Сторінка
2

Монітор керівника страхової компанії як інструмент вирішення проблеми автоматизації

Використання страхової математики надає можливість формування логічних висновків та нарощування методів аналізу, створення експертної системи страхової компанії.

Статистика - мистецтво отримувати з чисел, зібраних для відповідної мети, такі результати, які були б корисними для висвітлення та поглиблення галузі, що вивчається. Ймовірності в страховій справі є не апріорними, а такими, що визначаються з досліджень. Загальна база даних дозволяє обробляти дані, зібрані за весь період діяльності, та вести статистику. При цьому теж необхідно визначити основні положення, згідно з якими будуть збиратись дані.

Наукова діяльність в галузі страхування є логічним компонентом нашої роботи з інформатизації, оскільки, як відомо, нема нічого більш практичного, ніж добра теорія. Ми працюємо в тісній співпраці з Київським національним економічним університетом (кафедра фінансів та страхової справи), отже наша спільна робота наповнюється як теоретичними, так і практичними знаннями.

Використання централізованого обліку, необхідність чіткого вводу інформації зумовлює необхідність реорганізації багатьох процесів згідно з загальними правилами. Тому впровадження “простим” не назвеш. Співробітники “Алькони” завжди ставилися з розумінням до цих питань.

На яких основних принципах побудована база даних?

Основні принципи обліку, які закладені в систему: - Єдиний реєстр клієнтів компанії – фізичних та юридичних осіб. - Єдиний реєстр застрахованих об’єктів. - Облік всіх полісів з усіх страхових продуктів. - Зв’язок всіх платежів за полісами з бухгалтерськими платежами. - Облік всіх страхових премій в розрізі ризиків та застрахованих об’єктів. - Автоматичний поділ премій за кожним ризиком на складові згідно нормативам. - Облік відшкодувань в розрізі ризиків та застрахованих об’єктів.

Принципи, закладені в вимоги до технічних характеристик системи. Ефективність обробки є критично важливою при реалізації загальної бази даних: - Система не повинна мати практичних обмежень з обсягів даних. - Система не повинна мати практичних обмежень із кількості користувачів. - Повинна бути забезпечена можливість роботи з базою даних через низькошвидкісні (в т.ч. телефонні) канали.

Результат впровадження системи, що відповідає цим принципам – всі дані зберігаються в структурованому вигляді в загальній базі даних, доступ до них не залежить від територіального розташування користувача і визначається лише правами доступу.

Які проблеми вирішувались в ході впровадження системи?

В першу чергу вирішувались основні проблеми: - Побудування захищеної та надійної комп’ютерної мережі компанії. Встановлення інформаційної системи та інтеграція її системи захисту з загальною системою захисту комп’ютерної мережі. - Конвертація даних з існуючих програм в інформаційну систему. Корегування інформації та виключення великої кількості даних, що дублюються. - Організація вводу інформації за всіма страховими продуктами. - Реалізація існуючих звітів компанії засобами інформаційної системи.

Потім вирішувались завдання вже зовсім іншого рівня: - При переїзді фахівців в новий офіс необхідно було забезпечити можливість сумісної роботи. Була успішно впроваджена технологія роботи з загальною базою даних в режимі on-line за допомогою виділених каналів зв’язку. Така технологія роботи територіально-віддалених офісів в страховому бізнесі України впроваджена вперше (про це було повідомлення в e-дайджесті “Insurance Online”). - Тривалий час проводилась робота по “чистці” загального реєстру клієнтів інформаційної системи та напрацювання організаційно-технічних засобів по недопущенню дублювання в майбутньому. Тепер довідник клієнтів дозволяє здійснювати аналіз страхової інформації за конкретним клієнтом та по групам клієнтів. - Проведено роботу з уніфікації та оптимізації звітів компанії, зменшенню їх кількості, чіткому опису, закріпленню за відділами та видами страхування.

На сьогодні здійснюється централізований облік всієї страхової інформації в загальній базі даних з доступом до неї в режимі on-line з 2-х київських офісів.

Які можливості з’явились при впровадженні інформаційної системи?

З’явилась можливість постійного ефективного контролю за здійсненням страхування в межах всієї компанії: - Автоматичне створення всіх основних звітів компанії. - Миттєвий пошук та відбір необхідної інформації. - Ефективний аналіз інформації.

Загальна база даних дозволяє ефективно здійснювати обробку і виводити на монітор всі необхідні показники. Використовуючи цю можливість був реалізований “Монітор керівника” – екран інформаційної системи, на який в наочному вигляді виведені показники про діяльність компанії в цілому. При цьому не існує обмежень для використання математичних методів при формуванні показників.

Як здійснюється робота з “Монітором керівника”?

Монітор керівника побудований за такими принципами: - На головний екран виводяться основні показники, що цікавлять керівництво. - Біля кожного показника розташована кнопка, яка викликає розгорнуту систему показників - дозволяє деталізувати загальний показник в графічному та табличному вигляді. - Аналогічні кнопки на табличних формах дозволяють деталізувати отриману інформацію, спускаючись таким чином до найнижчого рівня деталізації - до рівня конкретного полісу, застрахованого об’єкту, ризику, платежу.

Можна задавати умови відображення даних: період, для аналізу, по всій компанії/по конкретній філії.

Які показники виводяться на “Монітор керівника”?

Основні дані, що відображаються: кількість укладених договорів, кількість нових клієнтів, кількість та сума премій, кількість та сума виплат, кількість користувачів, що в даний момент працюють з системою.

Основні нагадування: кількість та сума прострочених платежів за полісами, кількість та сума очікуваних платежів на найближчі дні.

Попередження про критичні ситуації: критична кількість ресурсів, наприклад, кількість вільних бланків полісів. Інтерфейси монітора керівника другого рівня доступні за допомогою кнопок в лівій частині екрану: укладені договори страхування і страхові платежі по страхових продуктах, перегляд клієнтів, перегляд застрахованих об’єктів.

Практично всі існуючі стандартні показники (в т.ч. технічні резерви) виводяться на додаткових формах:

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Страхування»: