Сторінка
2

Розробка проектної методики формування іншомовної комунікативної компетенції учнів основної школи

У сучасних умовах розвитку суспільства складається нове уявлення про культуру, що пов'язане з феноменом проектної культури. Поряд із гуманітарною і технічною виділяють проектну культуру трактують як, що має інтегративну сутність. На перший план виступає випереджальний розвиток самої людини, формування творчої особистості, яка проектує й організовує своє життя і доцільно перетворює навколишній світ.

Психолінгвістичні особливості формування іншомовної комунікативної компетенції в учнів основної школи за проектною методикою

Переваги проектної роботи були належно оцінені у викладанні таких предметів, як географія, історія, основи хімії та фізики протягом багатьох років. Мовні навчальні програми почали систематично використовувати цей підхід тільки недавно. Дана робота особистісно зорієнтована, має загальноосвітню цінність, мотивує.

Працюючи над проектом, учні проводять невелику дослідницьку роботу з теми, яка їх цікавить. Вони займають активну позицію під час проектної роботи. Виконуючи проект, учні часто щось вирізають, зафарбовують, про щось пишуть, шукають інформацію в книжках, спілкуються з іншими людьми, знаходять ілюстрації - можливо, навіть, роблять аудіо - чи відеозаписи. Учні різного рівня мовленнєвого розвитку можуть виконати свій власний проект - великий чи малий, простий чи складний. Наприклад, деякі учні в класі можуть слабше володіти мовленнєвими навичками, але це їм не заважатиме у процесі виконання проекту виявити здібності до проектування чи ілюстрування своєї роботи або знайти оригінальний підхід до презентації проекту.

Готуючи розповідь про своє оточення учні відкривають для себе значення; англійської як інтернаціональної мови. Колись у майбутньому, можливо, їм доведеться розповісти іноземцю англійською мовою про свою сім’ю, місто чи свої уподобання. Робота над таким проектом допомагає їм підготуватися до такої події. Зосереджуючи увагу на темі, що вивчається англійською мовою, учні мають можливість ознайомитись з особливостями культури англомовних країн, порівняти їх зі своїми уявленнями і таким чином збагатити власне розумінняінших культур.

Більшість сучасних шкільних програм вимагають, щоб викладання предметів сприяло розвитку в учнів ініціативи, незалежності, уяви, самодисципліни, співпраці з іншими учнями і корисних дослідницьких навичок. Проектна робота є практичним шляхом реалізації цих освітніх цілей на уроці та в позакласній роботі.

Розвиток творчої ініціативи, здібностей, пізнавальних інтересів учнів шляхом використання різноманітних засобів і прийомів роботи на уроках, активних форм організації навчального процесу - провідна педагогічна ідея.

Організація роботи з розвитку творчих здібностей учнів стимулює розвиток комунікативних здібностей, забезпечує гармонійне поєднання різних видів мовленнєвої діяльності, допомагає всім учням працювати дружно і ділитись своїми вміннями і досвідом. Організація роботи з розвитку творчих здібностей дітей буде ефективною за умови створення сприятливого психологічного клімату на уроці.

Формування в учнів навичок іншомовного спілкування передбачає досягнення ними такого рівня комунікативної компетенції, який був би достатнім для здійснення спілкування у певних комунікативних сферах, тобто формування здатності та готовності спілкування в чотирьох видах мовленнєвої діяльності: аудіюванні, читанні, говорінні, письмі.

Творче мислення не є самоціллю, а лише інструментом розвитку мовленнєвих знань, умінь та навичок, коли учні інтерактивно працюють з будь-якою інформацією, вони вчаться мислити, тренують інтелектуальні здібності, а їхнім засобом є саме іноземна мова. Таким чином забезпечується високу позитивну мотивацію учнів, інтерес до оволодіння англійською мовою.

Набуті навички учні використовують для розвитку власного творчого потенціалу: чим більше вони займаються і вміють, тим легше їм створювати власні творчі зразки мовленнєвої діяльності.

Впровадження інтерактивних та проектних технологій при вивченні іноземної мови є дуже актуальними на сьогодні, оскільки вони передбачають моделювання життєвих ситуацій, Використання рольових ігор, спільне вирішення проблем на основі аналізу обставин та відповідної ситуації.

Інтерактивні та проектні технології ефективно сприяють формуванню навичок і вмінь, виробленню цінностей, створенню атмосфери співробітництва і взаємодії.

Завдяки таким сучасним технологіям учні вчаться бути демократичними, критично мислити, приймати продумані рішення, а отже відбувається Постійна співпраця всіх учнів класу у ході уроку. При цьому учень і вчитель - рівноправні, тобто знають, вміють і здійснюють свою діяльність разом.

Підготовка, виконання і презентація проекту займає значно більше часу, ніж виконання традиційних завдань. Школярі повинні навчитися самостійно знаходити потрібну інформацію і звертатися по допомогу до вчителя тільки у тих випадках, коли вони самі не можуть знайти відповідь на запитання. Діти також мусять навчитися планувати свої дії і самостійно вирішувати, які матеріали їм знадобляться для виконання завдань проекту і де вони їх можуть знайти. Проектна робота забезпечує можливості реального використання перекладу - наприклад, перекладу англійською мовою листівок, карт, інтерв'ю з членами родини, текстів з довідника, написаного рідною мовою.

Учні завжди хочуть почути відгук про свій проект від учителя. Надзвичайно важливо, щоб робота учнів оцінювалася не тільки з точки зору лінгвістичної правильності. Учителі мусять відзначати наскільки творчою й оригінальною є робота і як багато зусиль було докладено для її виконання.

Важливо, щоб учителі не виправляли помилки в кінцевому варіанті проекту. Для цього слід запропонувати учням підготувати й показати для перевірки спочатку чернетку проекту. Таким чином, помилки будуть знайдені, і заключний варіант проекту не матиме виправлень.

Застосування навчальної проектної технологій в школі можливо як під час уроків, так і в позакласній роботі, це дає можливість створити додаткову

Мотивацію. Учні виконують проекти тому, що це їм цікаво. До того ж. це можливість організувати практичну діяльність, використовуючи інтегровані знання та розвиваючи вміння в контексті реальної ситуації. Тематика проектів дуже різноманітна, теми можуть бути запропоновані авторами підручників, за якими навчаються діти, вчителем і самими учнями.

Вивчення англійської мови в школі сприяє формуванню світогляду учнів. Однак в умовах обмеженого часу, відведеного на вивчення англійської мови при збереженні об'єму її змісту, знижується інтерес учнів до предмету." Виконання проектних завдань дозволяє школярам бачити практичну користь від вивчення іноземної мови, наслідком чого є підвищення інтересу до цього предмета".

Кожен учень може реалізувати свої здібності через проектну діяльність. Плануючи проект вчитель ставить за мету:

Поглибити знання учнів з англійської мови під час вивчення тематичного матеріалу.

Розвивати комунікативну компетенцію учнів на базі соціокультурних, соціолінгвістичних знань, умінь і навичок.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: