Сторінка
2

Опис символів (герби, прапори) міста Острога

Символи Острога

Символи Острога, на відміну від інших міст князів Острозьких (Дубно, П’ятка, Степань, Старокостянтинів), не пов’язані з родовим Гербом Острозьких. На печатках органів міського самоврядування Острога 1612-46рр. гербом міста, що виник після надання магдебургії, було зображення міських мурів, ратушної вежі та п’ятиверхового храму—Богоявленського собору. Він символізував місто, як видатний та духовний центр. Цей знак вживався на печатках кінця 18ст. і навіть 19 століття.

29 січня 1796 року отримує як повітове місто Волинської губернії імператорське затвердження герба: щит перетятий; у верхньому полі символ намісництва – зображення губернського міста Новограда-Волинського, а в нижньому-- старого герба Острога—п’ятиглавого Богоявленського собору.(1) Щоправда, у поясненні до герба помилково вказано, що він “використовується з 1700 р. і наданий тому місту Острозькими князями”.

У другій половині 19 століття департамент герольдії повертається до розробки нового герба для міста Острога. Й 1859 року вже опрацьовано новий проект: у червоному полі розміщувався п’ятиглавий Богоявленський собор золотого кольору, а у так званій вільній правій частині герба—знак Волинської губернії—червоний щит зі срібним хрестом.(2)

1

2

3

Герб прикрашався три зубцевою міською короною, по боках мав два колоски, обвиті андріївською стрічкою. Однак цей проект не затвердили офіційно.

У зв’язку з відновленням символіки незалежної України та з урахуванням пропозицій працівників музею та товариства “Спадщина”, Острозька міська рада 9 вересня 1992 року затвердила сучасні символи міста. Прапор становить собою біле прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 1:2, з гербом міста в центрі. Герб—у червоному полі п’ятиглавий собор золотого кольору. Кольори герба символізують: червоний хоробрість та мужність, золотий—багатство та справедливість мешканців цього міста. Собор є символом віри.(3)

Після надання Острогу 1995 року статусу міста обласного підпорядкування депутати на пропозицію краєзнавця П.Андрухова знову звернулись до питання символів. Правдоподібно, що про рішення 1992 року попросту забули, бо 20 листопада 1995 року міська рада затвердила аналогічний герб і прапор (щоправда, у прапора змінилося співвідношення сторін).

Герб Острога: у червоному полі золотий п’ятикупольний Богоявленський собор.

Прапор Острога: біле прямокутне полотнище зі співвідношенням ширини до довжини 5:7, у центрі—щит з гербом міста.

Отже, Острог був і залишається одним з найвідоміших, найстаріших міст України. На його території залишилось безліч історичних пам’яток, на які варто подивитись чого варті лише Вежа Мурована, башта Нова (Кругла),Луцька і Татарська башти, Богоявленський собор та ін.

Список використаної літератури:

1.Ґречило А. “Герби та прапори міст і сіл Рівненської області”, УГТ, Київ-Львів-Рівне 2002.

2.Новосілецький А. “Острог на Волині”, Острог-1999.

3.Хведась А.О. “Острозький державний історико-культурний заповідник”, Львів-1985.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Краєзнавство, етнографія, етнологія»: