Сторінка
1

Страхуваня транспортних засобів

План.

Вступ.

1.Об єкти страхування.

2.Страхування автомобілів за умов ремонту,парковки та зберігання у гаражах.

3.Страхування водних транспортних засобів.

4.Страхування вантажів.

Висновок.

Страхування транспортних засобів

Вступ

Засоби транспорту, як і домашнє майно страхуються добровільно. На страхування беруться автотранспортні засоби та водні маломірні судна, які підлягають державній реєстрації у встановленому порядку.

До автотранспортних засобіввідносять: легкові, вантажні, вантажо-пасажирські мікроавтобуси, мотоцикли, моторолери, мотоколяски, мопеди, трактори та міні-трактори.

До водних транспортних засобіввідносять різноманітні човни, яхти, катамарани і т.ін Як показує практика найбільш розвиненим країн світу, найпоширенішим видом майно вого страхування г страхування автотранспор тних засобів. У США, приміром, гта даний ви, страхування припадає близько 45% загальне го збору премій за майновим страхуванням. Це пояснюється, з одного боку, підтрімким зростанням чисельності власників автотранс портних засобів та високим рівнем небезш ки цього виду транспорту – з іншого. Статистичні дані свідчать, що число загиблих на млрд. пасажиро-кілометрів становить: для автотранспорту – 16 чоловік, для повітряного – 6,5, для залізничного – 1,2 чол.

Водночас із транспортним засобом можуть бути застраховані (за бажанням страхувальника) водій та пасажири, додаткове устаткування до транспортного засобу, вантаж, який на ньому перевозять.

1.У автострахуванні до об'єктів страхуван­ня відносять:

– страхування "авто-каско";

– страхування громадянської відпові­дальності;

– страхування від усіх видів ризиків;

– страхування автомобілів на час ремон­ту, парковки та зберігання в гаражах;

– страхування експортно-імпортних ван­тажів;

– страхування вантажів при перевезен­нях внутрішнього сполучення;

– страхування від нещасних випадків під час ДТП.

Страхування від усіх видів ризиківпе­редбачає найповніше страхове покриття. Воно забезпечує відшкодування збитків, спричине­них втратою або пошкодженням застрахова­ного транспортного засобу, фізичними травма­ми людей та пошкодженням майна третьої сторони.

При страхуванні автомобілів приватних власників, крім перерахованих уже ризиків, додаються ще відшкодування бенефіціару (пра­вонаступнику) в разі смерті страхувальника всієї капітальної суми, при фізичних каліцт­вах – затрати на лікування, а також на по­криття збитків від пошкодження багажу та інших предметів, що знаходились у салоні авто­мобіля.

Страхування "авто-каско"передбачає страховий захист від будь-яких збитків, котрі можуть виникнути внаслідок пошкоджен­ня, повної загибелі або втрати автотранспорт­ного засобу чи окремих його частин за на­стання обумовлених у страховому полісі подій. Цей вид страхування поширюється на всі автотранспортні, водні та наземні види транспортних засобів.

Страхування "авто-каско" може бути по­вним, або частковим.

При повномустрахуванні "авто-кагко" власник транспортного засобу отримує стра­ховий захист від збитків внаслідок пошкод­ження застрахованого об'єкта у випадку аварії, зіткнення з будь-яким іншим пред­метом, пожежі, самозагорання, перевертання, стихійного лиха, вибуху, протиправних дій і т.п., за вилученням збитків експлуатацій­ного характеру.

При частковомустрахуванні "авто-кас­ко" страхове покриття забезпечується лише в разі пожежі, вибуху двигуна, викрадення, пошкодження транспортного засобу під час викрадення, стихійного лиха.

За умовами страхування "авто-каско" страховик не відшкодовує збитків, якщо:

– вони є наслідком навмисних дій стра­хувальника, членів його сім'ї або осіб, у роз­порядженні котрих знаходився транспорт­ний засіб;

– вони є наслідком воєнних дій, грома­дянського збурення, страйків;

– вони конфісковані, арештовані, знищені за розпорядженням влади.

– засіб експлуатувався несправним;

– водій був у стані алкогольного або наркотичного оп'яніння;

– засіб використовувався з метою на­вчання водити (автомобіль);

– встановлено природний знос транспор­тного засобу або його окремих вузлів;

2.Страхування автомобілів за умов ремон­ту, парковий та зберігання у гаражах

За збереження автомобілів своїх клієнтів відповідальність несуть власники автотранс­портних гаражів та паркових стоянок. У зв'язку: І цим пропонують два види страхо­вого захисту:

1) нп час транспортування автомобіля до гаража, майстерні чи стоянки (якщо авто­мобіль не доставляють безпосередньо його власники);

2) на період перебування автомобіля на їхній відповідальності – від всіляких ризиків.

У разі настання страхового випадку стра­ховик відшкодовує затрати на переміщення автомобіля до ремонтної майстерні та достав­ку його страхувальнику Ігісля ремонту. При викраденні або пошкодженні автомобіля в гаражі або на стоянці страхове відшкодуван­ня отримує власник гаража або стоянки.

Відшкодування збитків, завданих власни­кові транспортного засобу в результаті ДТП, як правило, здійснюється після ремонту на основі пред'явленої страхувальником на­кладної – рахунку, за якою страховик про­водить оплату виконаних робіт.

У практиці деяких країн страховик на­дає безплатно автомобіль у користування страхувальнику на період ремонту його влас­ного автомобіля.

При страхуванні транспортних набобів найчастіше використовують два види полі­сів: поліс з оголошеного вартістю та відкри­тий поліс.

Поліс з оголошеною вартістю містить чітко обумовлену і фіксовану гуму страхо­вого відшкодування, яка маг. бути сплаченою при настанні страхового випадку, і умовами договору не передбачений перегляд та уточ­нення цієї суми після виникнення збитків.

Відкритий поліс передбачає визначення суми страхового відшкодування після ви­никнення страхової події шляхом оцінки суми збитку.

Прикладом полісу з оголошеною варті­стю є поліс із страхування "авто-каско", а полісу я відкритою вартістю – "страхуван­ня громадянської відповідальності влас­ників транспортних засобів".

Страхування автомобіля має певні особ­ливості. Правилами страхування автомобі­ля передбачається можливість укладення договору за умови:

1) власної участі страхувальника у відшкодуванні збитків (франшиза), розмір якої обирає сам страхувальник;

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Страхування»: