Сторінка
4
Поряд з Web-Сайтами окремих компаній, у США існують страхові портали. На сайтах порталів (www.insweb.com 4 , Insure.com, insurence.com, lifeshoper.com і ін.) зібрана інформація від найбільших страхових компаній. Користувач може зіставити ціни різних страховиків на ті самі види послуг, довідатися, що включено в певну страховку в тої або іншої компанії. Можна також ознайомитися з рейтингами страхових компаній, складеними як найбільшими агентствами, так і творцями порталів. Додаткова зручність для клієнта полягає в наявності "географічної розбивки". Відвідувач порталу може довідатися про кращі пропозиції по будь-якій страховці, що діють саме в його штаті.
Існують також міні-портали, які поєднують від 2-х до 10-ти компаній, що працюють в одній або в різних областях страхування. Дані портали інтегрують учасників проекту в одну віртуальну страхову систему, через яку клієнт може купити поліс у режимі онлайн. Тим самим, на одному Web-Сайті клієнтові пропонується безліч різних страхових продуктів. Звичайно потенційному Страхувальникові спочатку пропонується вибрати потрібну йому страхову програму, а потім уже компанію. До таких порталів ставляться, наприклад, універсальний портал QuickenInsurance (поєднує Travelers, Electric Insurance, Reliance Direct і Ohio Casualty Group) і портал медичного страхування eHealthInsurance (Kaiser Permanente, PacifiCare, Blue Cross/Blue Shield і Health Net).
Звичайно, на персональних Web-Сайтах компанії або на міні-порталах відвідувачеві рекомендується пройти реєстрацію, тобто заповнити анкету з особистими даними й, якщо на сайті пропонується один вид послуг, даними, які можуть бути використані при подачі заявки на страхування.
Нижче я навів список компаній, які здійснюють продаж полісів повністю через Інтернет. Незважаючи на те, що майже кожна американська страхова компанія володіє власним Web-Сайтом, більшість із них для надання своїх послуг у Мережі воліють мати справу зі страховими Інтернет-Брокерами - страховими порталами.
Компанія Інтернет-Представництво
American International Group www.aigdirect.com
Esurance www.esurance.com
Electric Insurance Company www.electricinsurance.com
eCovarage www.ecoverage.com
Aflac www.aflac.com
RelianceDirect Insurance Company www.reliancedirect.com
Allstate www.allstate.com
Instant Auto Insurance www.instantauto.com
Unum www.unumdirect.com
Що заважає Інтернет - страхуванню?
Одна з причин - порівняно повільний розвиток страхування on-line - чисто технічна. Щоб бути учасником такого роду угод, треба мати комп'ютерне устаткування, що відповідає певним вимогам, і доступ в Інтернет.
Інша причина в тому, що далеко не всі види страхування можна здійснювати віртуально. Наприклад, страховик повинен реально оцінити, елітний будинок або гігантський виробничий корпус який застраховують на таку величезну суму, і чи не підсувають під їхнім виглядом яку-небудь руїну? Не піддаються стандартизації й багато ризиків.
Природний відбір:
Проблема полягає в тому, що якщо цінові переваги проявляться не завтра то багато які площадки можуть і не «дожити». Вже немає таких провайдерів керування ризиками як: riskclick.com, iwic.com и gorisk.com. На думку експертів, подальші втрати неминучі - Наприклад, Самьюел Грінгард (Samual Greengard) в Business Finance виражає думку про те, що в цій сфері діяльності виживає лише жменька веб – вузлів.
Разом з тим, озвучуються й більше песимістичні прогнози, хоча вони й не типові. Так, Том Дент (Tom Dente), виконавчий віце-президент з фінансових послуг в A.T.Kearney, відзначив, що інтерес до повносіткової моделі розміщення ризиків згас через два роки після її появи. Мэт Фланаган (Matt Flanagan), виконавчий віце-президент, що вирішує питання маркетингу в Providence, розділяє цю точку зору. "Навколо технології сьогодні існує маса негативного, - говорить він. - Багато в чому, це пов'язане з тим, що венчурні капіталісти бралися фінансувати всякого роду сумнівні витівки, які не прижилися. Страхова галузь адаптує прийнятні рішення, а інші відімруть самі собою".
Недивлячись на те, що галузь робить відбір найбільш перспективних рішень, залишається фактом, що менеджери по керуванню ризиками не завжди схильні розглядати себе як технологів. "Для того щоб площадки заробили, потрібно, щоб ризик-менеджери почали використовувати більше технологічні рішення у своєму бізнесі", - думає г-н Фланаган.
Однак г-н Уілсон вірить у те, що його колеги оберуть саме даний шлях: "Завжди потрібен час на те, щоб звикнути до нового. Але всі відчувають, що нові технології відіграють дуже важливу й позитивну роль у сучасному бізнесі".
Ще одна причина – Інтернет шахраї.
Торгівля в режимі он-лайн стала новим полем діяльності не тільки для страховиків, але й для страхових шахраїв. Для боротьби із шахрайством розробляються нові технології, покликані допомогти страховикам відрізнити справжні претензії від фальшивих.
„Головне, щоб технології допомагали боротися зі страховим шахрайством, а не збільшували його рівень, - говорить віце-президент компанії Conning & Co Джері Л. Райлі (Geri L. Riley). - Це питання вимагає щоденної уваги“. Для виявлення випадків шахрайства фахівці детально вивчають і відслідковують дані, аналізують нестандартні ситуації. Однак шахраї займаються тим же й не поступаються страховикам в обізнаності, вважає Джері Райлі.
Інші реферати на тему «Страхування»:
Страховий ринок: характеристика, сегментація та учасники, визначення страхового тарифу та страхового внеску
Страхування ЗЕО
Декларації про операції з перестрахування як один з елементів нагляду за страховою (перестраховою) діяльністю в Україні
Методичні аспекти впровадження екологічного страхування в Україні
Перспективне та річне планування страхової компанії