Сторінка
5
Режим виконання: колективний у класі.
Контроль: з боку вчителя.
Schulsystem , Grundschule, Hauptschule, Realschule, Gymnasium, Gesamtschule, Berufsfachschule, Pflichtunterricht, Wahlpflichtkurse, Primarstufe, Sekundarstufe, Arbeitslehre, Probehalbjahr, Orientierungsstufe.
Übung 5
Мета: здійснити поточний контроль рівня сформованості німецькомовної лексичної компетенції.
Тип: рецептивно-продуктивна.
Вид: вставка лексичної одиниці.
Завдання: Auf dem Blattpapier wurden Wortteile in zwei Stapel geschrieben. Ihre Aufgabe ist richtig diese Wortteile zu verbinden und ins Heft zu schreiben.
Режим виконання: індивідуальний у класі.
Обладнання: листок з таблицею слів.
Контроль: з боку вчителя.
Beispiel: Haupt + schule= Hauptschule
Sekundar- |
-schule |
Grund- |
-stufe |
Arbeits- |
-schule |
Real- |
-lehre |
Haupt- |
-schule |
Übung 6
Мета: здійснити поточний контроль рівня сформованості німецькомовної лексичної компетенції.
Тип: продуктивна.
Вид: переклад.
Завдання: Unser Thema ist “ Schule „. An der Tafel ist Assoziation Sonne gemalt. Jetzt jeder von euch kommt zur Tafel und schreibt eure Assoziation neben dem Strahl.
Режим виконання: колективно у класі.
Обладнання: дошка з намальованим асоціативним сонцем.
Контроль: з боку вчителя.
Beispiel:
Schulsystem
У ході роботи ми теоретично обґрунтували мету і зміст напрямів контролю у навчанні, дали визначення поняттю «контроль німецькомовної лексичної компетенції». Проаналізувавши цілі навчання лексичних одиниць ми визначили мету контролю лексичного матеріалу та уточнили зміст напрямів контролю лексичної компетенції для учнів 8 класу загальноосвітньої школи.
Ми узагальнили педагогічні погляди щодо виокремлення видів контролю, уточнили зміст понять поточний, рубіжний, періодичний, підсумковий контроль і проілюстрували їх використання в підручнику.
Ми проаналізували форми контролю німецькомовної лексичної компетенції у підручнику Н.Басай «Deutsch» для 8 класу з теми «Gesunde Lebenweise», розглянути та узагальнити науково-методичні погляди щодо проблеми визначення форм контролю, конкретизувати зміст понять усний / письмовий, одномовний / двомовний, тестовий / не тестовий, індивідуальний / фронтальний / груповий контроль формування німецькомовної лексичної компетенції, проаналізували вправи в підручнику і визначили, які форми контролю пропонує методист для учнів 8 класу і які необхідно розробити.
Нами було узагальнено науково – методичні погляди щодо функцій контролю у навчанні німецькій мові при формуванні словникового запасу, проілюстровано вправу з підручника Н. Басай, яка виконує перевірочну та корегуючу функцію контролю.
Таким чином нами було розкрито зміст терміну «типологія вправ при контролі рівня сформованості німецькомовної лексичної компетенції», ми класифікували типи вправ та привели приклади, проаналізували підручник Н. Басай та дали оцінку типам вправ.
Нами було опрацьовано Загальноєвропейські рекомендації мовної освіти на вимоги Навчальної програми, визначено рівень сукупність критеріїв до рівня знань учнів 8 класу, ми дослідили дванадцятибальну шкалу оцінювання у школі та зробили висновок щодо не досконалості сучасних критеріїв оцінювання.
Нами було зроблено узагальнення методико-педагогічних поглядів щодо системи вимог до вправ для контролю лексичної компетенції, ми проаналізували вправи в підручнику Н. Басай та зазначили їх відповідність та не відповідність вимогам контролю за С.П. Шатіловим.
Ми розробили комплекс вправ для організації проведення контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів 8 класу в процесі формування німецькомовної лексичної компетенції.
Підсумовуючи розглянутий вище матеріал, можна зробити висновок, що методика організації проведення контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів 8 класу в процесі формування німецькомовної лексичної компетенції займає провідне місце у навчанні німецької мови і потребує подальшого детального вивчення з метою подальшої розробки нових ефективних вправ контролю, які б відповідали вимогам на різних етапах контролю лексичної компетенції.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Деякі аспекти інтерактивного навчання
Вплив творів образотворчого мистецтва на формування творчої активностi дітей
Формування ключових компетентностей учнів при вивченні української мови та літератури
Стилістика і культура мовлення. Стилістичні засоби фонетики
Моральне виховання як важлива складова змісту виховання