Сторінка
8

Аналіз руху грошових коштів на підприємстві (на прикладі ВАТ «Концервмяс»)

Для визначення чистого руху грошових коштів від операцій­ної діяльності необхідно відрахувати сплачені відсотки та спла­чений податок на прибуток (рядки 130 і 140 ф. 3), тобто в нашому прикладі 148 -9 - 26 = 113. Ця сума відображається в рядку 150 ф. З і визначає «Чистий рух коштів від надзвичайних подій». На цій статті відображають відповідні надходження або витрати ко­штів, які пов'язані з надзвичайними подіями, за відрахуванням оплачених відсотків та податків на прибуток.

Стаття «Рух коштів від надзвичайних подій» ф. З відображає надходження і витрати грошових коштів, які пов'язані з надзви­чайними подіями в процесі операційної діяльності.

Приклади руху коштів унаслідок надзвичайних подій:

• надходження від страхових компаній як компенсація збит­ ків від пожежі;

• падання допомоги працівникам, які постраждали внаслі­ док стихійного лиха.

Так, у нашому прикладі рух коштів від надзвичайних подій за графою «надходження» становив 2 тис. гри, за графою «видаток» — 7 тис. гри (рядок 160). Всі розрахунки чистого грошового потоку відображені в таблиці 4.1

Таблиця 4.1

Розрахунок ЧГП, тис.грн.

Показники

За звітний період

За попередній перід

Зміна абсолютна

Грошові кошти від операційної діяльності

148

100

48

Сплачені відсотки

-9

0

9

Податок на прибуток

-26

-26

0

ЧГКод без надзвичайних подій

113

74

39

Рух коштів від надзвичайної діяльності

-5

0

-5

ЧГКод

108

74

34

     

Отже за звітний період надходження коштів від операційної діяльності становить 148 тис.грн

Сплачений податок на прибуток 26 тис. грн.

Сплачені відсотки становлять 9 тис. грн.

Тоді, чистий рух грошових коштів від операційної діяльності 108 тис. грн.

За попередній період кошти від операційної діяльності: 100 тис. , сплачено податку на прибуток 26 тис. грн.

Отож, чистий рух грошових коштів від операційної діяльності становить за попередній період : 74 тис. грн.[13]

2.2. Рух грошових в результаті фінансової діяльності

Рух коштів у результаті інвестиційної діяльності визначається на основі аналізу змін у статтях розділу балансу «Необоротні ак­тиви» та в статті «Поточні фінансові інвестиції». Результати та­кого аналізу відображаються на відповідних статтях 2-го розділу звіту про рух коштів (ф. 3).

На статті «Реалізація фінансових інвестицій» відображаються суми грошових надходжень від продажу акцій чи боргових зо­бов'язань інших підприємств. У нашому прикладі — 100 тис. грн. (ряд. 180).

Стаття «Реалізація необоротних активів» (ряд. 190) відобра­жає суму коштів, які надійшли від продажу основних засобів (у нашому прикладі — 110 тис. грн.), нематеріальних активів та інших довгострокових необоротних активів (крім фінансових ін­вестицій).

Стаття «Реалізація майнових комплексів» (ряд. 200) відобра­жає надходження коштів від продажу дочірніх підприємств за відрахуванням коштів та еквівалентів, які було реалізовано у складі майнового комплексу.

На статтях «Отримані відсотки» та «Отримані дивіденди» (ряд. 210 і 220) відображаються надходження коштів у вигляді відсотків за грошові аванси, позик, наданих іншим сторонам(у нашому випадку 6 тис.грн) , а також грошові надходження у вигляді дивідендів(3 тис.грн) і часток участі в спільних підприємствах.У даному прикладі руху по даних статтях не існує.

Стаття «Інші надходження» (ряд. 230) відображає надходжен­ня коштів від повернення авансів та позик, наданих іншим сторо­нам, надходження коштів від ф'ючерсних та форвардних контра­ктів, опціонів, контрактів «своп». У нашому прикладі інші над­ходження становлять 35 тис.грн.

На статті «Придбання фінансових інвестицій» (ряд. 240) відо­бражаються виплати коштів для придбання акцій або боргових зобов'язань інших підприємств, а також часток участі у спільних підприємствах — 50 тис. грн.

Стаття «Придбання необоротних активів» (ряд. 250) реєструє виплати коштів для придбання основних засобів, нематеріальних активів та інших необоротних активів (крім фінансових інвести­цій). У нашому прикладі такі витрати становили — 730 тис. грн.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 


Інші реферати на тему «Фінанси»: