Сторінка
2
Присутній на цій церемонії Генеральний директор ЮНЕСКО К.Мацуура наголошував, що Україна щедро ділиться своїм духовним надбанням з усім світом. Такі її перлини, як Софія Київська та Свята Лавра, – серед шедеврів Світової спадщини, якими піклується ЮНЕСКО.
Тема Трипілля рефреном проходила і через візит Прем'єр-міністра.
У ці дні Париж побачив багато сучасних українських талантів. На помаранчевих майданах Парижа лунав неповторний голос зірки української опери, Марийського театру та Метрополітен Опера Володимира Гришка, зачаровував своїм співом ансамбль бандуристок "Чарівні струни" зі Львова. Перебірливий кінознавчий Париж аплодував переможцям знаменитого Канського фестивалю молодим українським кінодокументалістам – Ігорю Стрембітському та Наталії Конончук (до речі, доньки одного з засновників Інституту українознавства Михайла Конончука). Відомий французький кінокритик українського походження Любомир Госейко подарував зірковій кінопарі кінокамеру і свою книгу "Історія українського кіно". В українському перекладі ця фундаментальна праця вийшла саме в день візиту до Франції Президента України із символічною посвятою – "українцям українською про українське кіно".
В культурному центрі автомобільного концерну "Пежо" з великим успіхом пройшов Український музичний фестиваль. Віртуозністю своєї гри та неповторною поетикою української пісні французьку публіку зачаровували хор ім. Святого Володимира, дует Олександри Турянської та Тетяни Шарапової.
Захоплені українськими демократичними змаганнями французькі письменники протягом травня-червня одну за одною видали кілька книжок: "Вбити Ющенка" Жерара де Вільєна, "Україна в революціях" Бруно Кадена, "Український вибір" Етьєна Тевенена, "Навіть сніг був помаранчевий" Алена Гюйемоля. їх презентація незабаром відбудеться в культурному центрі Посольства України у Франції.
Такого сплеску двосторонні українсько-французькі відносини ще не бачили, і червень дійсно став "мессідором". А головне, що у цих відносин з'явилося майбутнє, оскільки в ці дні дві нації справді гідно оцінили свою минувшину, символом якої є українська королева Франції Анна Ярославна, та своє майбутнє, яке неодмінно буде спільним в оновленому Європейському домі. До символів треба ставитися з повагою – вони не випадкові. Тому той факт, що першою іноземною делегацією, яка відвідала Україну після призначення нового уряду (а це трапилося наступного дня після рішення Верховної Ради по кандидатурі Юлії Тимошенко), була делегація міністра закордонних справ Французької Республіки, і той факт, що делегація Прем'єр-міністра України була першою, з якою зустрівся новий Прем'єр Франції Домінік де Вільпен, є Божим знаком великого майбутнього українсько-французьких взаємин.
1 2
Інші реферати на тему «Українознавство»:
Національна ідея, держава, еліта, українське козацтво
Національна ідея в українській філософській і релігійній думці
Про Україну, революцію, масонство головного отамана та інших
Сандармох. Увічнення пам’яті українців, страчених за межами України в роки політичного терору, – справа честі місцевих українців
Мовна ситуація Чернігова (за результатами соціолінгвістичного дослідження)