Сторінка
2
При проведенні уроків потрібно враховувати вікові – статеві особливості учнів.
В підлітковому віці покращується нервова регуляція м’язового апарату, що створює добрі умови для освоєння складних рухів.
В цьому віці збільшення м’язової ваги трохи відстає від збільшення довжини скелета, що створює підвищений тонус м’язів і в тому при фізичному навантаженні.
У дівчат затримується розвиток м’язів плечового поясу. А вага тіла збільшується, тоді дівчатам важко виконувати вправи в підтягуванні, лазанні. При виконанні вправ дівчатам потрібна надійна страховка.
В цьому віці прискорено збільшуються розміри серця, збільшуються сила сердечних скорочень. А розвиток кровоносних судин проходить уповільнено. Тому при виконанні важких завдань потрібно проводити вправи на відпочинок, щоб уповільнити дихання. Бо функції дихання у підлітків недостатньо розвинуті.
Учителеві потрібно знати не тільки вікові особливості учнів, але потрібно знати стан здоров’я кожного учня, їх фізичний розвиток. Ці відомості учитель дістає від шкільного лікаря. Кожного року лікар повинне проводити медичний огляд всіх учнів. При тяжких захворюванням діти можуть бути звільнені від уроків фізичної культури тільки тимчасово.
Об почати займатися визначається міра перенесеного захворювання. Так після ангіни – дозволяють через 2-4 неділі, після гострих респіраторних захворювань – через 1-3 неділі. Після тяжких захворювань займатися можна через 2 і більше місяців.
Учням підготовчої медичної групи оцінка успішності виставляється на загальних підставах без виконання навчальних нормативів з фізичних вправ, які шкодять їх здоров’ю.
Учні, тимчасово звільнені від занять фізичними вправами, повинні бути присутні на уроках і залучатись до організації проведення заняття.
Школярі спеціальної медичної групи займаються на уроках фізичної культури за окремою програмою та відновлюючи ми вправами стосовно до діагнозу.
Учитель повинне уважно слідкувати за нагрузкою учнів, повинне бути індивідуальний підхід при подачі Важливим моментом є правильне чергування нагрузки і відпочинку в процесі занять. Фізичні вправи на уроці повинні мати різносторонній вплив на організм: сприяти розвитку опорно-рухового апарату, формувати правильну осанку, підвищити функцію серцево-судинної і дихальної системи, удосконалювати регуляцію центральної нервової системи.
1 2
Інші реферати на тему «Фізкультура, туризм»:
Фізична культура в режимі праці та відпочинку студентів
Олімпійські ігри після Другої світової війни
Заняття з ухилом карате для дошкільнят: спроби вибору варіантів побудови занять
Формування мотиваційної складової до занять фізичною культурою і спортом у секціях з фізичної підготовки
Вивчення мотивації студентів до фізичного самовдосконалення