Сторінка
6

Принцип наочності у навчанні художників-модельєрів

Мода диктує нам основні пропорції та об’єми одягу, його довжину, оформлення, колористику; підказує, як добирати і комплектувати ансамбль, як поєднувати окремі речі.

Але необхідно вміти відмовитися від її пропозиції, якщо вони не „ув’язуються” з вашою особистістю, почуттям міри і смаку. Демонстрація моделей українського національного одягу і сучасного вбрання з національними елементами.

Вчитель: щирістю, гостинністю завжди славився український народ. Дівчата приготували для вас улюблену національну страву – вареники. Дівчата в українських костюмах заносять миски з варениками, кажучи прислів’я: „Чим хата багата, тим й рада”, запрошують до столу і кажуть гостям: „Смачного”. Виконується танок „Моя Марусичка”.

Конкурс

Мета: систематизація знань з обробки тканини та волокнистих матеріалів, поєднання окремих понять ( силует, форма, вид тканини, покрій ) в цілісну систему опису зовнішнього вигляду плечового виробу, повторення питань, пов’язаних з конструюванням плечових виробів;

розвиток логічного мислення, пізнавального інтересу до професії модельєра;

виховання естетичного смаку, розвиток творчої активності та культури спілкування.

Обладнання: папір, кольорові олівці, зменшені лекала ( перед, пілочка, спинка ) з картону, лінійка, учнівські вироби з попередніх уроків, кольоровий папір, ножиці, клей.

Перебіг

Під час конкурсу доведеться не тільки систематизувати знання за темою, а й виявити себе у ролі дизайнера, художника, конструктора, манекенниці. Три найкращі роботи буде відібрано на районний конкурс.

Завдання № 1. Виконати технічний ескіз моделі, виготовлення вами плечового виробу.

Завдання № 2. Скласти опис зовнішнього виду моделі за планом.

1. Вид виробу.

2. Вид тканини.

3. Силует.

4. Опис переду ( пілочки )

5. Опис спинки.

6. Художнє оформлення ( рюші, волани, колір, мереживо, аплікація, обробні шви ).

Завдання № 3. Скласти рекламу моделі ( врахувати ії призначення, кольорову гаму, з якими видами одягу краще поєднується, відповідність сучасній моді та ін. ).

Завдання № 4. Виконати моделювання переду ( пілочки ) на кольоровому папері за допомогою зменшеного картону із картону.

Парад моделей

Під час параду моделей кожна учасниця ( за результатами жеребкування ) має продемонструвати і представити свою модель ( за планом другого завдання ) протягом 2-3 хвилин.

Журі оцінює модель за такими критеріями:

1. Відповідність напряму моди.

2. Посадка на фігурі.

3. Відповідність описанню моделі.

4. Охайність обробки.

Після проведення параду журі вибирає три найкращі роботи.

Підбиття підсумків конкурсу

Вчитель: під час конкурсу ви відчули себе у ролі художника, дизайнера, конструктора, закріпили та систематизували знання з теми, повторили питання, пов’язані з конструюванням і моделюванням плечових виробів.

Таким чином, принцип наочності відіграє важливу роль у підготовці художників-модельєрів. Зокрема, незалежно від того, яку із сфер дизайну студент вивчає (модельєр, графік, фотовідеодизайн і т.д.), він повинен не тільки знати закони композиції, але і вміти застосовувати їх на практиці. Не можна створювати предмети дизайну спираючись тільки на конструктивні, колірні закони, треба використовувати принцип наочності.

Композиція виробів культурно-побутового призначення повинна задовольняти умови внутрішнього і зовнішнього ринку, естетичні смаки суспільства, відображати його зростаючу культуру і запити.

Для дизайнерів необхідне системне вивчення основ теорії композиції. При роботі над будь-яким дизайнерським проектом необхідна мобілізація всіх знань, отриманих у період навчання. Одним з них є використання композиції у всіх її аспектах, тому що без цих навичок не можна стати професійним дизайнером.

наочність навчання художник модельєр

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: