Сторінка
1

Оформлення угод і розрахунки по валютних операціях

На відміну від ділінгової служби (Front-office) відділ розрахунків по валютних операціях (Back-office) займається подальшим оформленням укладених дилерами угод, платежами, контролем за їхнім виконанням й обліком. Оскільки мова йде про переклади й одержання коштів у мільйони доларів, особливе значення надається контролю за точною вказівкою сум банків-кореспондентів, номерів рахунків, правильністю оформлення документів. Щоб уникнути можливих обманів або підробок (frauds), що мають метою приховання прибутків або збитків, відділ ділінгу й відділ розрахунків повинні бути розділені адміністративно й територіально, причому дилери не повинні мати доступу до операцій по оформленню угод, так само як і співробітники служби Back-office не мають права укладати угоди. Це досягається розміщенням служб у різних приміщеннях банку, а також адміністративним подолом: ділінг ставиться до підрозділу валютних операцій (Trading Operations Department), a Back-office - до відділу розрахунків (Settlements Department).

1. Функції відділу розрахунків по валютних операціях (Back-office)

Одержання оригіналів угод. Одержання («тікетів» з переговорами або рапортичок угод) і постановка їх на контроль здійснюється в спеціальних журналах реєстрації конверсійних і депозитних угод. Угоди реєструються під порядковим номером відповідно до внутрішніх правил.

Журнал реєстрації може використатися для контролю за здійсненням наступних операцій з даною угодою.

Табл.26

Журнал реєстрації конверсійних угод

№ п/п

Підтвердження МТЗОО

Позиція НОСТРО

Платіж МТ202

Повідомлення МТ210

Виписка коррахунок

Бухгалтерія

FX9502

59 ок

ок

ок

ок

ок

ок

             

Табл. 27

Журнал реєстрації депозитних угод

№ п/п

Підтвердження

МТ320

Позиція НОСТРО

Платіж

МТ202

Повідомлення МТ210

Контроль повернення

Виписка коррахунок

Бухгалтерія

DP9508

18 ок

ок

ок

ок

ок

ок

ок

Тут по графах указуються всі операції, здійснювані по угоді. Після виконання операції співробітник відділу розрахунків ставить «галочку» або «ОК» у відповідній графі для кожної угоди.

Якщо угода укладена через брокера, то необхідно вести облік брокерських комісій. Для цього співробітники ведуть окремі журнали по брокерських фірмах, де фіксують всі угоди, укладені з їхньою допомогою, а також розмір комісії відповідно до погоджених тарифів.

Перевірка правильності реквізитів угоди й тексту переговорів.

Крім контролю з боку дилерів, співробітники відділу розрахунків повинні ще раз ретельно перевірити правильність угоди: прочитати текст переговорів і звірити реквізити угоди й «тікету». Найбільше що часто зустрічаються помилки:

неправильна дата валютування;

неправильний курс;

прокотирувана одна сума, а куплена інша сума;

невірно зазначені банки-кореспонденти

Підготовка й відсилання підтвердження банку-контрагентові.

Незалежно від того, чи укладена угода по «Рейтері» або по телефоні, рекомендується підтверджувати її окремо по телексі або в системі SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications; формат МТЗОО для конверсійної угоди, МТ320 для депозитної угоди). Звичайно підтвердження посилають у день висновку угоди (як правило, протягом найближчих 3-4 годин). Терміновість підтвердження залежить від близькості дати валютування: для угод на споті це може бути й наступний день, для угод з датою валютування «today» підтвердження необхідно посилати протягом найближчих годин.

Незалежним підтвердженням по угоді обмінюються обоє контрагента; тому у функцію служби Back-Office входить одержання підтвердження від банку-контрагента і його звірення з реквізитами угоди. Якщо виявляються невідповідності в реквізитах між посланим й отриманим підтвердженнями, співробітник зобов'язаний з'ясувати причину. Для цього він звертається до рапортичці угоди, знову перевіряючи реквізити угоди. Якщо реквізити правильні, необхідно перевірити текст переговорів (для угоди, укладеної «по рейтері») і у випадку правильності тексту переговорів зв'язатися з банком-контрагентом через дилерів, або подзвонивши в Back-Office контрагент-контрагента-банку-контрагента, і попросити їх надіслати нове підтвердження.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 


Інші реферати на тему «Фінанси»: