Сторінка
2

Спортивна метрологія

Багато сторін і характеристики об'єктів не піддаються прямому кількісному оцінюванню. Кваліметрія — сукупність підходів, методів, методик, прийомів, що дозволяють кількісно оцінювати якісні, “невимірювані” сторони і характеристики об'єктів. Серед цих методів: 1) метод опитування (інтерв'ю, анкетування), 2) метод експертів, 3) метод попарних порівнянь, 4) метод рейтингу, 5) диференціальний метод, 6) інтегральний метод, 7) диференційно-інтегральні методи (наприклад, метод кваліметричного дерева).

Ми живемо у ймовірнісному світі. Тому всі оцінки і рішення повинні бути побудовані на ймовірнісному підході, що заперечує однозначну зумовленість. На ймовірних закономірностях засновані методи математичної (варіаційної) статистики. У курсі розглядаються основи описової статистики, основи вибіркового методу, основи кореляційного аналізу. Оволодіння цими розділами статистики в основному дозволяє забезпечити обробку експериментальних даних і даних контролю в області фізичного виховання і спорту, а також забезпечує вихідну базу для оволодіння (у міру виникнення потреби) іншими статистичними методами.

До області спортивної метрології відноситься розгляд спортивного й інформаційного устаткування, інвентарю, апаратури. Мова не про специфічне, традиційне спортивне устаткування й інвентар, усі що з ним зв'язане входить у програму теорії і методики обраного виду спорту. Мова про тренажери, комп'ютери і комп’ютеризовані системи, про аудіовізуальну апаратуру. Ці засоби швидко розвиваються, застосування їх розширюється, вони можу істотно підвищити ефективність підготовки що займаються. Однак аж ніяк не знімається задача удосконалювання цих засобів, у тому числі шляхом адаптації апаратури і методик до нестатків фізичного виховання і спорту.

Можна говорити про спортивну метрологію як наукову дисципліну, у рамках якої розробляються принципи, підходи, методи. Можна говорити про спортивну метрологію як педагогічний засіб, тобто про застосування спортивної метрології в практичній підготовці що займаються. Можна говорити про спортивну метрологію як педагогічну дисципліну, тобто про курс, який викладається студентам фізкультурних вузів і який містить відомості з наукової дисципліни, що, як передбачається, у першу чергу потрібні для використання їх як деяких загальних основ контролю в практиці спорту.

Список використаної літератури:

1. Спортивна метрологія /Підручник для ИФК /Під заг. ред. Заціорського В.М.–М.: Фис, 1982.

2. Годик М.А. Спортивна метрологія / Підручник для ИФК.–М.: Фис, 1988.

3. Коренберг В.Б. Лекції по спортивній метрології. – Малаховка: МГАФК, 2001.

4. Коренберг В.Б. Навчальний словник-довідник по спортивній метрології. – Малаховка, 1996.

5. Коренберг В.Б. Спортивна метрологія. Словник-довідник, 2003.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Фізкультура, туризм»: