих на всіх підприємствах області.

Серед малих підприємств переважають підприємства з чисельністю зайнятих до 10 осіб – 75% загальної кількості малих підприємств.

У розподілі малих підприємств за видами економічної діяльності не відбувається значних змін: більше половини малих підприємств функціонують у сфері торгівлі та послуг, 15% – у промисловості, 10,2% – в будівництві, 3,6% – в сільському господарстві, 3,2% – транспорт та зв’язок.

Із загальної кількості малих підприємств майже 65% мають колективну форму власності, майже 35% – приватну.

Крім юридичних осіб у сфері малого бізнесу працюють 62 тисячі громадян – суб’єктів підприємницької діяльності. Переважна більшість підприємців – фізичних осіб працюють на ринках, одночасно збільшується кількість підприємців, які надають послуги населенню (ремонт побутової техніки, індивідуальний пошив одягу, індивідуальний ремонт та пошив взуття).

В період реформування агропромислового комплексу багато громадян, які отримали земельні паї, обрали таку форму господарювання як фермерство. Кількість фермерських господарств складає 2,35 тисяч одиниць. РИНОК ПРАЦІ

Із загальної чисельності населення 1166,4 тис. осіб (59%) – у працездатному віці, 352,4 тис. (17,8%) – у молодшому за працездатний, 457,3 тис. (23,2%) – у старшому за працездатний вік. У містах проживає 79,5% населення у працездатному віці, у сільській місцевості –20,5%.

З кожних 100 зайнятих в економіці працівників, 60 – становлять жінки, 17 – молодь у віці 16-28 років, 15 – громадяни, які отримують пенсію за віком, на пільгових умовах та по інвалідності.

Швидке зростання зайнятості у приватному секторі економіки здійснюється, в основному, за рахунок розвитку особистого підсобного сільського господарства та самозайнятості населення. У цих структурах нараховувалося 186,8 тис. осіб., або 22,1% чисельності осіб, зайнятих у всіх сферах економічної діяльності.

Активізація економічної діяльності, реалізація заходів регіональних програм зайнятості населення дозволили поліпшити ситуацію на ринку праці.

ОСВІТА

Освіта області сьогодні – це стабільна система з позитивним розвитком, що має на цьому шляху суттєвий потенціал.

В області діє 672 загальноосвітні навчальні заклади. Головне їх досягнення – варіативність мережі, можливості вибору закладів, освітніх програм залежно від індивідуальних освітніх запитів учнів.

Збережена та оптимізована система безоплатної позашкільної освіти (82 заклади, у тому числі палаци, будинки, центри творчості для дітей та юнацтва, профільні заклади технічної, естетичної творчості, спортивного, туристсько-краєзнавчого, еколого-натуралістичного спрямування тощо).

Усього в області діє 630 дошкільних закладів, у яких виховується більше 40 тис. дітей.

Докорінні якісні зміни відбулися в системі професійно-технічної освіти області. Її розвиток, перш за все, орієнтується на реформування економіки, зміни потреб ринку праці регіону. Зараз діє 42 професійно-технічні навчальні заклади. Одним з пріоритетних напрямів реформування закладів професійно-технічної освіти в області є перехід до нових, сучасних технологій підготовки кадрів.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: