Сторінка
2

Організація обліку та аналіз фінансових результатів діяльності підприємства

Головним завданням дипломної роботи є:

- розглянути діючу систему обліку та аналізу фінансових результатів; - на прикладі конкретної організації показати документальне оформлення та відображення в обліку фінансових результатів;

- провести фінансово-економічний аналіз;

- сформувати конкретні висновки за предметом дослідження

- обґрунтувати конкретні пропозиції щодо шляхів збільшення прибутку підприємства.

Об’єктом дослідження вибрано ТзОВ «Крона» м. Івано-Франківськ, в якому наявні можливості усестороннього висвітлення досліджуваних у роботі питань щодо формування фінансових результатів і прибутку з використанням практичних матеріалів. Основним видом діяльності товариства є: створення торгових мереж та складів для промислових та продовольчих товарів, оптова торгівля продовольчими та непродовольчими товарами, товарами виробничо-технічного призначення, організація та впровадження сучасних форм торговельного обслуговування, рекламні роботи; проведення виставок.

Предметом дослідження є організація обліку та фінансових результатів, порядок формування фінансових показників для проведення аналізу діяльності підприємства для прийняття відповідних управлінських рішень.

Методи дослідження. У дипломній роботі використовувались такі методи як системний аналіз – для деталізації і розчленування об’єкта дослідження на окремі важливіші складові елементи; конкретизація – для обґрунтування змісту форм облікового забезпечення; дослідження документів та реєстрів обліку за формою та змістом – для виявлення їхньої відповідності щодо адекватності вимогам стандартів; порівняння – для зіставлення даних підприємства у динаміці; групування – для визначення залежностей одних показників від інших; порівняння – для зіставлення даних звіту про фінансові результати у динаміці; середніх і відносних величин – для глибшого розуміння сутності і причини відхилення його змін; горизонтальний і вертикальний аналізи – для визначення рівня впливу і питомої ваги кожного окремого показника на загальний результат із плином часу.

Наукова новизна отриманих результатів полягає в тому, що в роботі використано і проаналізовано наукову і методичну літературу з обраної теми дослідження, обґрунтовано особливості обліку фінансових результатів та порядок складання звітності на підприємстві, сформувати рекомендації для покращення показників фінансової діяльності досліджуваного об’єкту.

Практичне значення отриманих результатів полягає в тому, що результати аналізу та рекомендації будуть застосовані ТзОВ «Крона» м. Івано-Франківськ для покращення фінансової діяльності підприємства.

Обсяг і структура роботи. Дипломна робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків та пропозицій, списку використаних джерел, додатків. Робота викладена на 87 сторінках, ілюстрована 8 таблицями, 7 рисунками та додатками. Список використаних джерел включає 55 найменувань.

У вступі викладено актуальність обраної теми, об’єкт і предмет дослідження, методи його проведення, наукову новизну і практичне значення отриманих результатів.

У першому розділі „Основні теоретичні засади організації обліку і аналізу фінансових результатів діяльності підприємства” досліджується економічна природа категорії „прибуток (збиток)” та формування фінансових результатів, порядок формування фінансових показників для проведення аналізу діяльності підприємства, охарактеризована організація обліку фінансових результатів.

У другому розділі „Порядок ведення обліку фінансових результатів на ТзОВ «Крона»” описано структуру підприємства, вивчено організацію, особливості обліку фінансових результатів та порядок складання звітності на об’єкті дослідження.

У третьому розділі „Аналіз фінансових результатів діяльності та використання прибутку” визначено систему показників для аналізу, проведено оцінку ділової активності на прикладі діяльності підприємства ТзОВ „Крона”, досліджено показники рентабельності.

У висновках узагальнені результати та сформовані рекомендації для покращення показників фінансової діяльності досліджуваного об’єкту.

Розділ І

ОСНОВНІ ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ І АНАЛІЗУ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

1.1Поняття фінансових результатів та порядок їх формування

Фінансовим результатом господарської діяльності підприємства є прибуток або збиток. Прибуток в основному утворюється в результаті продажу (реалізації) готової продукції (послуг, товарів). Крім того, підприємство може продавати (реалізовувати) інші матеріальні цінності і послуги допоміжних виробництв та господарств, а також мати доходи і збитки, що збільшують або зменшують розмір прибутку від інвестиційної та фінансової діяльності.

Прибуток є важливішим узагальнюючим показником, що характеризує кінцевий результат діяльності підприємства. Від розміру прибутку, отриманого підприємством, залежать формування оборотних коштів, виконання зобов’язань перед бюджетом, платоспроможність підприємства, доходи акціонерів тощо.

Прибуток формується поступово протягом фінансово-господарського року. Більшу частину прибутку становить прибуток від реалізації продукції, одержаний у вигляді різниці між виручкою від реалізації продукції і витратами на її виробництво та збут.

Метою складання Звіту про фінансові результати є надання користувачам правдивої та неупередженої інформації про доходи, витрати, прибутки та збитки за звітний період. Цей звіт вважається одним з найбільш інформативних документів звітності, оскільки містить інформацію про динаміку прибутку підприємства.

Показники діяльності підприємства у формі №2 групуються в розрізі видів діяльності (див. рис. 1.1).

Рис. 1.1. Види діяльності підприємства

Таким чином, на формування чистого прибутку підприємства впливають фінансові результати, отримані в наслідок здійснення операційної, інвестиційної, фінансової діяльності, та фінансові результати, одержані внаслідок настання надзвичайних подій. Така класифікація фінансових результатів діяльності підприємства відіграє важливу роль при розрахунку показників дохідності (рентабельності) підприємства[32, с.48].

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24 


Інші реферати на тему «Фінанси»: