Сторінка
5

Сутність платіжної системи, єдиний казначейський рахунок, реєстраційні рахунки, технічне забезпечення здійснення платежів, механізм взаємостосунків користувачів коштів з казначейською системою

Облік касових операцій за доходами базується на щоденній бан­ківській звітності за видами податків, яка на сьогодні с єдиним дже­релом інформації про виконання Державного бюджету за доходами.

Нині система "Банк-клієнт" є програмно-апаратним комплек­сом, що виконує функції інтерфейсу між казначейством та обласним управлінням НБУ. У режимі реального часу казначейство мас можли­вість:

• приймати та передавати платіжні документи;

• володіти інформацією про проходження в системі електронних пла­тежів відісланих платежів;

• одержувати повну інформацію про стан власних рахунків у динамі­ці їх змін;

• оперативно і без проблем відправляти платежі;

• безпосередньо отримувати платежі у всій повноті.

Чимало переваг отримав і банк:

• зменшено частку механічної ручної праці, пов'язаної з набором платіжних документів клієнта. У результаті зменшується кількість помилок, що їх можуть допускали працівники операційною відділу;

• зменшуються витрати на обслуговування клієнтів, підвищується банківський сервіс, якісно оптимізується праця.

Казначейське виконання Державного бюджету за видатками здійснюється шляхом переказу коштів від Державного казначейства України до його територіальних органів.

Державне казначейство України щоденно, після прийняття рі­шення про виділення коштів Держбюджету, доводить до головних розпорядників коштів обсяги асигнувань у розрізі функціональної та економічної бюджетної класифікації, а останній розподіляє їх між підвідомчими установами.

Головні розпорядники коштів подають до Головного управління Державного казначейства України розподіл бюджетних коштів по об­ластях у розрізі підвідомчих установ, підприємств, організацій.

Територіальні органи Державного казначейства здійснюють ви­датки Державного бюджету шляхом оплати рахунків розпорядників коштів вищестоящого органу Державного казначейства, згідно з реєс­тром на здійснення видатків.

При цьому за головними розпорядниками коштів Державного бюджету повністю зберігається право на визначення конкретних на­прямків використання коштів відповідно до функцій і пріоритетів розвитку галузей, а за розпорядниками коштів – першочерговості проведення виплат та напрямків виплат відповідно до залишків кош­тів на рахунках за кодами економічної класифікації.

Якщо останні встигають до 16 години оформити та подати до Головного управління Державного казначейства України на елект­ронних та паперових носіях розподіл коштів між підвідомчими уста­новами в розрізі територій, то перерахування з Єдиного казначейсько­го рахунку на реєстраційні рахунки та відповідні території здійсню­ються того самого дня. Якщо ні - з ранку наступного дня.

Контрольні запитання

1. У чому полягає сутність платіжної системи виконання бюджету?

2. Які елементи включає, платіжна система виконання бюджету?

3. Що таке Єдиний казначейський рахунок?

4. Що с підставою для відкриття реєстраційних рахунків?

5. Охарактеризуйте діючий стан технічного забезпечення здійснення платежів.

6. Охарактеризуйте механізм взаємостосунків користувачів коштів з системою Державного казначейства України?

7. Охарактеризуйте принципи роботи системи "Банк-клієнт".

8. Назвіть основні напрямки вдосконалення системи Єдиного казна­чейського рахунку.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Фінанси»: