Сторінка
2

Страхуваня транспортних засобів

2) відшкодування без урахування зниж­ки на знос запасних частин, що потребують заміни в разі їх пошкодження (з додатко­вою оплатою).Величина додаткового плате­жу при цьому визначається в розмірі 5% від страхової суми – якщо строк експлуа­тації автомобіля не перевищує 5 років; 10%

– зі строком експлуатації 5 – 8 років; 20%

– від 8 до 12 років; 30% – від 12 років;

3) відшкодування вартості втрати товар­ного вигляду внаслідок страхової події, обу­мовленої в укладеному договорі (теж зі спла­тою додаткового платежу), але за умови, що автомобіль застрахований за дійсною варті­стю. Доплата в даному випадку прив'я­зується до оцінки дійсної вартості і визна­чається в розмірі: 20% – коли термін екс­плуатації не перевищує 5 років; 15% – від 5 до 8 років; 10% – від 8 до 12 років; 5%

– понад 12 років.

3.Страхування водних транспортних за­собів

Страхування водних транспортних за­собів ґрунтується переважно на тих же за­садах, що й автомобільне. За основу страхо­вої оцінки судна береться сума, запропоно­вана страхувальником, яка не маг, переви­щувати його дійсної вартості.

Договір страхування може бути укладе­но на одній із перелічених далі умов, яка визначає обсяг відшкодування збитків та ве­личину страхових платежів залежно від обсягу відповідальності, взятої страховиком:

– з відповідальністю за загибель та по­шкодження;

– з відповідальністю за повну загибель з урахуванням витрат на врятування:

– без відповідальності за пошкодження, крім випадків загибелі.

Договір страхування даного виду укла­дається на окремий рейс або на певний строк.

4.Страхування вантажів

Оскільки власники транспортних засобів та власники вантажів, що перевозяться, мо­жуть не співпадати, в страховій справі вико­ристовують відособлене страхування транспор­тних засобів – "каско" та страхування ван­тажів, Ідо перевозяться засобами, – "карго".

Договір страхування вантажу може ук­ладатися на таких умовах:

1) з відповідальність за всі ризики;

2) з відповідальність за окрему аварію;

3) без відповідальності за пошкодження, крім випадків загибелі.

За договором, укладеним за першою умо­вою (з відповідальністю яя всі ризики), від­шкодуванню підлягають збитки від пошкод­ження або повної загибелі всього або части­ни вантажу з будь-яких причин, окрім військових ризиків, впливу (прямого або опо­середкованого) радіації, необачності та на­вмисних дій страхувальника, а також ри­зиків, пов'язаних із специфікою вантажу та

його транспортуванням. Деякі з них можуть бути застраховані за додаткову премію.

За договором, укладеним за другого умо­вою, відшкодовуються збитки від пошкод­ження чи повної загибелі всього або части­ни вантажу внаслідок: пропажі судна або іншого транспортного засобу; зіткнення або загибелі суден, літаків та інших транспорт­них засобів чи від удару їх об нерухомі або плавучі об'єкти; посадки судна на мілину, провалу мостів, вибуху, пожежі, пошкоджен­ня судин кригою, а також внаслідок заходів, спрямованих на рятування або гасіння по­жежі, тобто всі необхідні і доцільно зроб­лені витрати щодо рятування вантажу та зменшення збитку, якщо збиток відшкодо­вується за умовами страхування.

За договором, укладеним за третьою умо­вою (без відповідальності за пошкодження, окрім випадків загибелі), відшкодовуються ті ж самі збитки, що й при відповідальності за окрему аварію. Відмінність полягає лише в тому, що в даному разі відшкодовуються тільки збитки від повної загибелі всього абочастини вантажу, тоді як у поперед­ньому випадку – від пошкодження чи по­вної загибелі всього або частини вантажу. І за другою, і зл третьою умовами не по­криваються збитки за тими самими видами ризиків, що і в першому випадку.

Відповідальність страховика за догово­ром страхування починається з моменту, коли вантаж буде взято із складу в пункті.

Відправлення для перевезення, і триває до тих пір, поки вантаж не доставлять на склад вантажо-отримувачу, вказаний у полісі, але не пізніше 60 днів після розвантаження морського судна в кінцевому порту призна­чення.

Висновок

Відповідно до законодавства України Моторне (транспортне) страхове бюро України на 2000 рік об єднувала понад 60 страхових компаній.За 2000 рік в Україні було зафіксовоно та врегульовано 1137 страхових випадків,за якими було сплачено у середньому близько 4700 гривень.

Страховий захист власників автотранспорту вкрай необхідний,і це доведено часом та практикою його здійснення в Україні.

Розвиток міжнародного ділового співробітниства,зростання автомобільних вантажних перевезень і автомобільного туризму вимогає як комплексного рішення проблем строхового захисту інтересів власників авто,так і розуміння безпосередньо ними вимог міжнародного права та соціальності у відносинах страхування.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Страхування»: