Сторінка
8

Світ повсякденності

Повсякденне життя багате дивними явища­ми і подіями. Багатьом пам'ятний трагіч­ний вибух двох пасажирських поїздів поблизу Уфи. Фахівці висловили тоді немало здогадок про причини трагедії, що, певніше всього, відбулася через випадковий (викинутий з вікна недопалок?) спалах газу, що витікав з трубопроводу, який проходив вздовж залізничного полотна. Тоді не до того, щоб звернути увагу на майже неймовірну обставину: підірва­лися два зустрічних поїзди Челябінськ-Новоросійськ і Новоросійськ-Челябінськ, що слідували під одним номером. Імовірність такої події майже нульова .

Непоясненні збіги зустрічаються в житті будь-якої людини і раціональ­ному поясненню не піддаються. Зустрівши людину, яку давно не бачили, дивуєтесь: «Це ж треба! От так зустріч!». Справді, з точки зору імовірності така зустріч малоймовірна. Але, отже, в житті трапляються і куди більш дивні збіги . Ще в дитинстві Людовику XVI астролог пророкував, що йому потрібне берегтися 21 числа кожного місяця. Король прислухався до засте­реження. І все-таки, як говориться, від долі не втечеш. 21 червня 1791 року Людовика XVI і королеву арештували, коли вони намагалися втекти з Франції. 21 вересня 1792р: Франція скасувала королівську владу і проголосила Рес­публіку; 21 січня 1793 р. короля Людовика XVI стратили . Відомий дуелянт Анрі Таєйн, який жив колись в Марселі за 17 років викликався на п'ять дуелей. Чотири його супротивника померли до того, як був зроблений пер­ший постріл, а на п'ятій саме Анрі Таєйн помер від розриву серця (інфаркту).

У 1860 році Лінкольн визнаний президентом США. Рівно через 100 ро­ків президентом США обрали Джона Кеннеді. Обидва президенти стали борцями за цивільні права і дотримувались демократичних переконань. Обох вбили в п'ятницю, в присутності дружин. Причому кожна з дружин втратила по сину тоді, коли вони жили в Білому домі. Обидва президенти вбиті кулею, що ввійшла в голову ззаду. Лінкольна вбили в театрі Форда, а Кеннеді вбитий, коли їхав па автомобілі «Лінкольн», що був виготовле­ний фірмою Форда. Обох змінили на посаді віце-президенти по прізвищу Джонсон Ендрю і Джонсон Ліндон. Обидва - були з півдня і обидва демократи, колишні сенатори. Ендрю Джонсоп народився в 1808 р., а Ліндон Джонсон народився через 100 років згодом, в 1908 р., ім'я особистого секретаря Лінкольна - Джон, так же звали і Кеннеді. А прізвище особисто­го секретаря Кеннеді - Лінкольн. Джон Бут, убивця Лінкольна народився в 1839 р., а убивця Кеннеді - Лі Харві - в 1939 р. Обидва знов-таки з півдня. Обидва дотримувались екстремістських поглядів. Обох убивць вбили ще до початку судового процесу над ними. Бут убив Лінкольна, в театрі, а потім переховувався на складі зерна. А Кеннеді застрелено з складу, щоправда книжкового, а вбивця переховувався потім в кінотеатрі.

Історія повторюється . Мабуть, найінтригуюча з усіх паралелей в житті президентів зв'язана з першим публічним закликом до висунення Лінкольна в президенти. В опублікованому в листі кандидатуру Лінколь­на пропонує давно забутий товариш по виборчій кампанії тодішнього віце-президента, тоді ж секретар військово-морського флоту. Ім'я секретаря – Джон Кеннеді. На початку 50-х років XX ст. два з найшановніших мислителів, лауре­ат Нобелівської премії Вольфган Паулі і відомий психолог Карл Густав Юнг, об'єднали зусилля для створення всеохоплюючої концепції збігу, названої син­хронність. Для них будь-які збіги, що явно виходять за межі звичних кореля­цій періоду, місця та обставин, стали свідченням існування єдиного силового поля, що вічно лежить в основі життя людей, намагаючись накласти свою власну структуру на спільне переплетіння щоденних подій. Така сила, якщо існує, пов­ністю підходить в якомусь розумінні для пояснення дивного зв'язку між вбивс­твами Абрахама Лінкольна і Джона Кеннеді, і можна її розглядати як проклят­тя, що переслідує найвідомішу сім'ю американських політиків. Коли хтось говорить про прокляття Кеннеді, то тут же згадують постріли в Джека і Роберта. Але найдавніший очевидний зв'язок прокляття з подорожами. Старший брат президента Джона Кеннеді і його сестра - обоє загинули в 40-і роки від вибуху в повітрі літака, а сам Джон Кеннеді по дорозі в Даллас. Молодший брат Едвард знову опинився перед смертю, коли автомобіль злетів з мосту в океан, потопивши його супутницю Мері Джо Конечне, що надто підмочило його репутацію. В кінці 60-х років в період передвиборчої кампанії в партії демократів, Роберт Кеннеді міркував про невезіння в сім'ї як безперечну реаль­ність: «Удача - це те, чого ви добиваєтесь самі, а невдача - те, що іноді добиває вас». Через два тижні його вбили. Хоча в такому випадку вбивство аж ніяк не зв'язано з пересуванням, але прокляття сім'ї проявилось і помстилось згодом, коли поїзд, в якому везли гроб з його тілом, збив кількох присутніх на похоро­нах, перерізав одну людину пополам. В 70-х роках наступні покоління Кеннеді вражені пристрастю до наркотиків, скандалами і серйозними недугами, трапи­лось декілька автомобільних аварій. Після однієї Пам Келлі, внучка патріарха сім'ї Джозефа Кешіеді, залишилась паралізованою на все життя. Іншу машину, за рулем якої сидів Боббі КеІІІІеді-молодший, який подорожував в Центральній Америці, занесло на обочину і вбило малюка-мексикаїщя. В середині 70-х років Девіда, другого сина Боббі Кепнеді-старшого, в громадському туалеті вокзалу ударив ножем чорний торговець наркотиками. Він вижив, але через два роки його знайшли мертвим в номері готелю Палм-Біч - він в період канікул подо­рожував у Флориді. Клан Кешіеді, який зазнав назойливого прокляття, не проявляє ознак зупинки, і тому можна лише пошкодувати про долю тих, хто має прізвище Кешіеді.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 


Інші реферати на тему «Філософія»: