Сторінка
7
Практична робота
Знайти у всесвітній мережі Інтернет інформацію про будь-яку з країн на вибір. З отриманих даних створити електронну презентацію. Знайти в всесвітній мережі ілюстрації та фото-знімки до презентації та вставити їх. Оформити список використаних джерел, сайтів, де було взято інформацію та ілюстрації. Оформити титульну сторінку, створити слійд-зміст з гіперссилками, на кожен слайд вставити гіперссилки на наступний, попередній, та слайд-зміст, додати до презентації анімації.
Проаналізувавши основи використання комп’ютерних мереж у навчальному процесі, можна сказати що будь-яка педагогічна технологія – це інформаційна технологія, оскільки основу технологічного процесу навчання складає отримання і перетворення інформації.
Суттєвою складовою інформаційної культури є здатність людини передбачати результати вчасних дій, розуміти те, що комп'ютерні технології є продуктом колективного розуму і не лише надає додаткові можливості, а й накладає певні обмеження на діяльність користувача. З іншого боку, помилки, або навмисні непродумані дії можуть звести нанівець працю багатьох людей, результат якої не завжди можна відновити.
Особливості формування культури учнів на уроках інформатики постійно зростає, діяльність комп’ютерних мереж направлена на підвищення інформаційної культури учнів. Інформаційна грамотність та її розповсюдження серед учнів передбачає: ознайомлення учнів з можливостями та інформаційно-документальними ресурсами; бажання стати її постійними відвідувачами мережі Інтернет; формування у читачів знань основних інформаційних джерел та навичок їх використання; формування навичок у сфері бібліотечно-бібліографічних та інформаційно-комп'ютерних знань; ознайомлення з інформаційними послугами; ознайомлення з провідними книгосховищами світу, архівами, музеями, центрами інформації та документації, існуючими інформаційними системами, віртуальними бібліотеками глобальної комп'ютерної мережі; можливостями використання інформаційних ресурсів за межами навчального закладу; навчання учнів користуванню інформаційно-пошуковою системою.
Отже, на базі комп'ютерної грамотності формується інформаційна культура учнів, яка може розглядатися у зв'язку з рівнем розвитку суспільства, характеристиками мислення особистості. Тут мається на увазі буквальне й актуальне розуміння культури. Це передусім етика використання комп'ютера в контексті загальнолюдських цінностей.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Порушення мовлення у дітей
Методика проведення спостережень учнів за змінами в природі
Організація профільного та допрофільного навчання в сучасній школі
Виховання колективізму на уроках трудового навчання в початкових класах
Впровадження соціально-педагогічної програми профілактики суїцидальної поведінки серед підлітків загальноосвітньої школи