Сторінка
1
Постановка проблеми. Розвиток сучасних систем підприємства, таких як операційна, фінансова, інвестиційна, маркетингова, кадрова, зовнішньоекономічна в тому числі експортно-імпортних систем, інформаційно-телекомунікаційна, неможливий без впровадження нововведень (новітніх технологій, удосконалення технічних операційних засобів, управлінських форм і методів господарювання, використовуючи новітні наукові досягнення, в тому числі і науково-технічний прогрес) для створення необхідних умов виробництва конкурентоспроможної продукції (послуг) в ринкових умовах господарювання [1-5].
Прийняття управлінських рішень, необхідних для впровадження нововведень (інновацій) на підприємстві для ефективного його функціонування вимагає розширення його стратегічних інвестиційних проектів і раціонального використання інвестицій в тому чи іншому інноваційному проекті з необхідним економічним обґрунтуванням кожного управлінського рішення з врахуванням подолання інноваційним підприємством економічних ризиків. Впровадження на підприємстві інноваційного менеджменту необхідно для [1 - 15]:
¾ розвитку сучасної операційної системи на базі прийняття управлінських рішень для впровадження різних інновацій, в тому числі відновлення основних і оборотних фондів, операційних потужностей для виробництва засобів виробництва, експериментальних баз для підготовки впровадження нової операційної системи, впровадження новітніх технологій і ін;
¾ забезпечення конкурентоспроможності продукції (послуг) на ринку;
¾ створення необхідних умов підвищення ефективності, розширення і прискорення використання
¾ різних інновацій;
¾ росту економічних показників підприємства, в тому числі використання тих інноваційних
¾ проектів, які дають більші прибутки;
¾ підвищення професійного економічного, юридичного і науково-технічного росту персоналу;
¾ підвищення якості і необхідної кількості продукції, появи нових товарів (послуг);
¾ удосконалення інноваційної діяльності (інвестування інноваційних технологій в інші
¾ підприємства, в ті, які принесуть більші прибутки);
¾ економія інвестиційних коштів за рахунок скорочення виконання інноваційних проектів із-за оптимізації виконання інноваційних проектів;
¾ удосконалення соціальних потреб персоналу, в тому числі різні форми мотивації до праці, створення сприятливих умов праці, побуту персоналу і інше.
¾ зменшення ризиків інвестування в інноваційні проекти, за рахунок зменшення часу на впровадження інноваційних проектів [5];
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є розроблення науково обґрунтованих шляхів та напрямів удосконалення економічного обґрунтування управлінських рішень в системі інноваційного менеджменту авіаційного підприємства, спрямованого на забезпечення ефективної діяльності його автоматизованої підсистеми управління «Інновації» в автоматизованій системі управлінняавіаційним підприємством.
Стан проблеми. У відповідності до навчального плану напрямку 0501 «Економіка і підприємництво» Міністерства освіти і науки України, освітньо-кваліфікаційного рівня: магістр, код МАЕУПБАСН 2.63. 26.01.05., дисципліна «Економічне обґрунтування управлінських рішень», як наукова проблема недосліджена.
Виклад основного матеріалу. Успіх впровадження інновацій на підприємстві залежить від новітніх наукових досягнень, перше всього, в Україні від розвитку її наукового потенціалу і визначення національних стратегічних пріоритетів в інноваційній діяльності, використовуючи досвід промислово розвинутих країн світу.
При цьому варто враховувати те, що вибір багатьох підприємств для виконання різних інноваційних проектів, накладає свої особливості на прийняття економічно обґрунтованих управлінських рішень для вибору структури, яка зможе створити високоефективний інноваційний механізм розробки і впровадження складних інноваційних проектів, враховуючи [5]:
¾ прогнозну стратегія виконання інноваційного бізнес-плану;
¾ перспективне і поточне інноваційне бізнес-планування;
¾ проектування нових виробів (послуг);
¾ проектування інноваційного операційного процесу;
¾ реалізацію оновлення інноваційного операційного процесу;
¾ виробництво невеликих партій продукції;
¾ використання інформаційно-телекомунікаційної системи для управління стимулюванням збуту продукції і формування іміджу оновленого підприємства;
¾ пробний збут продукції;
¾ серійне виробництво продукції у відповідності з бізнес - планом.
Аналізуючи особливості стратегії інноваційної системи підприємства, можна визначити основні етапи формування стратегії розробки і впровадження системи інноваційного менеджменту підприємства. Знаючи завдання, цілі, менеджер аналізує і оцінює зовнішнє середовище – товарний ринок, ринок капіталу і ринок праці - вибирає і реалізує стратегічну альтернативу управлінських рішень. На першому етапі визначає завдання і цілі по конкурентоспроможній продукції, її якості і прибутку, фінансовий стан і інше, на другому – створення стратегії отримання прибутку, оцінюючи існуюче позитивне і негативне становище сьогодення систем управління, діяльність персоналу виробництво продукції, стан ринку, техніку і обладнання; принципи розподілу прибутку; дослідження структури капіталу, податкової системи та інше; дослідження стратегічних можливостей та економічних ризиків в сферах економічних, технічних, соціальних, політичних, юридичних; на третьому місці - вибір методів дослідження (емпіричних, моделювання і інше) [1- 3].
Процедура стратегічних досліджень системи інноваційного менеджменту наступна [1]:
¾ в стратегії інноваційної операційної системи ведуться пошуки можливості виробництва конкурентоспроможної продукції (послуг) порівняно з конкурентами;
¾ стратегія інноваційного проектування процесу виробництва продукції (можливі потужності і технології, операційний ритм постійний чи змінний, сезонна чи несезонна продукція, доступ до ресурсів, матеріально-технічні запаси споживання і інше).
Інші реферати на тему «Економічні теми»:
Шляхи вдосконалення методики формування стратегії страхування транспортних ризиків
Поняття та система забезпечення фінансового менеджменту
Моделювання вибору стратегії розвитку пасажирського терміналу аеропорту
Завдання споживчого попиту в товарах широкого вжитку і його мотивація
Інноваційний чинник забезпечення економічного зростання