Сторінка
1

Охарактеризуйте заходи Міністерства фінансів України щодо забезпечення складання проекту Державного бюджету на плановий рік

ПЛАН

Вступ

1. Місце і функції Міністерства фінансів

у складанні Державного бюджету

2. Заходи Міністерства фінансів України щодо забезпечення складання проекту Державного бюджету

Висновки

Список використаної літератури

Вступ

Провідну роль у системі органів оперативного управління бюджетом відіграє Міністерство фінансів.

Головними напрямами його діяльності є розроблення та реалізація фінансової політики держави, забезпечення бюджетного процесу, регулювання фінансового ринку й організація випуску державних цінних паперів, забезпечення міжнародних фінансових відносин держави, організація фінансових відносин у суспільстві, матеріальному виробництві, сфері послуг.

У цій діяльності стрижневою основою є бюджет. З одного боку, всі напрями діяльності Міністерства фінансів так чи інакше відображаються в бюджеті, з іншого — саме через бюджет значною мірою реалізуються поставлені завдання та функції.

Міністерство фінансів України здійснює організаційну, методичну робочу зі складання проекту бюджету. Безпосередня робота зі складання проекту Державного бюджету на плановий рік розпочинається після затвердження Плану заходів Міністерства фінансів України щодо забезпечення складання проекту Державного бюджету України на плановий рік.

1. Місце і функції Міністерства фінансів

у складанні Державного бюджету

Основу побудови системи Міністерства фі­нансів України становить бюджетна система України. Водночас територіальні фінансові органи створюються тільки на регіональному рівні (в Автономній Республіці Крим та областях і їх районах) і в містах державного й обласного підпорядкування та їх районах. У містах районного підпорядкування, селах і селищах фінансові органи не створюються, а функції забезпечення бю­джетного процесу покладаються, з одного боку, на районні фі­нансові органи, а з іншого — на відповідні місцеві Ради.

Територіальні фінансові органи мають систему подвійного підпорядкування. Так, обласні фінансові управління підпорядко­вуються по вертикалі Міністерству фінансів, а по горизонталі входять до складу обласної державної адміністрації. Районні фі­нансові управління відповідно підпорядковані головним фінан­совим управлінням обласних державних адміністрацій і входять до складу районних державних адміністрацій.

Провідну роль у системі органів Міністерства фінансів віді­грає центральний апарат, тобто безпосередньо Міністерство. Воно забезпечує втілення в життя державної фінансової політики шляхом розроблення економічних методів і важелів впливу на збільшення внутрішнього валового продукту і національного до­ходу, підвищення ефективності суспільного виробництва, аналі­зує показники розвитку економіки країни, здійснює заходи щодо оздоровлення фінансового стану галузей національної економіки та збільшення доходів бюджету.

Міністерство фінансів організовує і координує роботу зі складання і виконання Державного бюджету, здійснює методичне керівництво роботою в галузі бюджетного пла­нування і фінансування, розробляє пропозиції щодо встановлення нормативів відрахувань від загальнодержавних податків і зборів до бюджетів Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя.

У своїй діяльності Міністерство фінансів керується Конститу­цією і законами України, постановами Верховної Ради, указами і розпорядженнями Президента України, декретами, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України.

Провідну роль у методичному й організаційному забезпеченні відіграють департаменти, які організовують і здійснюють бюджет­ний процес.

Головна мета їх діяльності — ефективне управління фінансо­вими ресурсами, збалансування доходів та видаткової частини державного бюджету; здійснення перспективного фінансового планування і прогнозування фінансової бази економічного і соці­ального розвитку країни; формування бюджетних взаємовідно­син між державним бюджетом і бюджетами Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, забезпечення аналізу стану виконання державного бюджету для ефективного управління фінансовими ресурсами. Департаменти виконують такі функції:

«забезпечення проведення Міністерством єдиної державної фінансової, бюджетної, податкової політики, участь у розроблен­ні законодавчих проектів, нормативно-правових актів, державних програм у частині фінансового забезпечення за рахунок коштів бюджету та державних позабюджетних цільових фондів;

«складання проекту, розгляд, прийняття та контроль за вико­нанням Державного бюджету України, місцевих бюджетів, пото­чний моніторинг і підготовка пропозицій щодо збалансування ресурсів та витрат загального фонду державного бюджету і вне­сення змін до закону про Державний бюджет України. Відстеження ходу реалізації вимог Бюджетного кодексу України;

•розроблення фіскальної стратегії, загальнодержавних прогноз­них та програмних документів, зведеного балансу фінансових ре­сурсів, аналіз та прогнозування макроекономічних показників;

• координація роботи з Державним казначейством України;

• зведений аналіз виконання показників бюджету;

• проведення аналізу взаємозв'язку фінансово-бюджетних і соціально-економічних показників, складання і поширення даних статистики державних фінансів;

• забезпечення розроблення та впровадження єдиних методо­логічних засад бухгалтерського обліку і фінансової звітності на підприємствах, в об'єднаннях і організаціях усіх форм власності (крім банків та бюджетних установ);

• організація взаємодії Міністерства фінансів України з Голов­ним контрольно-ревізійним управлінням.

Метою діяльності другого блоку департаментів є ефективне використання всіх інструментів, за допомогою яких можна міні­мізувати навантаження державного боргу на бюджет і забезпечи­ти здійснення фінансової експертизи всіх міжнародних угод та адаптацію законодавства з питань оподаткування і фінансових послуг до міжнародних стандартів.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Фінанси»: