Сторінка
4
Підготовка майстра до занять
Підготовка майстра до вивчення даної теми, вимагає підготовлення матеріально-технічної бази та планування навчального процесу.
Підготовка може бути за направленням: особиста, матеріально-технічна, організаційна (плануюча).
Особиста.
Вивчення методичних посібників за спеціальністю.
Вивчення літературних видань, матеріалів науковотехнічної інформації.
- Підготовка до показу виконання трудових прийомів.
Матеріально-технічна
- Підготовка навчально-технічної документації, наочних посібників. - Підготовка і перевірка заготовок та матеріалів для виконання на уроці
навчально-виробничих робіт.
Організаційна (плануюча).
- Визначення структури уроку та часу на кожний його елемент.
- Визначення методів проведення вступного інструктування.
- Складання плану уроку та конспекту вступного інструктування.
- Аналіз підсумків попередніх занять, уточнення змісту та теми, навчальної та виробничої цілі майбутнього уроку.
- Визначення системи вправ і самостійних робіт учнів, методів поточного інструктування.
Основні елементи підготовки майстра до уроку
До основних елементів підготовки майстра до уроку належать: період навчання, зміст навчального матеріалу уроку, досвід майстра, складу навчальної групи. При цьому можна виділити основні етапи підготовки до уроку:
- підсумковий аналіз попередніх занять;
- уточнити: зміст, тему і мету попереднього уроку;
- вступний, поточний та заключний інструктаж;
- вивчення методичних розробок, рекомендацій, знайомство з новим матеріалом, освітлюючи передовий і виробничий досвід;
- врахування виховних заходів;
- план, пояснення.
План уроку з теми „Види робіт з інформаційній мережі Internet ”
Дата: _
Тема уроку: „Робота з електронною поштою в Internet. Internet Mail. ”
Мета:(навчальна): Навчити учнів завантажувати файли та програми-браузери в Internet.
(виховна):Виховувати акуратність та увагу в роботі, бережне ставлення до програми, делікатність, уважність, акуратність.
(розвиваюча):Розвиток самостійності, самоконтролю, пам`яті при виконанні учнями робіт.
I. Організаційна частина (3-5 хв.)
1. Перевірка присутніх за списком,зовнішній вигляд учнів.
2. Організаційні питання.
II. Вступний інструктаж (40 хв.)
1.Повідомлення теми і мети уроку
2. Перевірка знань за матеріалом попередньої теми «Програми-браузери в в Internet .»
2.1 Що таке всесвітня мережа Internet?
2.2 Які Ви знаєте програми браузери в Internet ?
2.3 Як завантажити файли та програми в Internet ?
3.Пояснення нового матеріалу
3.1 Що таке електронна пошта?
3.2 Як нею можна користуватись?
3.3 В чому переваги та недоліки Internet Mail?
III. Вправи учнів та поточний інструктаж (5 год.)
1.Цільові обходи
1.1 Перевірка організації робочого місця.
1.2 Перевірка дотримання техніки безпеки.
1.3 Перевірка дотримання технологічного процесу виконання завдань.
IV. Заключний інструктаж (15 хв.)
1. Аналіз виконаних завдань.
2. Виявлення помилок та засоби їх усунення.
3.Видача д\з.Прибирання робочого місця.
Конспект вступного інструктування
На сьогоднішньому занятті ми будемо розглядати тему: «Види робіт з інформаційній мережі Internet ».
Мета такого уроку: пояснити принцип роботи електронної пошти та Internet Mail.
Для початку перевіримо ваші знання з попередньої теми
що ви знаєте про «Всесвітню мережу Internet»?
які є програми-браузери?
як завантажити файли в Internet?
як завантажити програми в Internet?
2. Тепер розглянемо нову тему « Робота з електронною поштою в Internet. Internet Mail. »
- розглянемо інструкційну карту на дану тему, з неї можна побачити принцип роботи електронної пошти Mail;
- розповімо принцип роботи електронної пошти Mail.
3. Новий матеріал закріпимо практикою.
Для початку роботи необхідно:
підготувати робоче місце до роботи;
ознайомити учнів з потрібними інструментами;
нагадати техніку безпеки під час роботи;
Методика проведення занять
Для успішного рішення навчально-виховних задач велике значення має правильний вибір та застосування ефективних методів в/н. Ці методи використовуються у навчальних майстернях, лабораторіях і в умовах виробничих підприємств. Методи в/н – це основні способи спільної діяльності майстра з учнями, завдяки яким учні оволодівають знаннями, уміннями і навиками, розвивають творчі здібності, розумові та фізичні сили.
При вивченні уроку «Види робіт з інформаційній мережі Internet » використовуються слідучі методи: словесні, наочні та практичні. Методи класифікують в залежності від джерел інформації: слово, почуттєвий образ, практична діяльність. Метод усного викладання (словесний):
Розповідь – розповідна форма переказування учбового матеріалу. Використовується в тих випадках, коли вивчаємий матеріал має в основному описуємий характер і логічну стрункість.
Пояснення – усне викладання учбового матеріалу, яке має характер міркування і доказу.
Лекція - цілісне і послідовне викладання матеріалу по великим принципіально важливим питанням учбових програм.
Бесіда – питально відповідальний метод організації учбового процесу.
Наочні методи:
1. Демонстрація наочних посібників – це спосіб ознайомлення з предметами, явищами, процесами. Функції: джерела знань, допомога до словесних методів.
2. Показ виконання трудових прийомів – за його допомогою в учнів формується точний і конкретний образ трудових дій.
3. Самостійне спостереження.
4. Виробничі екскурсії.
Практичні методи – під час виконання НВЗ у учнів формується професійні навики та вміння.
Вступне інструктування
Головна мета – вдосконалити і закріпити знання, навики та вміння учнів при виконанні трудових прийомів та операцій при роботі зі всесвітньою мережею Internet. Якісне виконання навчально-виробничих робіт.
Виховувати акуратність та увагу в роботі, бережне ставлення до обладнання.
Розвиток самостійності, самоконтролю, пам`яті при виконанні учнями робіт.
Поточний інструктаж. Головна мета – формування в учнів умінь та навиків. Основним завданням є беспосередне направлення і коректування діяльності учнів у процесі виконання ними навчальних завдань.
Врави – це цілеспрямоване, свідоме багатоповторення дій для формування навиків та вмінь, організоване майстром в/н у визначеній системі та послідовності.
Основні способи проведення поточного інструктування:
- Майстер спостерігає за вправами учнів зі свого робочого місця і дає тому чи іншому учневі необхідні вказівки, підходячи до нього.
- Майстер планомірно обходить всіх учнів спостерігаючи за кожним і інструктує їх в процесі навчально виховних заходів. Такі обходи називаються цільові – вони являються основною організаційною формою поточного інструктажу.
- Майстер підходить до учня коли він його кличе.
- Учні самі підходять до майстра і він інструктує їх на своєму робочому місці.
Заключний інструктаж: дозволяє майстру підвести підсумки навчання за даний урок. Допомогти учням побачити успіхи та недоліки в своїй праці, показати на скільки оволоділи даною професією.