Сторінка
2

Експлуатація автомобільних доріг

k1; k2; k3 – коефіцієнт використання відповідного пробігу, корисного часу вантажопідйомності;

V – середня швидкість руху, км/год;

t0 – простой машини в пунктах завантаження і розваження за один рейс, год.

Собівартість перевезень – вартість (в крб.) перевезення одиниці вантажу (т) на 1 км. .

Gзаг – приведені річні затрати на придбання автомобіля, його експлуатацію, будівництво і експлуатацію доріг, крб.

П – річна продуктивність автомобіля.

Річні затрати:

ІІ. Вплив кліматичних умов на умови руху автомобільного транспорту.

1. Задачі служб зимового утримання авто доріг.

Зимове утримання являє собою комплекс міроприємств, який включає себе захист доріг від засипів лавин, очистку від снігу, боротьба з зимовою слизькістю, боротьба з ожеледицями. Перераховані міроприємства повинні сприяти безперебійному і безупинному руху автомобілів у відповідності до вимог.

Для виконання вказаних вимог дорожня служба повинна забезпечувати високий рівень зимового утримання, основними показниками якого є: ширина чистої від снігу і льоду поверхні дороги, товщина рихлого снігу на дорозі, який накопичується від початку снігопаду або заметілі до початку снігоочищення і в перервах між походами снігоочищувальних машин; товщина ущільненого шару на проїзній частині і обочинах; терміни очищення дороги, ліквідація ожеледиці і зимової слизькості.

Наявність снігових відкладень призводить до скорочення ширини проїзної частини, збільшення коефіцієнту опору кочення і зчеплення.

Уся система міроприємств повинна бути побудована так, щоб створити найкращі умови для руху автомобілів і максимально облегшити, прискорити і засвоїти зимові утримання. Щоб виконати ці задачі, при зимовому утриманні приймають:

· профілактичні міри, ціль яких не допустити або максимально ослабити утворення снігових і льодових відкладень на дорозі (зменшення знігозайманості доріг, профілактична обробка покрить хімічними протигололідними речовинами, влаштування покрить з антигололідними речовинами);

· захисні міри для перешкоджання доступу до дороги снігу і льоду, який наступає з прилеглої місцевості (застосування захисту від металевого переносу, снігових лавин, налідного льоду).

Головним критерієм якості снігозахисту слід вважати повне виключення відкладень заметільного снігу на дорогах з ним, щоб для патрульної снігоочистки залишалось тільки видалення снігу, який випадає під час снігопадів;

· міри по видаленню вже виникне них снігових і льодових відкладень (наприклад, очищення доріг від снігу і льоду), зменшення їх дії на автомобільний рух (обробка обледенілої поверхні матеріалами, які підвищують коефіцієнт зчеплення них з дорогою).

Тому основними задачами дорожньої служби є: забезпечення безпечного руху автомобілів із заданими швидкостями і навантаженнями; збереження шляхів і дорожніх споруд, і застерігання їх від передчасного зносу; охорона доріг і споруд, підвищення експлуатаційних якостей, збільшення робото здатності і терміну служби доріг; створення необхідного комфорту для пасажирів; організація руху).

Важлива задача дорожньої служби – дотримуватись строків ліквідації снігових відкладень і зимової слизості; які повинні бути диференційовані для доріг з різноманітністю інтенсивності руху в різноманітних кліматичних зонах. Від цих термінів залежить необхідна кількість машин для зимового утримання.

Директивні вимоги до показників рівня зимового утримування кожної дороги встановлюють на основі техніко-економічних розрахунків виходячи з оснащеності дорожньої служби машинами і обладнанням. Рівень значень вказаних вимог прийнятий в Технічних даних правилах ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування.

2. Сумарний снігопринос для виїмки глибиною 7,2 м або насипу висотою 8,3 м поперечники снігового відкладення та енкора швидкостей.

Сніговідкладення в машину.

В місцях зменшення швидкостей пугамепортувальна здатність метелей знижується і відбувається випаданням снігу. Над насипом навпаки, транспортувальна здатність зростає і сніг не відкладається.

V V2>V

V1<V V>V3<V

б).

а).

Рис. Схема сніговідкладень біля насипу.

а). зони захисту, б). еп’юра швидкості вітру

Сніговідкладень виїмок

Проходячи повз виїмку частина потоку відкривається і обтікає підвітряний відніс, а інша частина, вдаряючись в обвітряний, виконує кругові рухи.

б).

V1<V

a).

Рис. Схема сніговідкладень у виїмці

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Різне»: