Сторінка
7
Тема уроку: Найпростіші перетворення графіків функцій
Мета уроку:
Навчальна: виконувати різними способами перетворення формули, що задає функцію і відповідні перетворення графіків функцій;
Закріпити знання учнів про види геометричних перетворень графіків функцій і зв'язок між видом перетворення та видом формули, що задає функцію;
закріпити схеми міркувань, що передують побудові графіка деякої елементарної функції;
Розвивальна: Розвивати уміння учнів узагальнювати та систематизувати знання про найпростіші функції, їх властивості та графіки; уміння працювати самостійно, працювати з підручником, мотивувати свою діяльність, коментувати виконання завдань, робити висновки; підвищувати інтерес учнів до теми шляхом створення нестандартних ситуацій, за допомогою використання мультимедійного обладнання та комп’ютера.
Виховна: виховувати самостійність, зацікавленість результатами роботи, упевненість у необхідності знань, готовність висувати припущення, гіпотези, ділитись думками, робити висновки;
Виховувати соціальні компетенції: відповідального відношення до навчання, уміння публічних виступів, почуття єдності класу.
Тип уроку: закріплення знань та вмінь, відпрацювання навичок.
Комп’ютерна підтримка:
v програма для побудови графіків Advanced Grapher;
v табличний редактор Microsoft Excell;
v показ презентації Power Point;
v програма тестів easyQuizzy;
Хід уроку
1. Організаційний момент. Вступне слово вчителя
Небійтеся складного і невідомого, оскільки все складне утворюється з найпростішого. Ще Карно говорив перша умова, якої треба дотримуватись у математиці - це
Ø бути точним,
Ø бути ясним,
Ø і наскільки це можливо, простим
(нагадування про правила роботи у комп’ютерному класі)
2. Перевірка домашнього завдання
«Знайди помилку» (за допомогою табличного редактора Microsoft Excell)
У завданнях графіки функцій розташовані неправильно, необхідно виправити помилки
№ 311 (2,4), № 312 (3,5), 319* (додатково)
311. Побудуйте графік функції . Використовуючи його, побудувати:
2) 4)
312. Побудуйте графік функції . Використовуючи його, побудувати:
3) 5)
319* а) б)
3. Актуалізація опорних знань
презентація Power Point «Функції та їх графіки»
Розв’язування вправ (групова робота)
Найпростіші перетворення графіків елементарних функцій
№ 315. (1 ряд + комп’ютер № 1)
Побудувати графік функції Використовуючи його, побудувати:
1) 2) 3)
№ 313. (2 ряд + комп’ютер № 8)
Побудувати графік функції . Використовуючи його, побудувати:
1) +5;2)
Самостійна робота учнів за комп’ютерами (№ 2, 3, 5, 6, 7)
Виконати перенесення заданих графіків в табличному редакторі Microsoft Excell.
№ 320. Задачі за готовими малюнками (виконує весь клас із записом формул у зошит)
а) б)
№ 322
а) б) в)
4. Розв’язати графічно рівняння (використати програма Advanced Grapher)
Робота в парах для сильних учнів (виконують за комп’ютером № 4, 6)
№ 324
Відповідь: х=2
5. Підсумки уроку.
Сьогодні на уроці ми навчилися різними способами виконувати перетворення формули і відповідні перетворення графіків функцій.
Закріпили знання про види геометричних перетворень графіків функцій і зв'язок між видом перетворення та видом формули, що задає функцію.
Розвивали уміння узагальнювати та систематизувати знання про найпростіші функції, їх властивості та графіки.
За комп’ютерами 8 учнів виконують тести за допомогою комп’ютерної програми easyQuizzy з теми «Властивості функцій, перетворення графіків функцій»
1.f(x) = x2 + x. Знайдіть f(-2).
а) 6; б) 2 ; в) -2 ; г) 4.
2. Знайдіть область визначення функції f(x) = .
а) (-∞;+∞); б) (-∞; 1)U(1;+∞); в) (-∞; 1); г) (-∞; 0)U(0;+∞).
3. Знайдіть область значень функції f(x) = x2-2.
а) R; б) [2;+∞); в) [-2;+∞); г) (-∞;-2].
4. Функція f(x) = зростає на:
а) R; б) (-∞; 0) ; в) (0;+∞); г) (-∞; 0)U(0;+∞).
5. Функція f(x) = (x-1)2 спадає на:
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Портрет соціального педагога як особистості і професіонала
Музична педагогіка угорського композитора Б. Бартока
Формування умінь використовувати лексичний повтор як засіб міжфразного зв’язку
Організація та методика проведення занять за профілем "Плоско-рельєфне різьблення" у 10-11 класах
Аспекти дослідження особливостей дидактичних ігор у розвитку особистості учнів