Сторінка
8
На практиці принцип самостійності місцевих бюджетів поки що залишається нереалізованим. Частина власних і закріплених доходів місцевих бюджетів дуже низька. Дохідна частина місцевих бюджетів у значній частині формується за рахунок так званих регульованих доходів. Наявність їх є регламентом адміністративної системи господарювання. У сучасних умовах доцільно взагалі відмовитися від цього фінансового інструменту. Не визначено видатків кожного рівня місцевих бюджетів, що унеможливлює їхню ефективну організацію. З прийняттям нової Конституції України виникла потреба в розробці принципово нового бюджетного законодавства.
Більш глибоких теоретичних розробок потребує запропонована Конституцією України модель і районних бюджетів, оскільки в її нинішньому розумінні вона стає нежиттєздатною і не буде сприйнята практикою. Щодо обласних і районних бюджетів також має бути застосовано принцип самостійності. Необхідно запровадити механізм формування власних і переданих доходів цих рівнів бюджетів. Потрібно в законодавчому порядку визначити перелік міських та сільських територіальних громад, бо без цього є неможливе формування на засадах Конституції України бюджетів низових територіальних одиниць.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Малий та середній бізнес як рушійна сила зростання економіки України
Методи розрахунку прибутку від реалізації продукції
Розрахунково-платіжна дисципліна та її вплив на фінансово-господарську діяльність підприємств
Бюджетний дефіцит та його фінансування
Здійснення платежів щодо погашення та обслуговування внутрішньої державної позики та інших внутрішніх державних цінних паперів