Сторінка
4
Але це кардинально не вплинуло на військову ситуацію: у липні 1943 р. США розпочали наступ на японські гарнізони на Соломонових островах, Японія змушена була перейти до стратегічної оборони. Американці вдалися до тактики "стрибків барана", що полягала у захопленні окремих стратегічних пунктів, без повного витіснення японських військ з усіх окупованих островів. Головною її метою було здобуття авіаційних баз, із котрих ВПС могли б здійснювати масоване бомбардування території Японії, що мало знищити її військовий потенціал та підірвати бойовий дух населення. У листопаді 1943 р. США закріпилися на островах Гілберта, в лютому 1944 р. - на Маршаллових, а влітку - на Маріанських островах.
У вересні-жовтні 1944 р. американські війська висадилися на Каролінських островах і Філіппінах, від повітряних ударів загинули найсучасніші японські кораблі включно із флагманським лінкором "Мусасі" Токіо не допомогли ні пілоти-смертники "камікадзе" (дослівно - "вітер Богів", від власної назви тайфунів, які у 1274 і 1281 рр. потопили біля берегів Японії монголо-китайський флот хана Хубілая), ні людино-торпеди "кайтен" ("поворот до небес"), ні бойові плавці "фукурю" (дракони підводного гроту).
9 березня 1945 р. бомбардувальники Б-29 запалювальними бомбами й напалмом знищили чверть житлового фонду Токіо, у вогні загинуло майже 100 тис, чол. і 130 тис. було поранено, це перевищувало результати ядерного бомбардування 9 серпня Нагасакі. Усі надії японських лідерів на укладення почесного миру зі США були зруйновані розірванням Кремлем 5 квітня 1945 р. угоди про взаємний ненапад. 8 серпня СРСР проголосив війну Японії, таємно перекинуті на Далекий Схід радянські війська наступного дня увійшли на територію Маньчжурії, Кореї та Південного Сахаліну, 14 серпня Токіо заявив про капітуляцію, а 2 вересня на палубі американського лінкора "Міссурі" в Токійській затоці представниками японського уряду й країн антигітлерівської коаліції був підписаний відповідний акт.
Інші реферати на тему «Історія Всесвітня»:
Економічне і соціально-політичне становище Бразилії у міжвоєнний період
Розгром і безумовна капітуляція Німеччини. Підсумки другої світової війни та її уроки
Криза гітлерівського блоку і кроки по зміцненню антигітлерівської коаліції держав у 1943 р.
Економічне і соціально-політичне становище Аргентини у міжвоєнний період
Економічне і соціально-політичне становище Мексики у міжвоєнний період