Сторінка
5
Інкрементальне бюджетування — складання і виконання бюджетів (кошторисів) з деяким збільшенням бюджетних призначень порівняно з попереднім періодом. Бюджетний менеджмент у процесі І. б. передбачає аналіз на теоретичній основі феномену спадної або граничної корисності додаткових вигід, одержаних від додаткових затрат.
Інституціоналізм — течія економічної думки, що пояснює поведінку людей переважно неекономічними мотиваціями (традиціями, національним менталітетом, звичками тощо).
Інтеграція (фінансова) — взаємозв'язок і взаємодія країн у рамках міждержавних союзів на основі уніфікації й гармонізації національних фінансових систем, синхронізації проведення заходів фінансово-економічної політики, а також створення спільних наддержавних інститутів. Найбільш розвинена форма І. — Європейський Союз.
к
Казначейська емісія — випуск в обіг казначейських білетів, зобов'язань і державних цінних паперів Державним казначейством чи іншими державними фінансовими органами.
Словник бюджетної термінології
841
Казначейська система касового виконання бюджету — зарахування коштів на рахунки бюджету та перерахування з них, що передбачає відкриття та ведення рахунків бюджету, мобілізацію коштів та фінансування видатків через спеціалізовану структуру — Державне казначейство.
Казначейський вексель — державний цінний папір, що є короткостроковим зобов'язанням держави за виконані роботи та надані послуги, випущеним на період від трьох до 12-ти місяців, за якими дохід власників формується як різниця між номінальною ціною векселя та ціною продажу його зі знижкою проти номіналу.
Капітальні бюджетні трансферти — неповоротні і невідплатні односторонні платежі органів державного управління, які не ведуть до виникнення або погашення фінансових вимог. Призначені на придбання капітальних активів, компенсацію втрат, пов'язаних з пошкодженням основного капіталу або збільшенням капіталу отримувачів.
Касове виконання бюджету — приймання та зарахування доходів на рахунки бюджету, зберігання і перерахування коштів з цих рахунків на фінансування видатків бюджету.
Кошик доходів бюджетів місцевого самоврядування — податки і збори (обов'язкові платежі), які закріплені на постійній основі за бюджетами місцевого самоврядування та які враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів.
Кошторис — фінансовий документ, у якому в плановому порядку визначаються обсяги коштів на фінансування певних об'єктів, програм і заходів з визначенням їх цільового призначення і розподілом за окремими періодами фінансування.
Кошторис доходів і видатків бюджетної установи та організації — основний плановий документ, який надає повноваження бюджетній установі щодо отримання доходів і здійснення видатків, визначає обсяг і спрямування коштів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення цілей, визначених на рік відповідно до бюджетних призначень.
Кошторисне фінансування — виділення коштів на утримання закладів, установ і організацій, виконання певних програм і реалізацію певних заходів на підставі спеціального фінансового документа — кошторису.
м
Митна вартість товарів — заявлена декларантом або визначена митним органом вартість товарів, що переміщуються через митний кордон України, яка обчислюється на момент перетинання товарами митного кордону України.
Митні органи — спеціально уповноважені органи виконавчої влади в галузі митної справи, на які відповідно до Митного кодексу України та інших законів України покладено безпосереднє здійснення митної справи.
842
Словник бюджетної термінології
Міжбюджетні трансферти — кошти, які безоплатно і безповоротно передаються з одного бюджету до іншого.
Мінімальна бюджетна забезпеченість — мінімально припустима вартість послуг держави у грошовому виразі, наданих органами державної влади або органами місцевого самоврядування в розрахунку на душу населення за рахунок коштів відповідних бюджетів.
Місцева позика (запозичення) — залучення органами місцевої влади і самоврядування коштів на умовах повернення, терміновості і платності.
Місцевий борг — зобов'язання, що виникають щодо місцевих позик (запозичень), узятих на себе гарантій (поручительств) за зобов'язаннями третіх осіб, інші зобов'язання.
Місцевий фінансовий орган — установа, що відповідно до законодавства України організовує та здійснює функції щодо складання, виконання місцевих бюджетів, контролю за витрачанням коштів розпорядниками бюджетних коштів, а також інші функції, пов'язані з управлінням коштами місцевого бюджету.
Місцеві бюджети — бюджети адміністративно-територіальних одиниць, призначені для фінансового забезпечення закріплених і делегованих відповідним місцевим органам державної влади і самоврядування функцій.
н
Недоїмка — суми податків та інших обов'язкових платежів, не внесені в установлений строк, що стягуються з нарахуванням пені.
Неподаткові надходження — доходи бюджету у вигляді доходів від власності та підприємницької діяльності, адміністративних зборів і платежів, некомерційного та побічного продажу, надходжень від штрафів і фінансових санкцій, інших неподаткових надходжень.
Нерозподілені видатки — видатки з резервних фондів Кабінету Міністрів України та фондів непередбачених видатків Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, обласних та місцевих державних адміністрацій, виконкомів місцевих рад.
Нормативи витрат (фінансування) — показники поточних і капітальних видатків з бюджетів усіх рівнів на забезпечення задоволення потреб на рівні, не нижчому від державних соціальних стандартів і нормативів.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Плата за землю
Фінансова звітність малого підприємства та використання її даних для управління
Класична модель фінансової санації підприємств
Фінансове оздоровлення в системі антикризового управління підприємством
Зарубіжний досвід організації державного фінансового контролью. Можливості та доцільності використання у вітчизняній практиці