Сторінка
5

Проблеми та перспективи входження України в міжнародну фінансову систему. Стан та перспективи співробітництва України з міжнародними фінансовими інституціями

• суттєво поліпшити кадрове забезпечення сфери міжнародних валютно-кредитних відносин;

• сприяти законодавчому формуванню відокремленого бюджету розвитку та утворенню Українського банку реконструкції і розвитку як фінансового інструмента реалізації політики економічного зрос­тання на основі конкурсного кредитування інвестиційних проектів.

2. Кабінету Міністрів і Національному банку України у рамках співробітництва з СБ та ЄБРР забезпечити пріоритетність спряму­вання зовнішніх коштів у реальний сектор економіки з метою реалі­зації інноваційної моделі розвитку, впровадження високих техно­логій, нарощування інвестиційного потенціалу, підвищення конку­рентоспроможності національного виробництва.

3. Кабінету Міністрів у співпраці з Верховною Радою України розробити комплекс заходів, спрямованих на нормативно-правове забезпечення співробітництва України з міжнародними фінансови­ми інституціями, зокрема:

• прискорити приведення вітчизняного законодавства у відповід­ність до принципів та норм міжнародного права, забезпечити укладан­ня необхідних міжнародних угод і конвенцій з проблем валютно-фінансових відносин;

• вжити заходів для прискорення прийняття Закону "Про дер­жавний борг" та правового забезпечення державної політики у сфері управління державним боргом, валютного регулювання та валютного контролю;

• запровадити ефективні механізми та інструменти радикального поліпшення інвестиційного клімату в Україні на основі стабілізації законодавства та його адаптації до норм права ЄС, вимов ГАТТ/СОТ, ЮНКТАД, ЮНІДО та ін.

4. Утворити Координаційну раду з питань співробітництва з міжнародними фінансовими інституціями та зовнішнього боргу.

5. Утворити державну установу з правами Національного коор­динатора міжнародної технічної допомоги. Створити при Національ­ному координаторі МТД Раду з питань науково-технічного розвит­ку, яка визначатиме пріоритетні напрями залучення та використан­ня міжнародної технічної допомоги та забезпечуватиме громадський контроль у цій сфері.

Література

1. Бланк И. А. Стратегия и тактика управления финансами. — К., 1996.

2. Бланк И. А. Основы финансового менеджмента. — К.: Ника–Центр, Эльга, 1999.

3. Бланк И. А. Управление прибылью. — К.: Ника–Центр, Эльга, 1999.

4. Брігхем Е. Ф. Основи фінансового менеджменту. — К., 1997.

5. Беркар Коласс. Управление финансовой деятельностью предприятия. — М.: Финансы, 1997.

6. Василик О. Д. Державні фінанси України: Навч. посібник. — К.: Вища шк., 1997.

7. Джеймс Ван Хорн. Основы управления финансами. — М.: Финансы и статистика, 1996.

8. Ефимова О. В. Финансовый анализ. — М., 1996.

9. Ковалева А. М. Финансы в управлении предприятием. — М.: Финансы и статистика, 1995.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Фінанси»: