Сторінка
4
Висновки, які можна зробити з даної статті, полягають у тому, що, по-перше, модель наздоганяючого розвитку не є бажаною для України з її високим індустріальним потенціалом. По-друге, існують дієві заходи, які, з одного боку, дозволять Україні приєднатись до СІР, а з іншого – допоможуть запобігти периферійного, наздоганяючого розвитку на основі морально застарілої структури економіки. За умов сучасного динамізму у розвитку технологій необхідно дотримуватися не наздоганяючої стратегії, а стратегії на випередження у промисловому і соціальному розвитку, яка дозволить прискореними темпами пройти необхідні стадії розвитку і застосування тієї чи іншої технології. Максимального ефекту можна досягти, якщо такий перехід здійснити відразу на принципово новий рівень, для чого необхідно розблокувати шлях до інформаційної технології. Національні системи, на думку С. Кузьміна, повинні мати захисні механізми, які включають механізми двох груп. Перша група повинна захищати систему від внутрішніх потрясінь, а друга – протидіяти негативним впливам з боку світових ринків. Це стосується і процесів формування структури економіки України і кожного регіону, особливо в умовах, коли розвинені країни переходять на inno-hi-tech розвиток.
Перспективи досліджень у цьому напрямі лежать у площині пошуку заходів з протидії зовнішнім негативним впливам, а також відновлення на новій основі промислового комплексу та індустріалізації усіх сфер економіки.
Література:
1. Солоницкий А.С. Мировое интегрирующее развитие и модернизация незападных обществ // Россия-Юг: возможности и тупики взаимодействия. – М.: Мысль, 1995. – 386 с.
2. Сіденко В.Р., Ліу Конг Тхань. Перспективи включення України в глобальні економічні процеси та розвиток відносин із СОТ / За ред. академіка НАН України В.М. Гейця // Економіка України: стратегія і політика довгострокового розвитку. – К.: Фенікс, 2003. – С. 859–867.
3. Гальчинський А., Геєць В., Кінах А., Семиноженко В. Інноваційна стратегія українських реформ. – К.: Знання України, 2002. – 396 с.
4. Некипелов А. Обзор: Глобализация как вызов национальным экономикам. Понятие глобализация // Свободная мысль. – 1999. – № 1. – С. 117–125.
5. Шерер Ф., Росс Д. Структура отраслевых рынков: Пер. с англ. – М.: Инфра-М, 1997. – 200 с.
6. Шніцер М. Порівняння економічних систем. – К.: Основи, 1997. – 517 с.
7. Мировая экономика. Экономика зарубежных стран: Учебник / Под ред. д-ра экон. наук В.П. Колесова. – М.: Флинта, 2000. – 320 с.
Інші реферати на тему «Економічні теми»:
Інструментарій управління агробізнесом
Оцінка ефективності прийняття управлінських рішень в системі маркетингового менеджменту авіаційного підприємства
Прямі іноземні інвестиції та чинники інвестиційного процесу: статистичний аналіз взаємозв’язків в умовах перехідної економіки України
Методологічні засади вдосконалення економічного механізму зростання податкових надходжень
Проблеми управління логістичною інфраструктурою підприємств