Сторінка
10
Ціна страви визначається з вартості набору сировини на 100 порцій (страв) або 10 кг продукції (соуси, гарніри тощо) з подальшим діленням кінцевої вартості набору на 100 і округленням ціни згідно з чинним порядком. Ціни на основні і додаткові гарніри та соуси обчислюються окремо.
Вартість солі, спецій, які використовуються для приготування страв або подаються до столу, включається в калькуляцію вартості перших, других страв і холодних закусок, виходячи з норми їх закладки на 100 страв за ціною продажу.
Якщо в рецептурах окремих блюд витрачання спецій, солі та зелені не вказується, їх витрачають згідно з рекомендаціями у вступній частині відповідного розділу Збірника рецептур.
Ціни на страви, що відпускаються зменшеними порціями, визначаються виходячи з норм закладки продуктів і відпуску страв, передбачених Збірниками рецептур, при цьому в калькуляції окремо вказується вихід півпорції та її вартість.
При визначенні кінцевих цін продажу на кондитерські або інші вироби в упаковці (торти, тістечка, рулети тощо) в калькуляцію після визначення ціни виробів додатково включається вартість пакувальних матеріалів.
При використанні в об'єктах громадського харчування одноразового посуду та інших виробів, їх вартість включається до складу вартості продукції додатково.
Якщо облік сировини ведеться у виробництві за продажними цінами, то сировина та продукти включаються до калькуляції за продажними цінами (з урахуванням торговельної націнки).
Якщо облік сировини ведеться у виробництві за покупними цінами, то сировина та продукти включаються до калькуляції за обліковими цінами, а продажна ціна визначається для готової страви шляхом нарахування єдиної націнки.
Ціна на гарніри та соуси калькулюється окремо.
Розрахована в калькуляційній картці ціна реалізації діє до зміни компонентів у сировинному наборі або ціни на той чи інший вид сировини та продуктів.
Калькуляційні картки підписує особа, відповідальна за складання картки (бухгалтер-калькулятор), зав. виробництвом (або старший повар) та керівник підприємства.
У калькуляційній карті обов'язково
— назву підприємства;
— порядковий номер карти;
— найменування страви;
— номер рецептури страви відповідно до Збірника рецептур;
— найменування продуктів;
— норми закладення продуктів;
— вихід страви;
— загальну вартість сировинного набору;
— продажну ціну однієї порції.
Оскільки блюда складаються з компонентів (продуктів), то з метою обліку руху продуктів на підставі калькуляційних карток здійснюють обернену калькуляцію блюд, реалізованих покупцям за їх складовими і тим самим визначають кількість продуктів і суму, що підлягають списанню з виробництва (кухні) на реалізацію.
Ціна реалізації страви зберігається до зміни сировинного набору страви, вартості сировини або величини націнки. При зміні сировинного набору (вартості сировини) нова продажна ціна обчислюється в наступній вільній графі калькуляційної картки. Калькуляційні картки реєструються в спеціальному реєстрі. Правильність визначення ціни продажу страви (виробу) підтверджується підписами завідуючого виробництвом та особи, яка складає калькуляцію і затверджується керівником підприємством. Визначені у такий спосіб ціни продажу переносяться до реєстру роздрібних цін, а у подальшому фіксуються на цінниках. Розмір націнки підприємство встановлює самостійно (у відсотках або в абсолютних величинах) відповідно до вимог Закону України "Про ціни і ціноутворення" від 03.12.90 р. № 507-ХІІ та постанови Кабінету Міністрів України "Про удосконалення порядку формування цін" від 18.12.98 р. № 1998. При цьому можна застосовувати як єдине значення, такі різні величини націнки для всіх страв. Звичайно, величину націнки встановлюють так, щоб покрити всі витрати підприємства.
Визначення ціни реалізації на товари, що продаються поштучно (фрукти, цукерки, кондитерські вироби тощо), здійснюється у такій послідовності:
1. Визначається середня кількість штук покупних товарів в одному кілограмі.
Здійснюється шляхом фактичного перерахування у присутності комісії та оформлюється актом. До складу комісії повинні входити: працівник бухгалтерії, матеріально-відповідальна особа, директор підприємства.
2. Визначається покупна ціна однієї штуки шляхом ділення вартості 1 кг на середню кількість штук у кілограмі.
3. Нараховується торговельна націнка та податок на додану вартість.
3.2. Документальне оформлення продажу власної продукції та товарів.
Відпуск готової продукції з виробництва на реалізацію на КП “Казка” на підставі наступних первинних документів: денних забірних листів, меню-накладних, замовлень-рахунків, актів про реалізацію і відпуск виробів кухні, накладних, накладних на внутрішнє переміщення, а у випадку відпуску готової продукції стороннім організаціям – накладних на відпуск на сторону.
Документи на відпуск виписуються у двох примірниках. Перший примірник залишається у завідувача виробництвом, а другий у покупця, який одержав продукцію.
Денний забірний лист застосовується для оформлення відпуску виробів з кухні в буфети і дрібно роздрібну мережу, що підпорядковується підприємству (їдальні, ресторани), а також у роздаточну в тих випадках, коли роздача відокремлена від кухні.
Він складається в двох примірниках. Як правило, бланки денних забірних листів видаються бухгалтерсією завідувачу виробництвом (бригадиру) щодня (напередодні дня торгівлі) під розписку, нумеруються і реєструються в спеціальному журналі. При видачі бланків денних забірних листів працівників бухгалтерії вказує в журналі дату видачі, прізвище та ініціали матеріально відповідальної особи, яка отримала бланки документів, їх найменування, кількість і номери. На кожному примірнику забірного листа бухгалтерією вказується сума ліміту денного відпуску продуктів матеріально відповідальній особі.
Інші реферати на тему «Бухгалтерський облік, податки»:
Облік операцій на поточному , рахунку в національній валюті
Організація ведення бухгалтерського обліку на підприємстві та обов’язки головного бухгалтера або особи на яку покладено ведення бухгалтерського обліку
Об'єкти аудиторського контролю
Основні принципи облікової політики банку, методи оцінки статей балансу банку
Принципи аудиторського контролю