Сторінка
4

Глобалізація як фактор ризику у формуванні структури економіки України

Висновки, які можна зробити з даної статті, полягають у тому, що, по-перше, модель наздоганяючого розвитку не є бажаною для України з її високим індустріальним потенціа­лом. По-друге, існують дієві заходи, які, з одного боку, дозволять Україні приєднатись до СІР, а з іншого – допоможуть запобігти периферійного, наздоганяючого розвитку на основі морально застарілої структури економіки. За умов сучасного динамізму у розвитку технологій необхідно дотримуватися не наздоганяючої стратегії, а стратегії на виперед­ження у промисловому і соціальному розвитку, яка дозволить прискореними темпами пройти необхідні стадії розвитку і застосування тієї чи іншої технології. Максимального ефекту можна досягти, якщо такий перехід здійснити відразу на принципово новий рівень, для чого необхідно розблокувати шлях до інформаційної технології. Національні систе­ми, на думку С. Кузьміна, повинні мати захисні механізми, які включають механізми двох груп. Перша група повинна захищати систему від внутрішніх потрясінь, а друга – протидіяти негативним впливам з боку світових ринків. Це стосується і процесів форму­вання структури економіки України і кожного регіону, особливо в умовах, коли розви­нені країни переходять на inno-hi-tech розвиток.

Перспективи досліджень у цьому напрямі лежать у площині пошуку заходів з протидії зовнішнім негативним впливам, а також відновлення на новій основі промислового комплексу та індустріалізації усіх сфер економіки.

Література:

1. Солоницкий А.С. Мировое интегрирующее развитие и модернизация незападных обществ // Россия-Юг: возможности и тупики взаимодействия. – М.: Мысль, 1995. – 386 с.

2. Сіденко В.Р., Ліу Конг Тхань. Перспективи включення України в глобальні еконо­мічні процеси та розвиток відносин із СОТ / За ред. академіка НАН України В.М. Гейця // Економіка України: стратегія і політика довгострокового розвитку. – К.: Фенікс, 2003. – С. 859–867.

3. Гальчинський А., Геєць В., Кінах А., Семиноженко В. Інноваційна стратегія україн­ських реформ. – К.: Знання України, 2002. – 396 с.

4. Некипелов А. Обзор: Глобализация как вызов национальным экономикам. Понятие глобализация // Свободная мысль. – 1999. – № 1. – С. 117–125.

5. Шерер Ф., Росс Д. Структура отраслевых рынков: Пер. с англ. – М.: Инфра-М, 1997. – 200 с.

6. Шніцер М. Порівняння економічних систем. – К.: Основи, 1997. – 517 с.

7. Мировая экономика. Экономика зарубежных стран: Учебник / Под ред. д-ра экон. наук В.П. Колесова. – М.: Флинта, 2000. – 320 с.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Економічні теми»: