Сторінка
4

Роль контролю у вивченні німецької мови

Проте, ми вважаємо необхідним зазначити, що це твердження відносне, оскільки не існує єдиної групи лексичного мінімуму з зазначених тем, які б вимагали знати як Відділ сучасних мов при Раді співпраці в галузі культури так і Навчальна програма, тобто критерії оцінювання не мають чітких вимог. Ми дослідили дванадцятибальну шкалу оцінювання у школі. На основі даного аналізу ми вважаємо, що дана шкала не показує окремо рівень володіння німецькомовною лексичною компетенцією.

Отже, нами було опрацьовано Загальноєвропейські рекомендації мовної освіти на вимоги Навчальної програми, визначено рівень сукупність критеріїв до рівня знань учнів 8 класу, ми дослідили дванадцятибальну шкалу оцінювання у школі та зробили висновок щодо не досконалості сучасних критеріїв оцінювання.

Вимоги до вправ для контролю рівня сформованості німецькомовної лексичної компетенції в учнів 8 класу в ЗОШ

З метою розробки ефективної методики проведення та організації контролю німецькомовної лексичної компетенції вважаємо необхідним узагальнити методико-педагогічні погляди щодо системи вимог до вправ для контролю лексичної компетенції.

Л.С. Панова, С.П. Шатілов, М.Є. Брейгіна, А.В. Конишева присвятили свої науково-методичні роботи проблемі формулювання вимог до вправ для контролю навчання загалом та рівня сформованості лексичної компетенції.

Ми проаналізували науково-педагогічні погляди з проблеми вимоги до вправ для контролю рівня сформованості лексичної компетенції і зробили висновок, що методисти не виділяють єдиних вимог до вправ для контролю. За С.П. Шатіловим існує п’ять вимог до вправ для контролю навчальної діяльності: 1) вправи повинні носити регулярний характер, перевіряти кожного учня та показувати його успішність протягом року; 2) вправи повинні бути розроблені для всесторонньої перевірки всіх видів мовленнєвої діяльності; 3) завдання складаються за диференційним підходом, тобто враховуючи труднощі засвоєння та оволодіння матеріалом для даної категорії учнів; 4) об’єктивність завдань з контролю; 5) дотримання виховного впливу оцінки.

На відміну від С.П. Шатілова А.В. Конишева відділяє лексичні навички письма від лексичних навичок говоріння і пропонує чотири вимоги до вправ контролю останніх: 1) самостійне виконання операцій вираження, тобто не пропонується взірець і попередні висловлювання не служать прикладом для виконання наступного; 2) з допомогою способу наглядності заданість змістовної стороні висловлювання; 3) обмеження мовленнєвих реакцій рамками окремої фрази або мікровиразу; 4) направленість на цілісний мовленнєвий акт у єдності його лексичних, граматичних, вимовляючих аспектів з врахуванням лексичного контролю.

На основі аналізу вправ для контролю лексичної компетенції в підручнику Н.Басай ми зробили висновок, що для учнів 8 класу не характерне відділення лексичних навичок письма від лексичних навичок говоріння, обидві компетенції перевіряються письмово, носять регулярний характер перевірки, тобто після кожної групи наданих лексичних одиниць пропонується вправа для поточної перевірки лексичної компетенції, проте не мають диференціації, яка б показала труднощі засвоєння та рівень сформованості лексичної компетенції у різних учнів.

Таким чином нами було зроблено узагальнення методико-педагогічних поглядів щодо системи вимог до вправ для контролю лексичної компетенції, ми проаналізували вправи в підручнику Н. Басай та зазначили їх відповідність та не відповідність вимогам контролю за С.П. Шатіловим.

Комплекс вправ для контролю рівня сформованості німецькомовної лексичної компетенції в учнів 8 класу в ЗОШ

У попередніх розділах ми розглянули основні форми, види, функції контролю, узагальнили типологію вправ, проаналізували критерії оцінювання, дослідили систему вимог до вправ контролю рівня сформованості німецькомовної лексичної компетенції та порівняли наявність чи відсутність цих критеріїв з наявними у підручнику Н.Басай «Deutsch» для 8 класу вправами. У попередніх параграфах нами було зазначено, що підручник має не достатню кількість вправ та не розрахований контроль рівня сформованості лексичної навички на кожному етапі.

Вважаємо необхідним зазначити, що всі вправи контролю лексичної компетенції належать тільки до некомунікативного типу і поділяються на рецептивні, рецептивно-репродуктивні та продуктивні типи.

Ми розробили вправи з теми «Die Schule»

Übung 1

Мета: здійснити поточний контроль рівня сформованості німецькомовної лексичної компетенції.

Тип: не комунікативно- рецептивна.

Вид: впізнавання лексичної одиниці на слух.

Завдання: Jeder von euch bekommt ein Blattpapier mit den Fenstern. Eure Aufgabe ist, mir aufmerksam zu hören, und die Jahre von Schultypen, die ich sagen werde, der Reihe nach in die Fenster auf dem Blattpapier zu malen.

Режим виконання: індивідуальний письмовий у класі.

Обладнення: картка з віконцями.

Контроль: з боку вчителя.

 

Підпис: Kindergarten

Übung 2

Мета: здійснити поточний контроль рівня сформованості німецькомовної лексичної компетенції.

Тип: не комунікативно- рецептивна.

Вид: впізнавання лексичної одиниці візуально.

Завдання: An der Tafel werden die Wörter geschrieben. Eure Aufgabe ist die Wörter in alphabetischer Reihenfolge zu schreiben.

Режим виконання: індивідуальний письмовий у класі.

Обладнення: дошка з написаними заздалегідь словами.

Контроль: з боку вчителя.

Beispiel: Berufsfachschule, Gesamtschule .

Schulsystem, Grundschule, Hauptschule, Realschule, Gymnasium, Gesamtschule, Berufsfachschule, Pflichtunterricht, Wahlpflichtkurse.

Übung 3

Мета: здійснити поточний контроль рівня сформованості німецькомовної лексичної компетенції.

Тип: не комунікативно- рецептивна.

Вид: впізнавання лексичної одиниці візуально.

Завдання: Teilt ihr in zwei Spalten die Wörtern die zur Thema Schule und Berufe gehören.

Режим виконання: індивідуальний у класі.

Обладнення: дошка з написаними заздалегідь словами.

Контроль: з боку вчителя.

Beispiel:

die Schule

die Berufe

Schulsystem

Koch

Tischler, Schulsystem, Kellner, Tänzer, Grundschule, Schuhmacher, Hauptschule, Realschule, Drucker, Gärtner, Gymnasium, Automechaniker, Journalist, Koch, Arzt, Bäcker, Gesamtschule.

Übung 4

Мета: здійснити поточний контроль рівня сформованості німецькомовної лексичної компетенції.

Тип: рецептивно-продуктивна.

Вид: повторення.

Завдання: Wiederholt nach mir die Wörter, folgt meine Aussprache!

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: