Сторінка
6
По-друге, завдяки різниці масштабів цін досить важко зіставляти ціни на однорідні товари різних країн-виробників. Введення єдиного засобу платежу дасть змогу зіставляти ці вартості, що, безумовно, посилить конкуренцію між постачальниками товарів та послуг, особливо за умови широкого використання систем електронної оплати. Це сприятиме зростанню мобільності платежів і безперешкодному доступу до товару виробника у будь-якій точці Європи.
По-третє, за аналогією можна очікувати певного зниження відсоткової ставки за кредит, іпотеку тощо та зменшення депозитних відсоткових ставок.
По-четверте, утворення міцної валюти на економічному просторі Європи безумовно приведе до виходу цієї валюти на міжнародні фінансові ринки і утвердження її в статусі резервної. Ця валюта за могутністю буде дорівнювати долару США і водночас буде його противагою.
По-п'яте, кожний громадянин ЄС, виїжджаючи за межі своєї країни, зустрічатиметься з тим же масштабом цін і тією ж валютою, що й у його державі. Подібність основних економічних показників країн ЄС усуне практично всі перешкоди пересуванню громадян у межах економічного простору об'єднаної Європи.
Щодо України, то сьогодні не йдеться про її приєднання до зони євро, оскільки наші економічні показники поки що не дають змоги наблизитися до країн цієї зони. Однак, враховуючи той факт, що значна частина нашого зовнішньоторговельного обороту припадає саме на зону євро, для України запровадження євро і заснування в Європі якісно нової валютної зони має вже сьогодні велике економічне значення, як для окремих суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, так і для економіки загалом.
Саме тому на порядку денному стоїть питання виходу євро на валютний ринок України та відповідного формування валютних резервів Національного банку.
З 5 січня 1999 p. комерційним банкам України дозволяється:
• проводити за дорученням клієнтів конверсію клієнтських поточних рахунків, які були відкриті у євровалютах та євро;
• здійснювати за дорученням клієнтів операції з конверсії євро-валюти в іншу чи в євро за умови дотримання обмінних курсів, встановлених Європейським центральним банком 31 грудня 1998 p.;
• уповноваженим комерційним банкам купувати і продавати євро на Українській та Кримській міжбанківських валютних біржах, якщо зобов'язання чи вимоги резидентів України згідно з підтвердженими документами деноміновані у євровалютах чи євро.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Методологічні підходи щодо класифікації форм та видів грошових позичок
Роль і місце Рахункової палати в системі контролю за виконанням бюджетів
Передумови та основні етапи створення та розвитку Державного казначейства України
Періодична звітність про виконання бюджету
Казенні палати як фінансовий елемент системи місцевого управління в Україні у першій половині ХІХ ст. (за матеріалами Волинської губернії)