Сторінка
6
Тема проекту"English-Speaking Countries"
Клас ділиться на пари. Вчитель просить пари зробити список англомовних країн, тобто країн, де англійська мова є офіційною чи широко вживана. Вчитель допомагає у написанні деяких невідомих назв країн англійською мовою.
Вчитель на дошці малює п'ять колонок, кожна з яких - це континент. Тоді просить назвати учнів країни, що вони записали раніше і розподіляє їх за колонками:
Europe: Cyprus, Gibraltar, Ireland, Malta, The United Kingdom.
Africa: Botswana, The Gambia, Ghana, Kenya, Lesotho, Liberia, Malawi, Namibia, Nigeria, Sierra Leone, South Africa, Swaziland, Tanzania, Uganda, Zambia, Zimbabwe.
Asia: Bangladesh, Brunei, Hong Kong, India, Malaysia, Pakistan, Singapore, Sri Lanka.
Australia and the Pacific: Australia, Fiji, New Zealand, Tonga.
The Americas: Canada, The United States, Belize, many of the Caribbean islands, including The Bahamas, Barbados, Dominica, Grenada, Jamaica, Puerto Rico, St Lucia, St Vincent, Trinidad and Tobago, Guyana, the Falkland Islands.
Вчитель пояснює учням, що їм потрібно підготувати проект по одній з цих країн, проте тільки не по СІЛА чи Великій Британії. Клас ділиться на групи по три-чотири учні. Учням дозволяється самим вибирати собі партнерів. Кожна група обирає країну. Дозволяється обирати ту ж саму країну двом групам. Як правило, учні мають різні підходи до вибору інформації та презентації, що повинно бути цікавим при презентації кінцевого результату. Проте варто заохочувати обирати різні країни.
Кожна група передає вчителю на затвердження список учасників групи та назву обраної країни.
Вчитель з класом узгоджує наступне:
а) роль кожного учасника в команді;
б) зміст проекту - вчитель встановлює вимогу: третина інформації відводиться на загальну інформацію (географія та історія, грошові одиниці, промисловість тощо) і наполягає на тому, що більша частина повинна відводитись інформації про використання англійської мови, її роль в тій чи іншій країні, як вона відрізняється від стандартної британської/американської англійської, періодичні видання англійською, література тощо. Можливі аспекти, на яких варто сфокусувати свою увагу відрізняються залежно від країни, яку обрали учні. Тому вчитель обговорює ці аспекти з кожною групою зокрема. Наприклад, якщо в обраній країні англійська мова є однією з багатьох мов, якими розмовляють, то цікавішим буде розгляд питання періодики, яка публікується англійською.
в) кінцевий строк виконання проекту і презентації.
6. Вчитель з учнями обговорює, які джерела інформації вони використовуватимуть в процесі підготовки. Учні опрацьовуватимуть в основному 5 джерел:
а) енциклопедичні дані;
б) книги;
в) статті газет та журналів;
г) інформацію з Інтернету;
д) інформацію посольств, туристичних фірм.
7. Спосіб презентації кожна команда обирає на свій розсуд, попередньо узгодивши його з вчителем.
Таким чином, в роботі проведено дослідження формування іншомовної комунікативної компетенції в учнів основної школи за проектною методикою.
На основі вивчених джерел (наукових праць, посібників), наукового спостереження процесу навчання ми можемо сформувати такі переваги навчання за проектною методикою: підвищення мотивації до вивчення англійської мови; особиста участь кожного учня в процесі навчання; усвідомлення в учнів відповідальності за виконану роботу; розвиток усіх видів мовленнєвої діяльності: аудіювання, читання, говоріння, письма; навчання роботи в групах; розвиток міжособистісних навичок спілкування, публічних виступів; учень стає центром пізнавальної активності.
На перший погляд, організація навчання за проектною методикою може мати певні труднощі, проте, якщо планувати діяльність крок за кроком, дотримуючись етапів (організаційно-підготовчий етап, дослідницький, етап практичної реалізації результатів проекту, етап захисту проектів) та відповідної участі вчителя і учнів на кожному з них, кінцевий результат такої роботи виявиться вартим зусиль.
Як показує практика, учням подобається вивчати англійську мову за проектною методикою, яка спонукає їх до діяльності, творчого підходу до вирішення поставлених навчальною програмою задач.
Виконання проектних завдань забезпечує виконання цілей: практичної, освітньої, виховної розвивальної.
Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»:
Особистісно-орієнтований підхід до вивчення німецької мови в середніх навчальних закладах
Соціально-педагогічна технологія розвитку комунікативності дітей-сиріт, які потрапляють до притулку
Контроль у навчанні іноземної мови
Методика навчання малюванню дітей середньої групи
Особливості діяльності соціального педагога в дошкільному навчальному закладі