Сторінка
3

Мода епохи модерн

Стильові властивості модерну іноді зіставляють із пластичною системою барокко, справедливо вбачаючи між ними деяка подібність у бажанні художників використовувати як виразні засоби форми органічної природи.

Розраховані не на музейні зали, а на побутування в повсякденному житті добутку модерну — від архітектурних споруджень до ювелірних виробів, афіш і вітальних листівок — активно вторгалися в навколишню людину середовище, у повсякденну свідомість мешканців цього середовища, не тільки відбиваючи складну духовну атмосферу часу, але і помітно впливаючи на неї.

Тісно зв'язаний c модерном символізм, що послужив естетико-філософською основою для модерну, спираючи на модерн як на пластичну реалізацію своїх ідей. Усі добутки епохи модерну являють яскравий приклад сполучення комерції і творчості. У цей період практикувалося поняття елітарного стилю, що, будучи створенням художника, ставився на конвеєр виробництва, і який намагалися зробити доступним кожному. Загальнодоступність краси виявляється гаслом часу.

Модерн – це останній стиль, риси якого відбилися в усьому, що створили в той час руки людини: в архітектурі і живописі, скульптурі і меблях, книжковій графіці й одязі. Після модерну, єдиного стилю, що охоплював би всі сторони культурного життя, не існувало. Але, може бути, саме в наші дні зароджується новий стиль, заснований на сучасних матеріалах і компьютерно-космических технологіях.

Список використаної літератури

1. Бакушинский А.В. Монументально-декоративні шукання епохи модерну. "Мистецтво", №4 1934.

2. Берсенєва А. Європейський модерн. Екатеринбург, 1991

3. Борисова Е.А., Стернин Г.Ю. Російський модерн. М., 1990

4. ВНИИТЕ. Матеріали по історії художнього конструювання. М., 1972

5. Крастиньш Я.А. Стиль модерн . М., 1988.

6. Фар-Беккер, Г. Мистецтво модерну. Konemann, 2004

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Різне»: