Сторінка
12

Шпаргалка на екзамен з фінансів

58. Оцінка показників ліквідності балансу.

Ліквідність п-ва — це його здатність швидко продати активи й одержати гроші для оплати своїх зобов'язань. Ліквідність п-ва характеризується співвідношенням вели­чини його високоліквідних активів (грошові кошти та їх еквіваленти, ринкові цінні папери, дебіторська заборгованість) і короткострокової заборгованості.

Аналізуючи ліквідність, доцільно оцінити не тільки поточні суми ліквідних активів, а й майбутні зміни ліквідності. Про незадовільний стан ліквідності п-ва свідчитиме той факт, що потреба п-ва в коштах перевищує їх реальні над­ходження. Щоб визначити, чи достатньо в п-ва грошей для пога­шення його зобов'язань, необхідно передовсім проаналізувати про­цес надходження коштів від господарської діяльності і формування залишку коштів після погашення зобов'язань перед бюджетом та позабюджетними фондами, а також виплати дивідендів. Аналіз ліквідності потребує також ретельного аналізу структури кредиторської заборгованості п-ва. Необхідно визначити, чи є вона «стійкою» (наприклад, борг постачальнику, з яким існу­ють довгострокові зв'язки), чи є простроченою, тобто такою, термін погашення якої минув. Аналіз ліквідності здійснюється на підставі порівняння обсягу поточних зобов'язань із наявністю ліквідних коштів. Результати роз­раховуються як коефіцієнти ліквідності за інформацією з відповід­ної фінансової звітності.

59. Оцінка платоспроможності під-ва.

Платоспроможність характеризує спроможність п-ва своєчасно й повністю виконати свої платіжні зобов'язання, які випливають із кредитних та інших операцій грошового характеру, що мають певні терміни до сплати. Аналіз платоспроможності п-ва доцільно здійснювати, як за поточний, так і на прогнозований період. Поточну платоспроможність доцільно оцінювати на підставі звітного балансу, порівнюючи платіжні засоби з терміновими зобов'язаннями з використанням платіжного календаря. Коефіцієнт абсолютної ліквідності (платоспроможності). Він є найбільш жорстким критерієм ліквідності п-ва і по­казує, яку частину короткострокових зобов'язань можна за необ­хідності погасити негайно. Рекомендована нижня межа цього по­казника - 0,2.

60. Система показників фінансової стійкості під-ств та їх оцінка.

Фінансову стійкість п-ва тісно пов'язано із перспектив­ною його платоспроможністю. Її аналіз дає змогу визначити фінан­сові можливості п-ва на відповідну перспективу. Оцінка фінансової стійкості п-ва має на меті об'єктив­ний аналіз величини та структури активів і пасивів п-ва і визначення на цій основі міри його фінансової стабільності й неза­лежності, а також відповідності фінансово-господарської діяльності п-ва цілям його статутної діяльності. Відповідно до показника забезпечення запасів і витрат власними та позиченими коштами можна назвати такі типи фінансової стійко­сті п-ва: Коефіцієнт визначається як відношення розрахункової ліквідаційної вартості на 1 січня минулого року до такої самої вартості на початку періоду, що аналізується:1)абсолютна фінансова стійкість (трапляється на практиці дуже рідко) — коли власні оборотні кошти забезпечують запаси й витрати; 2)нормально стійкий фінансовий стан — коли запаси й витрати забезпечуються сумою власних оборотних коштів та довго­строковими позиковими джерелами; 3)нестійкий фінансовий стан — коли запаси й витрати забезпе­чуються за рахунок власних оборотних коштів, довгостроко­вих позикових джерел та короткострокових кредитів і позик, тобто за рахунок усіх основних джерел формування запасів і витрат; 4)кризовий фінансовий стан — коли запаси й витрати не забез­печуються джерелами їх формування і п-во перебу­ває на межі банкрутства. Фінансове стійким можна вважати таке п-во, яке за ра­хунок власних коштів спроможне забезпечити запаси й витрати, не допустити невиправданої кредиторської заборгованості, своєчасно розрахуватись за своїми зобов'язаннями. Оцінку фінансової стійкості п-ва доцільно здійснювати поетапно, на підставі комплексу показників.

Показники фінансової стійкості під-ва: 1)Коефіцієнт автономії (незалежності); 2)Коефіцієнт співвідношення позикових та власних коштів: а)Фактичний б)Нормативний; 3)Коефіцієнт довгострокового залучен­ня капіталу; 4)Коефіцієнт маневреності власних кош­тів; 5)Коефіцієнт реальної вартості основ­них засобів та майна п-ва; 6)Рівень довгострокової платоспромож­ності.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 


Інші реферати на тему «Фінанси»: