Сторінка
4
Іншою міжнародною економічною організацією субрегіонально-го характеру, в діяльності якої бере участь Україна, є Співдружність Незалежних Держав (СНД), заснована в 1991 p. Членами СНД є 12 країн: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Російська Федерація, Таджикистан, Туркменія, Узбекистан, Україна.
У 1993 p. країни — члени СНД підписали Угоду про створення Економічного союзу, яка передбачає:
• вільний рух товарів, послуг, капіталів і робочої сили;
• здійснення погодженої політики у таких сферах, як грошово-кредитні відносини, бюджети, ціни й оподаткування, валютні питання і митні збори;
• заохочування вільного підприємництва та інвестицій; підтримка виробничої кооперації і налагодження прямих зв'язків між підприємствами і галузями;
• узгодження господарського законодавства.
У січні 1995 p. були укладені угоди про митний союз між Республікою Білорусь, Республікою Казахстан і Російською Федерацією, де визначено комплекс проблем у сфері підприємництва й інвестицій.
Сторони зобов'язались:
• забезпечувати національний режим для діяльності суб'єктів господарювання держав-учасниць на своїх територіях;
• сприяти розвитку прямих економічних зв'язків між суб'єктами господарювання, виробничої кооперації;
• надавати допомогу у створенні спільних підприємств, транснаціональних виробничих об'єднань, мережі комерційних і фінансово-кредитних закладів і організацій;
• координувати свою інвестиційну політику, включаючи залучення іноземних інвестицій і кредитів у сферах, що становлять взаємний інтерес, здійснювати спільні капіталовкладення, у тому числі на компенсаційній основі.
26 березня 1996 p. Білорусь, Казахстан, Киргизстан і Російська Федерація підписали документ про поглиблення співробітництва (угода про наміри) в економічній, науковій, освітній, культурній і соціальній сферах, націлений у довгостроковій перспективі на створення "Співдружності об'єднаних держав".
2 квітня 1996 p. було підписано Договір про утворення Співтовариства Білорусі й Росії, яким передбачено об'єднання матеріального й інтелектуального потенціалів обох країн і створення рівних умов для підвищення життєвого рівня народу і духовного розвитку особи.
Ні в угоді про митний союз, ні в угоді про наміри, ні, тим більше, у Договорі про Співтовариство Україна участі не бере.
Література
1. Бланк И. А. Стратегия и тактика управления финансами. — К., 1996.
2. Бланк И. А. Основы финансового менеджмента. — К.: Ника–Центр, Эльга, 1999.
3. Бланк И. А. Управление прибылью. — К.: Ника–Центр, Эльга, 1999.
4. Брігхем Е. Ф. Основи фінансового менеджменту. — К., 1997.
5. Беркар Коласс. Управление финансовой деятельностью предприятия. — М.: Финансы, 1997.
6. Василик О. Д. Державні фінанси України: Навч. посібник. — К.: Вища шк., 1997.
7. Джеймс Ван Хорн. Основы управления финансами. — М.: Финансы и статистика, 1996.
8. Ефимова О. В. Финансовый анализ. — М., 1996.
9. Ковалева А. М. Финансы в управлении предприятием. — М.: Финансы и статистика, 1995.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Фінанси підприємства
Інновації в сільському господарстві
Призначення і роль державних фінансів
Суб'єкти фінансового ринку
Сутність платіжної системи, єдиний казначейський рахунок, реєстраційні рахунки, технічне забезпечення здійснення платежів, механізм взаємостосунків користувачів коштів з казначейською системою