Сторінка
5
Ведучі:
Термін „Мода” походить від латинського слова „модисо” – спосіб, правило.
Мода – це оновлення зовнішніх форм одягу протягом одного – двох сезонів, і залежить від прагнення людей до нових форм одягу і появи нових матеріалів.
Модельєр – символ прекрасного, прикмета хорошого смаку і відчуття гармонії особистості.
Смак – почуття міри у всьому. Одяг – візитна картка людини. Модним ми називаємо те, що типове, характерне для сьогодення.
Мода пропонує, радить, але не диктує. Зовнішній вигляд говорить про внутрішню суть людини, а смак у тому й проявляється, щоб скоротити шлях від першої зустрічі „по одежині” до другої „по розуму”.
Навіть найдосконаліша обізнаність з питань моди, хороший смак і природжена здатність доречно одягатись за всіх обставин не будуть запорукою бездоганної зовнішності, якщо до всього переліченого не додати головного й найсуттєвішого загальної акуратності і чистоти.
Коли ми говоримо, що в жінки хороший смак, то маємо на увазі те відчуття гармонії, яке дозволяє їй створити неповторний образ.
Отже, треба визначити особливості своєї зовнішності, знати, який стиль одягу найбільше вам пасує, який силует відповідає саме вашому зросту і статурі.
Не забувайте і про кольорову гаму; отже, відомо, що кожній людині пасують певні тона.
Доповнення аксесуари в ансамблі також грають важливу роль. Інколи досить змінити взуття, сумку, рукавички, пов’язати вишукану хусточку чи шарф – і створюється враження абсолютно нового вбрання.
Ансамбль вважається завершеним, коли доповнення підібрані як єдиний комплект і вирішуються в єдиному стилі за формою і кольором.
Мистецтво вдягатися передбачає також і відповідність нашого вбрання певній ситуації. Вишуканий вечірній туалет не одягають на роботу, а в кросівках не ходять до театру.
Вчитель: Отже, ваша краса у власних руках! Дотримуючись правил моделювання, ви зрештою знайдете свій стиль, створите бажаний, власний гармонічний образ.
Навіть, звертаючись до минулого, мода переосмислює його на сучасний лад. Команди підготували домашнє завдання на тему: „Український народний костюм в моделюванні сучасного одягу”. Команди готуються до показу домашнього завдання. Виконується пісня „Чарівниця-українка”.
Перша команда.
Минули століття, але український національний одяг витримав випробування часом. Черпаючи зі скарбниці національного вбрання різні його елементи – крій , декор, колористичну гаму, загальну гармонію, жіночість силуету, художники знаходять їм сьогоденне звучання.
Члени команд демонструють моделі одягу фольклорного стилю з журналів мод.
Для розроблення фольклорного стилю художник –модельєр відшукує зразки старовинного одягу, вивчає крій, тканину, колорит, прикраси та орнамент.
Народний костюм виготовлявся в умовах натурального господарства і віддзеркалює кращі традиції свого часу: невід’ємну від естетики функціональність, якщо простежити еволюцію вбрання, то неважко помітити, що мода завжди була своєрідним „дзеркалом” соціальної структури суспільства, його класової диференціації, в ній відбивалися не тільки смаки та уподобання певних верств населення, а й спосіб життя, культура, мораль.
Економічність крою, досконалість конструкції, зручність в експлуатації одягу вражають багатством орнаменту, підбором оптимістичних кольорів.
Друга команда.
Оформлення одягу вишивкою в давнину мало магічне значення і призначалось оберігати людину. Різними символами орнаменту прикрашали сорочки, безрукавки, свитки, кожушки, пояса, запаски, плахти, спідниці, фартухи, головні убори і чоботи.
Члени команд демонструють ілюстрації українського національного вишитого одягу.
Творчий аналіз традицій українського костюма знайшов подальший розвиток у проектуванні сучасних форм жіночих і дитячих суконь, костюмах, пальт різного призначення.
Сорочечний крій, приталений силует, розширення нижньої частини від лінії талії, декоративні вставки, складний крій спинки – все це надає новим моделям свіжості, незвичайності і фольклорної романтичності.
Чітка рівновага пропорцій, елегантність і виразність силуету, взаємозв’язок декору і крою, відповідність матеріалу форм і призначення костюма – риси сучасного моделювання на основі вивчення форм народного одягу.
Команди готуються до демонстрації моделей українського національного одягу і сучасного одягу і сучасного вбрання з національними елементами. Танцювальний колектив виконує український танок.
Вчитель:
Отже, треба виховувати смак, тому що моду створюють не тільки модельєри, а й ми самі. Мода – це те, що ми виберемо і будемо носити! Ваш найкращий порадник – дзеркало, самокритичність і знання законів моделювання.
А тепер проведемо між командами конкурс на тему: „Елементи моделювання”, який полягає в тому, що я роздам два види карток і ви повинні скласти речення з цих карток. Вчитель роздає двом командам по два набори карток. Поки команди готують відповідь, виконується ученицею пісня „Модниця” у супроводі танцювального колективу. Після музикальної паузи підводяться підсумки конкурсу.
Відповіді на картки:
1. Моделювання - процес створення моделі одягу
2. Модель - зразок будь-якого виробу
3. Творче моделювання - процес створення нового зразка одягу, певної композиції
4. Технічне моделювання - процес розробки різноманітних фасонів на базисній конструкції
5. Композиція - поєднання окремих частин виробу, які створюють сталеву єдність моделі
6. Елементи композиції - пропорції в одязі, контраст, ритм
7. Стиль одягу - сукупність характерних форм і єдність у художньому оформленні; зберігається досить довго
8. За талевим рішенням - одяг поділяється на: фольклорний, класичний, спортивний, романтичний
9. Силует - характерний контур фігури: прилягаючий, напівприлягаючий, прямий, трапецієвидний
10. Силуетна форма одягу - характеризується контурними, горизонтальними та вертикальними лініями
11. Основа моделі - силует і форма швейного виробу, які вирішуються кроєм
12. Крій одягу - визначається покроєм рукава та формою коміру, застібки і кишені
13. Конструктивні лінії - утворюються окремими деталями одягу і прикрашають його
14. Фасон - розробка основного силуету в деталях, його створюють лінії, оздоблення та фігура і залежить він від моди
15. Колірне вирішення - поєднання окремих елементів виробу і підбір малюнків з урахуванням зорових ілюзій
Вчитель: мода не визначає точних копій і повторів. Примхлива, швидкоплинна, вона завжди тяжіє до нового, її шляхи не передбачувані, часом несподівані. Через зовнішність тонко відображає внутрішній світ людини – її бажання, світогляд, смак. Демократична і, проте, вимоглива, вона надає можливість кожному бути красивим. І зараз поговоримо: „Як знайти свій стиль?”, „Що означає бути красивою?”
Ведучі:
Всі жінки мріють бути елегантними та привабливими. Для досягнення цієї мети витрачають великі кошти, купують дорогі речі, коштовні прикраси, але .
А секрет простий: знайти свій індивідуальний стиль. З чого починати? З відповіді. Чи знаю я себе – зріст, статура, колір очей і волосся; який характер, темперамент, уподобання?
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Класифікація методів навчання
Фізичне виховання молодших школярів у напрямку родина-школа
Сучасні фізкультурно-оздоровчі технології у фізичному вихованні
Розвиток інтересу до навчання фізики в учнів у позакласній роботі на прикладі 11 класу загальноосвітньої школи
Формування соціокультурної компетенції основної школи