Сторінка
2

Навчальний план для підготовки робітників з професії "комп’ютерні системи та мережі"

- систематичності;

- поступового ускладнення;

- роботи повинні бути різноманітними за формою, розмірами;

- НВР повинні поступово ускладнюватися;

- під час підбору НВР необхідно враховувати індивідуальні особливості учнів.

Для правильного підбору НВР в допомогу робітникам училища розробляються методичні вказівки у вигляді таблиць.

Перелік учбово – виробничих робіт по темі: „Види робіт з інформаційній мережі Internet ”

Спеціальність: Комп’ютерні системи та мережі.

Група: 9 ПІТ-3

Кількість учнів: 20

п/п

Найменування теми програми

Найменування робіт

Час на вивчення

Склад-

ність робіт

Кіль-

кість

Учнів-

ська норма

часу  

При-

міт-

ка

Всього

Інструктаж

Вправи

Виробнича діяльність

25

Види робіт з

інформаційній мережі Internet.

1.Знайти в Internet інформацію про програми-браузери.

2.Створити брошуру про свою групу та викласти ії на сайті КППК.

3.Створити електронну пошту. Відправляти та отримувати повідомлення.

4.Робота з програмою ICQ.

5.Створити свій сайт.

28 год.

4 год.

 

20 год.  

III розряд

5 шт./

учня

   

Матеріально – технічна підготовка до вивчення теми

Для якісної підготовки кваліфікованих робітників в ПТНЗ, велике значення має оснащення та організація майстерень і лабораторій, обладнання матеріально-технічною базою, а також організація робочого місця. У зв`язку з цим, кожна майстерня або лабораторія має бути оснащена обладнанням –яке відповідає сучасному рівню техніки і технології. Учень повинен максимально оволодіти способами користуваня інструментом та обладнанням.

Матеріально-технічна база займає важливе місце у виробничому навчанні учнів, вона сприяє їхньому оволодінню навиками та вміннями у роботі з обладнанням індивідуального і загального використання.

Обладнання робочих місць операторів ПЕОМ.

Приміщення з ПЕОМ повинні мати природне та штучне освітлення.

Штучне освітлення в приміщеннях з ПК повинно здійснюватись системою загального освітлення. Як джерела світла при штучному освітленні повинні застосовуватись переважно люмінесцентні лампи.

Для загального освітлення припустимо застосування світильників наступних класів світорозподілу прямого та переважно відбитого світла. Застосування світильників без розсіювачів та екрануючих гратів заборонено.

Яскравість світильників загального освітлення в зоні кутів випромінювання від 50о до 90о з вертикаллю в повздовжній та поперечній площинах повинна складати не більше 200 кд/кв. м, захисний кут світильників повинен бкти не менше 40.

Необхідно проводити чищення скла вікон та світильників не менше двох разів на рік.

Розміщення робочих місць оператора ПЕОМ повинно відповідати ГОСТ 22269-76 «Робоче місце оператора. Взаємне розміщення елементів робочого місця».

Не допускається розміщення робочих місць з ПЕОМ у підвальних і для навчальних закладів і дошкільних установ в підвальних та цокольних поверхах.

Площа на одного працюючого за ПЕОМ повинна складати не менше 6,0 кв.м об’єм не менше 20 куб.м. Площа учбових приміщень з ПК повинна розраховуватися на півкласу учнів, але не більше як 12 чоловік.

Стіни, стеля і підлога та обладнання кабінетів комп’ютерної техніки повинні мати покриття ііз матеріалів з матовою фактурою з коефіцієнтом відбиття: стін – 40-50%, стелі – 70-80%, підлоги – 20-30%, предметів обладнання – 40-60%.

Поверхня підлоги повинна мати антистатичне покриття та бути зручною для вологого прибирання.

Робочі місця з ПЕОМ повинні бути розташовані від спіни з вікнами на відстані менше 2,5 м від інших стін на відстані 2 м, відстань між столами повинна складати не менше 2,5 м.

Основним обладнанням робочого місця оператора ПЕОМ є відео термінал, клавіатура, принтер, робочий стіл, стілець, підставка для ніг.

При розміщенні елементів робочого місця потрібно врахувати:

- робочу позу оператора ПЕОМ;

- простір для розміщення оператора;

- можливість обзору елементів робочого місця;

- можливість обзору простору за межами робочого місця;

- можливість ведення записів, розміщення документації і матеріалів, що використовуються оператором.

14. Плоскість екрану слід розміщувати в оптимальній зоні інформаційного поля в площині, перпендикулярній нормальній лінії погляду оператора, що знаходиться у робочій позі. Допускається відхилення від цієї площини не більше 45 град.; допустимий кут відхилення лінії погляду від нормальної – не більше 30 градусів.

15. Екран повинен знаходитись від очей оператора ПЕОМ на відстані 600-700 мм, який повинен мати гострість зору на відстані 500 мм.

16. Клавіатуру слід розміщувати так, щоб на ній було зручно виконувати роботи двома руками. Клавіатура повинна бути розміщена на поверхні столу або на спеціальній підставці на відстані 100-300 мм від краю. Кут нахилу до панелі клавіатури повинні бути в межах від 5 до 25 град.

17. Принтер повинен стояти в зручному для оператора ПЕОМ положенні так, щоб максимальна відстань до клавіш управління принтером не перевищувала довжини витягнутої руки.

18. Висота робочої поверхні стола повинна регулюватись в межах 680-800 мм.

19. Крісло повинно забезпечувати користувачу відповідну характеру та умовам праці фізіологічну раціональну робочу позу й забезпечувати тривале підтримання основної робочої пози у процесі праці.

20. Крісло оператора повинно включати такі основні елементи: сидіння, спинку та підлокітники , а також додаткові елементи – підставку для ніг.

21. У конструкції крісла повинні регулюватися поверхня сидіння та куцт нахилу спинки, висота спинки, висота та кут нахилу підлокітників, висота та кут нахилу підставки для ніг.

22. Робоче місце повинно бути обладнане підставкою для ніг, що має ширину не менше 300 мм, глибину не менше 400 мм, регулювання по висоті в межах до 150 мм та куту нахилу опорної поверхні підставки – до 20 град.

До Об`єктів МТБ відносять:обладнання,інструмент,засоби наочності.

Всі об’єкти МТБ записуємо в таблицях.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: