Сторінка
7

Соціальне програмування як технології соціальної роботи

По змісту соціальне програмування являє собою постановку управлінської задачі виходячи з аналізу цілей розвитку системи і реальної ситуації; її розукрупнення на складові частини (підзадачі); виявлення суперечливості частин і на цій основі їхнє взаємне ув'язування; установлення пріоритетів у сукупності задач; виділення ведучої ланки; визначення умов і обмежень на рішення комплексу сформульованих задач; вибір оптимального варіанта рішення; формування відповідного організаційно-економічного механізму й оцінку очікуваних наслідків від практичного втілення обраного варіанта дій.

За формою програмування - це обґрунтування, прийняття і реалізація цільових управлінських рішень і насамперед цільових комплексних програм.

Програмування - це нова соціальна функція, за допомогою якої суспільство і його структурні елементи реалізують мети свого розвитку. Воно задіє суспільні сили і приводить до соціальних змін.

Як управлінська технологія соціальне програмування являє собою форму додатка системи фундаментальних знань про суспільство, закони його розвитку до рішення конкретних задач у соціальній сфері.

Як метод цільового керування програмування являє собою сукупність взаємозалежних, взаємопогоджуваних прийомів, засобів цілеспрямованого впливу суб'єкта на об'єкт керування для досягнення намічених результатів.

Соціальне програмування виступає як особливий різновид управлінської технології, що раціоналізує діяльність по втіленню соціальних цілей у життя, перетворенню їхній за допомогою практичних дій з передумов у результат соціальної практики.

Використана література

1. Аверин А.Н., Суворов Л.Н. Социальное управление: опыт философского анализа. М., 1984 - 232 с.

2. Акоф Р. Искусство решения проблем. М., 1982 - 224 с.

3. Акоф Р., Эмери Ф. О целеустремленных системах / Перев. с англ. Под ред. И.А. Ушакова. М., 1974 - 271 с.

4. Асеев В.Г. Нормативное управление социальным развитием. М., 1988. - 127 с.

5. Багриновский К.А. Основы согласования плановых решений. М., 1977. - 304 с.

6. Батыгин Г.С. Лекции по методологии социологических исследований. Учебн. для студентов гуман. вузов и аспир. М., 1995 - 286 с.

7. Бергер П., Лукман Т. Социальное конструирование реальности. Тра­к­тат по социологии знания /Пер. Е. Руткевич. М., 1995 - 323 с.

8. Бестужев-Лада И.В. Поисковое социальное прогнозирование: перспективные проблемы общества. Опыт систематизации /Отв. ред. д.ф.н. С.Ф. Фролов. М., 1984 -271 с.

9. Бестужев -Лада И.В. Прогнозное обоснование социальных нововведений. М., 1993 - 240 с.

10. Бестужев-Лада И.В. Окно в будущее. Современные проблемы социального прогнозирования. М., 1970 - 269 с.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Соціологія»: