Сторінка
5
в) співвідношення між ціною та якістю банківських послуг;
г) конкурентна квота;
д) оцінка банком міжнародного фінансового середовища.
9. Найбільш вузький «спред» існує на…
а) товарних біржах;
б) фондових біржах;
в) міжбанківському ринку;
г) у міжнародних готелях та аеропортах;
д) міжбанківських валютних біржах.
10. Що з наведеного не характеризує ф’ючерсні валютні контракти?
а) високий рівень стандартизації;
б) точна визначеність сум;
в) обмежений день поставки;
г) використання для всіх валют;
д) висока ліквідність.
Збіг
1. Відкрита валютна позиція. | А. Комбінація спот-угод і форвардних угод. |
2. Довга валютна позиція. | Б. Різниця між вимогами і зобов’язаннями учасника міжнародного бізнесу в певній валюті. |
3. Спот-операції. | В. Перевершення вимог над зобов’язаннями в даній валюті на певну дату. |
4. Багатосторонній неттинг. | Г. Операції купівлі (продажу) валюти за умов її поставки протилежній стороні протягом двох робочих днів. |
5. Своп-операції. | Д. Взаємне погашення платежів в одній валюті платежами в іншій валюті між зарубіжними відділеннями міжнародної корпорації. |
Завершення
1. Якщо компанія «Еппл Комп’ютер» купує на валютному ринку . . , щоб розрахуватись зараз з японськими постачальниками моніторів, і одночасно продає на . ринку . , яку отримує через 90 днів від японських покупців готових комп’ютерів, то в даному разі має місце операція . . .
2. Якщо міжнародна корпорація здійснює переказ коштів від базової компанії до . . через міжнародний банк, то вона вдається до . . .
3. У зв’язку з . масштабами валютних обмінів та . валютними ризиками . . встановлюють найнижчий спред у своїх угодах.
4. Перевага ринкових трансферних цін полягає в . , а їх недолік пов’язаний зі складністю пошуку належного . в умовах унікальності продукції.
5. У той час як система . управління активами і зобов’язаннями спрямована на досягнення . грошових потоків, система . управління активами і зобов’язаннями має завершуватись рішенням щодо міжнародного . . .
Термінологічний словник ключових понять
Валютна позиція — співвідношення вимог і зобов’язань суб’єкта господарювання в певній валюті.
Валютний арбітраж — продаж певної валюти на одному ринку іноземної валюти з одночасною купівлею цієї ж валюти на іншому ринку іноземної валюти, який ґрунтується на використанні багатосторонніх взаємозв’язаних обмінних курсів.
Валютний курс — кількість грошових одиниць даної валюти, яка може бути куплена за одну грошову одиницю іншої валюти.
Валютний опціон — один з видів контрактів, власник якого має право, але не зобов’язання купити (колл-опціон) чи продати (пул-опціон) певний валютний актив у майбутньому за ціною, зафіксованою в даний момент.
Валютний ризик — імовірність збитків учасників міжнародного бізнесу внаслідок несприятливої зміни обмінних курсів.
Валютний своп — одночасні купівля і продаж певної суми іноземної валюти за курсом різних дат, наприклад купівля за курсом «спот» і продаж за форвардним курсом через певний час.
Валютні контракти — різновид угод купівлі-продажу, предметом яких є валюта або певні права щодо здійснення валютних обмінів.
Глобальний ефект Фішера — взаємозв’язок між реальними відсотковими ставками та очікуваними відносними темпами інфляції, умова економічної рівноваги реальних відсоткових ставок різних країн.
Депозитарні розписки — похідні цінні папери, які випускаються в обіг на міжнародних фондових ринках уповноваженими банками-депозитаріями під гарантію вилучених банком-зберігачем відповідної кількості акцій компанії-емітента на суму емісії депозитарних розписок.
Закон єдиної ціни — продаж ідентичних продуктів у різних країнах за однакову ціну, якщо вона виражена в одній і тій самій валюті.
Ефект Фішера — взаємозв’язок номінальної відсоткової ставки, з одного боку, та реальної відсоткової ставки і очікуваних темпів інфляції в одній країні — з іншого.
Євроакції — акції міжнародних корпорацій, що перебувають у лістингу і в обігу на зарубіжних щодо материнської країни біржах і фондових ринках.
Євробонди — зобов’язання, деноміновані у валютах країн, що відрізняються від валюти тієї країни, в якій вони продаються.
Євровалюта — валюта, вкладена в банк за межами країни-емітента.
Єврокредит — кредит, наданий в євровалюті.
Єврооблігація — облігація, продана в іншій державі, але не в державі, у валюті якої вона деномінована.
Міжнародне фінансове середовище — сукупність факторів, що впливають на рух грошових коштів у всіх валютах світу, та обмінні курси між ними.
Міжнародний банк — банк, що здійснює ділові операції у двох або більше країнах.
Міжнародний валютний ринок (ринок іноземних валют) — частина міжнародного фінансового ринку, учасники якого здійснюють конвертацію однієї валюти в іншу відповідно до обмінного курсу.
Міжнародний ефект Фішера (відкрита умова Фішера) — взаємозв’язок між очікуваними змінами обмінного курсу та відмінностями відсоткових ставок обмінюваних валют.
Незміщений форвардний курс — майбутній обмінний курс, що збігається з очікуваним майбутнім обмінним курсом «спот».
Неттинг — спеціальна фінансова процедура сальдування вхідних і вихідних потоків валюти даної компанії, до якої вдаються міжнародні корпорації з метою зменшення витрат на хеджування операційних ризиків.
Паритет відсоткових ставок (закрита умова Фішера) — взаємозв’язок форвардного курсу двох валют, з одного боку, та курсами «спот» і відсотковими ставками цих валют у двох країнах — з іншого.
Паритет купівельної спроможності валют — умова рівноваги, за якої, з одного боку, зміни обмінних курсів відображають відсоткові зміни обмінюваних валют, а з іншого — зміна вартостей, зумовлена різними темпами інфляції цих валют.
Реінвойсинговий центр — окрема філія міжнародної корпорації, яка централізовано керує всіма валютними ризиками, що виникають у міжнародній торгівлі.
Рівність купівельної спроможності — рівність цін «споживчих кошиків» у різних країнах з урахуванням обмінних валютних курсів цих країн.
Інші реферати на тему «Фінанси»:
Показники стану та ефективності використання основних засобів
Управління фінансами та фінансовий контроль на регіональному рівні
Валютні операції. Конверсійні операції
Роль місцевих бюджетів у фінансовій системі України, Державний інноваційний фонд
Призначення загального та спеціального фондів бюджету