Сторінка
3
Для становлення інноваційної моделі економіки слід:
• розробити теоретичні основи створення системи фінансування інновацій в умовах формування інноваційної моделі розвитку вітчизняної економіки;
• сформулювати концептуальні положення щодо економічного стимулювання інноваційної діяльності;
• виконати дослідження окремих інноваційних складових структурної перебудови економіки України з метою вирішення задачі оцінки розділу експорту та імпорту України за трьома технологічними секторами (сектор низьких технологій; сектор середніх технологій; сектор високих технологій).
Отже, інноваційна модель економічного зростання змінює його основу: рушійною сферою розвитку стає не просто промислове виробництво, а залучені в ньому наукові розробки й технології. Показник валового випуску начебто відходить на другий план, головною є комерційна діяльність із продажу нової продукції (яка зазвичай випускається малими серіями). Інтелектуальній складовій відводиться провідне місце серед виробничих чинників. Саме тому активізується робота з прогнозування інноваційно-технологічної сфери. Крім систематичної підготовки відповідної річної програми, розроблено середньо термінову Національну програму „Україна-2010", довготермінову національну програму відродження України до 2015 року тощо.
Основними напрямками інноваційної економіки є:
1) зростання рівня доходів і якості життя населення за рахунок створення конкурентоспроможної наукомісткої продукції розвитку секторів економіки, покликаних формувати людський капітал, зокрема освіти і науки, охорони здоров'я;
2) технологічну модернізацію та заміну основних фондів у провідних галузях реальної економіки;
3) забезпечення ресурсозбереження, що послабить залежність вітчизняної економіки від імпорту енергетичних і сировинних матеріалів.
Оскільки в Україні проголошено курс на розвиток інноваційної економіки, то в межах цього завдання передбачено не менше як 25% коштів, отриманих від приватизації державного майна, спрямувати на інноваційне інвестування казенних підприємств і господарських товариств, у яких частка державної власності сягає 50%.
Такі ресурси мають направлятися насамперед на заходи щодо скорочення витрат виробництва, реалізацію енергозбережних технологій, екологічних програм, інноваційне оновлення матеріально-технічної бази підприємств, будівництво нових і реконструкцію діючих виробничих потужностей, підвищення експортного потенціалу та збільшення обсягів реалізації кінцевої продукції. Значна їхня частка витрачатиметься на реалізацію проектів, спрямованих на впровадження у виробництво прогресивних науково-технічних розробок і технологій, освоєння випуску наукомістких видів продукції, що відповідають міжнародно визнаним стандартам.
Розроблено концептуальні засади інноваційного розвитку економіки на 2002-2006 рр. У зв'язку з обранням інноваційної стратегії розвитку економіки України, що ґрунтується на впровадженні у виробництво та комерціалізації найсучасніших наукових розробок, реформування наукової сфери та створення національної інноваційної системи стають найважливішим завданням державної інноваційної політики в найближчі 10-15 років.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ:
1. Зимовець В. Фінансове забезпечення інноваційного розвитку економіки.// Економіка України. - 2003. - №11. - с. 9.
2. Ковальчук С.С. Інноваційна діяльність як пріоритет економічного розвитку України.// Фінанси України. - 2004. -№7. - с.96.
3. Рубан В. Інноваційна модель стратегічного розвитку України: методологія і досвід.// Економіка України. - 2003. - №6. - с. 14.
4. http://www.meta.com…einfo.php
Інші реферати на тему «Самоврядування»:
Сутність інформаційного простору як парадигми суспільного розвитку
Вплив місцевих виборів 2006 року на політичну структуризацію територій
Підготовка фахівців місцевого самоврядування
Ефективна економічна політика місцевої влади. формула успіху
Проблеми вдосконалення практики стягнення місцевих податків і зборів на прикладі м. Ірпеня