Сторінка
11
Розділ II„Елементи операційних витрат”. Назва свідчить про те, що в ньому надається інформація про витрати в розрізі економічних елементів (не затрат на виробництво (витрат обігу), а лише операційних витрат).
Розділ ІІІ„Розрахунок показників прибутковості акцій”. Заповнюється тільки акціонерними товариствами, прості акції яких вільно продаються і купуються на фондових біржах, включаючи товариства, які знаходяться в процесі випуску таких акцій. Це новий розділ який відповідає вимогам МСБО.
Доходи і витрати включаються до складу звіту про фінансові результати на підставі принципів нарахування і відповідності.
Визначення доходів і витрат у фінансових звітах під час їх використання:
- доходи, які підлягали отриманню та отримані у звітному періоді, а також які підлягали отриманню, але не були отримані у звітному періоді, відносяться до доходів звітного періоду і відображаються у звіті про фінансові результати. Доходи, які були отримані, але не підлягали отриманню у звітному періоді, відносяться до доходів майбутніх періодів і відображаються у розділі V пасиву балансу;
- витрати, які підлягали сплаті та були сплачені у звітному періоді, а також які підлягали сплаті, але не сплачені у звітному періоді, є витратами звітного періоду і відображаються у звіті про фінансовий результат. Витрати, які були сплачені, але не підлягали сплаті у звітному періоді, є витратами майбутніх періодів і відображаються у ІІІ розділі активу балансу.
Витрати визнаються у звіті про фінансові результати :
- на момент зменшення активу або збільшення зобов’язання, які призводять до зменшення власного капіталу підприємства(за винятком зменшення капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власниками);
- оцінка витрат може бути достовірно визначена.
Доходи відображаються у звіті про фінансові результати, якщо збільшуються економічні вигоди у вигляді надходження активів або зменшуються зобов’язання, що приводить до зростання власного капіталу (за винятком збільшення капіталу за рахунок внесків власників) та оцінка доходів може бути достовірно визначена.
Доходи (прибутки), витрати (збитки) у звіті про фінансові результати поділяються за видами діяльності, функціями (розділ І) та елементами операційних витрат (розділ ІІ).
Фінансові результати поділяються за видами діяльності – від звичайної та надзвичайної (див. Додаток Г).
Звичайна діяльність – це будь-яка діяльність господарюючого суб’єкта, а також операції, які її обслуговують та забезпечують або викликають внаслідок здійснення такої операції. Звичайна діяльність поділяється на операційну, фінансову та інвестиційну.
До надзвичайної діяльності належать техногенні аварії, пожежі, стихійне лихо тощо.
Порядок заповнення ф. №2 наведено в Додатку В.
Фінансові результати діяльності ТзОВ "Крона" характеризуються системою взаємопов'язаних абсолютних показників. До них відносяться: -Виручка від реалізації продукції (робіт, послуг);
-Собівартість реалізованої продукції(товарів, робіт, послуг);
- Інші операційні доходи;
-Адміністративні витрати;
-Витрати на збут;
-Інші операційні витрати;
-Дохід від участі в капіталі;
-Інші фінансові доходи;
-Фінансові витрати;
-Втрати від участі в капіталі;
-Надзвичайні доходи та витрати.
Звіт про фінансові результати є найважливішою формою вираження ділової активності товариства. Величина поточного фінансового результату - прибутки, що отримуються від реалізації продукції та фінансової діяльності товариства.
Використання прибутку в товаристві здійснюється на різні цілі по призначенню і знаходяться під контролем Ради засновників ТзОВ "Крона".
Звіт про фінансові результати і їх використання (ф.2) складається з трьох розділів:
1. Фінансові результати.
2.Елементи операційних витрат.
3.Розрахунок прибутковості акцій.
В першому розділі «Фінансові результати»в статті «Дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)»ТзОВ «Крона» відображає доходи отримані в ході її основної діяльності за звітний період.
По статті «Податок на додану вартість» відображаються дані по ПДВ.
Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) визначається шляхом віднімання від доходу від реалізації суми ПДВ та Акцизного збору.
Валовий прибуток (збиток) від реалізації продукції і товарів визначається як різниця між виручкою від реалізації продукції в діючих цінах без податку на додану вартість, акцизів, інших вирахувань з доходу і собівартості реалізованої продукції.
Фінансові результати від операційної діяльності визначаються шляхом віднімання від валового прибутку суми адміністративних витрат, витрат на збут, інших операційних витрат.
Стаття «Фінансові результати від звичайної діяльності до оподаткування» розраховується шляхом додавання суми доходу від участі в капіталі, інших фінансових доходів та інших доходів і відніманням суми фінансових витрат, втрат від участі в капіталі, інших витрат.
Фінансові результати від звичайної діяльності визначаються шляхом віднімання від фінансового результату від звичайної діяльності до оподаткування податку на прибуток від звичайної діяльності.
Чистий прибуток (збиток) є кінцевим показником першого розділу звіту про фінансові результати і визначається він шляхом додавання надзвичайних доходів та відніманням надзвичайних витрат і податку з надзвичайного прибутку.