Сторінка
8
·Казка має великий вплив як на свідомі, так і на несвідомі сторони особистості. Про вплив казки на несвідоме людини писали такі психологи, як Е. Берн, К.Г. Юнг, Е. Фромм, З. Фрейд. Зокрема, Е. Берн говорив, що казка - це рольова взаємодія, що складається в сценарій, тобто це те, що людина ще в дитинстві планує зробити в майбутньому. Думка про те, що людське життя часом слідує образам, які ми знаходимо в міфах, легендах і чарівних казках, заснована на ідеях К.Г. Юнга і З. Фрейда. Згідно з їх поглядами, дитина «вбирає» філософські смисли, стилі взаємин і моделі поведінки, потім розігрує це з друзями. Багаторазово проживаючи події казки, дитина опосередковано набуває значимий для себе життєвий досвід.
·Завдяки казкам у дитини виробляється здатність співпереживати, співчувати, без якої людина не людина.
Дана курсова робота не ставить крапку у вирішенні цієї проблеми, тому що потрібно подальша розробка питань. Отримані знання обов’язково стануть у пригоді під час виховного процесу власних дітей, що теж є дуже важливим і актуальним.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Педагогічні погляди Т.Г. Шевченка
Індивідуалізація навчання
Особливості гендерного виховання дітей дошкільного віку
Інтерактивні технології навчання української мови
Особливості використання комп'ютера під час вивчення теми "Рід, родина, рідня" на прикладі курсу "Навколишній світ" у початковій школі