Сторінка
11
Крім цієї інформації "Карточка підприємства" дозволяє переглядати дані про засновників, передані з ДПА України вантажно-митні декларації, наявні торгові об'єкти, результати оперативної роботи та здані звіти по ЕККА.
Автоматизована система обробки інформації "ПОДАТКИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ" призначена автоматизувати функції податкових інспекторів у районних ДПІ, які займаються обліком платників – фізичних осіб, справлянням податків і обліком надходжень від фізичних осіб, обліком торгових патентів, обробкою даних по формі N2, складанням звітності.
Автоматизована система обробки інформації "ПОДАТКИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ" включає таки АРМи:
1. АРМ "АДМІНІСТРАТОР" дозволяє зробити налагодження робочих меню та довідників користувачів, виконати закриття року а також добавляти, коригувати та видаляти інформацію з довідників.
2. АРМ "ОБЛІК ПЛАТНИКІВ" входить до АССОІ "ПОДАТКИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ", дозволяє реєструвати платників, коригувати реєстраційні дані, видаляти реєстраційні дані, присвоїти ідентифікаційний номер, надає різноманітні довідки: список всіх платників, довідка по дільниці, довідка по району, довідка по виду пільг, довідка по утриманцям, довідка по акцизу, довідка по ПДВ, довідка по ПП та підтримує довідники по видах діяльності, пільгах, вулицях, районах.
3. АРМ "ОБРОБКА ДАНИХ ПО Ф. №2" входить в АСОІ "ПОДАТКИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ", дозволяє вводити дані про доходи громадян по сумісництву, дані з торговельних організацій та обробляти декларації громадян, друкувати повідомлення, платіжні документи, висновки на повернення коштів та інше.
4. АРМ "ЄДИНИЙ ПОДАТОК" дозволяє вводити інформацію по заявах та свідоцтвах по єдиному податку, продовжувати дію свідоцтва, надає іншу додаткову інформацію по платниках єдиного податку.
5. АРМ "ПРИБУТКОВИЙ ПОДАТОК" призначений для здійснення нарахування авансованих платежів по прибутковому податку, введення фіксованих платежів та складення авансованих платежів, введення даних по торгових патентах з інших ДПІ, а також друку платіжних документів, довідок про фіксовані платежі та про платників, які не подали квартальну декларацію.
6. АРМ "ПОДАТОК НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ" дозволяє робити прямі проводки в особові картки платників. Окремо ведуться картки по ПДВ – зобов'язання і по ПДВ – відшкодування платників. Нарахування зобов'язань платника по сплаті ПДВ або відшкодувань з бюджету платнику вводяться в відповідні картки по ПДВ. Сплата ПДВ по зобов'язаннях платником або відшкодувань ДПІ з бюджету вводиться з АРМу "ОБЛІК НАДХОДЖЕНЬ", режим "Введення платіжних документів".
7. АРМ "АКЦИЗНИЙ ЗБІР" дозволяє робити прямі проводки акцизного збору в особові картки платників, формувати довідкову інформацію.
8. АРМ "ТОРГОВІ ПАТЕНТИ" входить до АСОІ "ПОДАТКИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ" і дозволяє виписувати торгові патенти, друкувати квитанцію на сплату патентів, вести облік та картки по патентах, анулювати торгові патенти, формувати та видавати на екран або на принтер довідки про видані патенти, про нарахування та сплату торгових патентів, про несвоєчасну та неповну сплату патентів, про несплачені патенти.
9. АРМ "ОБЛІК НАДХОДЖЕНЬ" призначений для здійснення обліку надходжень по платежах. Облік надходжень складається з вводу інформації з платіжних документів (квитанцій, платіжних доручень, висновків) та перегляду виписки банку. Уведену за день інформацію по надходженням можна роздрукувати.
В усіх вище розглянутих підсистемах існує можливість робити перегляд карток особових рахунків, а також друкувати картки особових рахунків та платіжні повідомлення, формувати висновки у файл або на принтер, формувати недоїмку та переплату по всіх платежах. Також є можливість проглянути, ввести, або відкоригувати нарахування та сплати по податках і патентах за минулий рік по вибраному платнику.
10. АРМ "ЗВІТНІСТЬ" входить до АСОІ "ПОДАТКИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ", та складається з таких режимів: Бухгалтерський облік: звіт про суми надходжень та недоїмки (ф. 1-П), формування даних про надходження та заборгованість, книга обліку ф. № 26 (формування, перегляд і друкування книги ф. 26), реєстр надходжень і виплат ф. №25 (формування, перегляд та друкування реєстру №25). Поточні звіти: недоїмка (формування, перегляд і друкування списків недоїмників по дільницях), загальна недоїмка (формування, перегляд і друкування списків недоїмників), переплата (формування, перегляд і друкування списків переплат по дільницях), загальна переплата, єдиний облік недоїмки, дані для АІС "ГАЛУЗЬ".
АРМ “Аудит” призначений для автоматизації обліку, підготовки перевірки і формування звітності по контрольно-економічній роботі платників податків – юридичних осіб. Програмний комплекс передбачає створення єдиної бази перевірок, де фіксуються перевірки усіх підрозділів та знаходяться всі відповідні документи по цих перевірках.
АРМ “Аудит” вимагає:
1. ПЛАН ПЕРЕВІРОК – формування план-графіків контрольно-економічної роботи (при наявності доступу) і здійснює контроль за роботою відділу (інспектора).
2. КОНТРОЛЬНА РОБОТА – облік документів контрольно-економічної роботи та формування журналів контрольно-економічної роботи в різних розрізах
3. ЗВІТНІСТЬ – формування звітності відділу чи цілій інспекції (2-П, 2-ПТ, різних журналів ті узагальнених даних про стан перевірок та результатів роботи структурних підрозділів, порушень податкового законодавства).
4. КАРТКА ПЛАТНИКА – вивід картки підприємства для підготовки інспектора до перевірки та одержання додаткової інформації про платника.
У ході реєстрації перевірки фіксується: інспектор, який проводив перевірку, вид (тема) перевірки, згідно внутрішніх довідників, перевірені податки відповідно до платежів платника по АРМу “Держподатки”, порушення законодавчих актів та заходів впливу, що узгоджено з юридичним відділом ДПА України.
Протоколи та постанови фіксуються на відповідальних посадових осіб згідно даних обліку платників. Велике значення має можливість внесення деяких відомостей про стан перевірки:
Ø Дати передачі справ до суду, правоохоронних органів;
Ø Скасування рішень про накладення санкцій;
Ø Факт надходження донарахованих сум.
Журнал контрольно-економічної роботи дозволяє отримати інформацію про результати проведених перевірок в таких розрізах: платежах, видах підприємств, видах діяльності, формах власності, підпорядкування, видах порушень.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Фінансування освіти в контексті реалізації інноваційної моделі розвитку економіки України
Кошторисне фінансування
Джерела формування фінансових ресурсів, чинники, що впливають на їх динаміку
Бюджетний розпис як основа виконання бюджетів
Роль місцевих бюджетів у фінансовій системі України, Державний інноваційний фонд