Сторінка
2
Водночас, станом на 2005-2006 роки в Україні склалося досить потужне в інтелектуальному сенсі нове соціальне явище – муніципальний рух. В ньому беруть участь авторитетні політики, міські голови і муніципальні діячі, науковці, освітяни, найвпливовіші громадські організації і громадські діячі, які опікуються розвитком місцевого самоврядування та забезпеченням умов для місцевого і регіонального розвитку. Головними формами діяльності муніципального руху стали Всеукраїнські муніципальні слухання, Український муніципальний форум, громадсько-професійні експертизи, проблемні та тематичні семінари та круглі столи тощо. Муніципальний рух дав поштовх для створення таких нових інноваційно-орієнтованих інституцій, як Українська муніципальна Академія, Український муніципальний клуб, Майстерня муніципального управління. Важливим інноваційним чинником став Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, що також був ініційований в рамках українського муніципального руху.
Протягом всього часу існування незалежної держави в рамках муніципального руху не припинялись пошуки шляхів подолання кризи місцевого і регіонального розвитку. Потужним посиленням їх була міжнародна допомога. Результатом — стали розробки, які дають навіть не одне, а декілька можливих рішень проблем, які гальмують розвиток місцевого самоврядування і посилення його ролі в державі.
Події 2005-2006 років, а саме: запровадження першого етапу конституційної реформи, проведення пропорційних виборів на всіх рівнях, створення передумов для наступних кроків перетворень, зокрема реформи місцевого самоврядування, і, що треба відзначити особливо – визначення як пріоритетної тематики розвитку місцевого самоврядування в програмних засадах майже всіх політичних сил, дають можливість сподіватися, що найближчим часом розпочнеться рух в напрямку розвитку місцевого самоврядування та закладення підвалин місцевого і регіонального розвитку.
1 2
Інші реферати на тему «Самоврядування»:
Конкурентоспроможність територіальних громад
Міжнародне співробітництво у сфері муніципального і регіонального розвитку
Система навчання для органів місцевого самоврядування
Інформаційне суспільство – вектор розвитку української держави
Вплив місцевих виборів 2006 року на політичну структуризацію територій