Сторінка
7

Ф’ючерсна валютна операція

Виграш на ф'ючерсному ринку склав би :

66667* 100*(5,б-5,4)=133340 гривень, що в більшій мірі компенсує збитки.

Валютний ф’ючерс — термінова угода на біржі, що представляє собою купівлю-продаж визначеної валюти по зафіксованому на момент укладання угоди курсу з виконанням через визначений термін.

Відмінність валютних ф'ючерсів від операції-форвард по лягає в тому, що:

1) ф'ючерси — це торгівля стандартними контрактами;

2) обов'язковою умовою ф'ючерса є гарантійний депон і1

Схему хеджування за допомогою ф’ючерсної валютної операції розглянемо на прикладі українського імпортера, що здійснює платіж за контрактом у доларах (валюта ціни - євро) експортеру з ЄЕС. При підвищенні курсу євро український імпортер несе збитки, тобто для оплати контракту йому потрібно більше доларів, ніж він розраховував заплатити при укладанні угоди. Щоб застрахувати свій валютний ризик, імпортер дає доручення брокеру укласти на біржі два ф'ючерсних контракти:

один із продажу євро на суму ціни контракту;

інший - на покупку доларів на суму, рівну ціні контракту, перерахованої за курсом євро до долара на момент його укладення.

У цьому випадку, якщо гривневі біржові котирування долара і євро в Україні будуть змінюватися відповідно до тенденцій світового валютного ринку, ризик буде застрахований. Контракт від продажу євро принесе гривневий прибуток у розмірі збільшення курсу марки щодо долара в перерахуванні на гривні, а контракт на купівлю доларів застрахує всю угоду від стрибка гривневого курсу. В принципі імпортер може одержати додатковий виграш, якщо виникнуть сприятливі умови для гри на різниці при взаємному котируванні євро і долара і їх крос-курсу через гривню по ф'ючерсних контрактах. Єдина додаткова умова полягає в тому, що контракт на євро і долар треба укласти з тим розрахунком, щоб ф'ючерсні котирування (незалежно під абсолютних величин) співвідносилися так само, як і біржові крос-котирування цих валют через гривню на момент укладання контракту на актив.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Фінанси»: