Сторінка
4
• залучення більшого числа країн до процесу підготовки правових основ для міжнародної інтеграції у сфері освіти;
• дослідження стану освіти в світі, включаючи окремі регіони і країни; прогнозування найефективніших шляхів розвитку і інтеграції;
• пропаганду прийнятих конвенцій і рекомендацій;
• збір і систематизацію звітів держав про стан освіти на кожний рік.
Звіти ЮНЕСКО публікуються як спеціальні видання. Наприклад, «Конвенція про боротьбу з дискримінацією в області освіти» (1960 рік), «Конвенція про права дитини» (1989 рік), «Конвенція про технічну і професійну освіту» (1989 рік), «Конвенція про визнання учбових курсів, дипломів, свідоцтв, вчених ступенів для районів Середземномор'я, арабських держав, Африки, Латинської Америки, Азіатсько-Тихоокеанського регіону» (1970 рік), «Рекомендації про положення вчителів» (1966 рік), «Рекомендації про розвиток освіти дорослих» (1976 рік). ЮНЕСКО підтверджує міжнародну значущість освіти як найважливішої складової економічного, соціального і культурного розвитку сучасного суспільства. Міжнародні правові акти ЮНЕСКО глобалізують сучасну освіту, виводячи на рівень першорядних задач: виховання людей у дусі миру, демократії і гуманізму, пошани прав людини, культурних цінностей і традицій інших народів, збереження навколишнього середовища.
До теперішнього часу в світі склалися наступні освітні моделі.
Американська модель: молодша середня школа – середня школа – старша середня школа – коледж дворічний – коледж чотирирічний в структурі університету, а далі магістрат, аспірантура.
Французька модель: єдиний коледж – технологічний, професійний і загальноосвітній ліцей – університет, магістрат, аспірантура.
Німецька модель: загальна школа – реальне училище, гімназія і основна школа – інститут і університет, аспірантура.
Англійська модель: з'єднана школа – граматична і сучасна школа-коледж – університет, магістрат, аспірантура.
Російська модель: загальноосвітня школа – повна середня школа, гімназія і ліцей-коледж – інститут, університет і академія – аспірантура – докторантура.
мещено на Allbest.ru
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Соціальні аспекти реформування системи вищої освіти в Україні
Прийом посади заступником командира роти з виховної роботи
Роман Ч.П. Сноу "Пора сподівань" як роман виховання
Основні принципи та нетрадиційні методи викладання українського народознавства в школі
Формування методичної компетенції майбутнього вчителя англійської мови початкової школи з лексики