Сторінка
6
Одним з найважливіших показників професійної майстерності майбутніх кваліфікованих робітників, формованого в процесі виробничого навчання, є продуктивність праці. Ефективним педагогічним засобом формування в учнів цієї якості є педагогічно правильно організоване нормування їх навчально-виробничої праці.
Вміле застосування нормування сприяє відповідальному ставленню учнів до виконання завдань, стимулює активність в процесі роботи, допомагає формуванню дуже важливого у виробничій діяльності вміння економно витрачати робочий час, спонукає освоювати високопродуктивні способи праці, виховує в учнів наполегливість у досягненні мети, розвиває творчі здібності.
Мета технічного нормування праці в навчальних майстернях – встановлення науково обґрунтованих витрат робочого часу на різні вироби, створення основ раціональної організації навчання, планування робіт, морального і матеріального стимулювання праці учнів. У професійних училищах норми часу встановлюють за прийнятою в країні методикою технічного нормування тобто сумарним, аналітичним і аналоговим (порівняльним) методами. За методом визначення норми часу підрозділяються на технічно обґрунтовані і дослідно-статистичні.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Розвиток умінь розв’язувати задач на пропорційне ділення у початковій школі
Застосування вітагенних технологій на уроках української літератури
Місце трудової підготовки школярів у системі народної освіти
Використання комп’ютера на уроках художньо-естетичного циклу в навчальному процесі початкової школи
Шляхи формування гуманних якостей у молодших школярів у процесі позаурочної діяльності