Сторінка
6

Основні теорії політичних систем

Проаналізувавши функції сучасної політичної системи в Україні, можна визначити її типологічні ознаки. З погля­ду формаційного підходу, політична система України єпост­комуністичною, де в еклектичній формі поєднуються еле­менти старої командно-адміністративної, мафіозної та су­часної демократичної систем.

До елементівкомандно-адміністративної системиможна віднести:

· збереження структури і функцій старого адміністра­тивного апарату;

· довготривале функціонування радянської представниць­кої системи;

· модифікація ознак тоталітарної культури у вигляді нетерпимості,

двомірної оцінки дійсності, догматизму і ру­тинності;

· пристосування ряду форм і процедур радянської систе­ми права до ринкових умов.

До елементів політичноїмафіозної системи можна від­нести тіньові доходи можновладців за рахунок створення пільгових податкових, бюджетних, кредитних, митних умов для паразитичного збагачення номенклатурних кланів, безпартійний характер формування влади, залежність засобів масової інформації не від масового споживача, а від клано­вих угруповань, нелегальне лобіювання представниками вла­ди групових інтересів.

Донової демократичної системи слід віднести кон­ституційні засади функціонування органів влади, створен­ня механізму противаг і стримувань, поступове правове за­безпечення можливості судового захисту прав громадян, роз­виток громадських і політичних організацій.

Висновок

Отже розглянувши категорію „політична система суспільства” ми зрозуміли, що це

є одне із найбільш широких явищ у сучасному демократичному суспільстві. І це дуже важливо оскільки політична система найбільш повно забезпечує участь усіх громадян, які цього хочуть і мають можливість, в управлінні державними і суспільними справами, а також здійснює взаємозв’язок усіх елементів, а це дуже важливо, хоча, звичайно, не виключає їхню автономію.

Отже говорячи про державу, органи і організації, як особливі ланки політичної системи, слід лише добавити, що це є найбільший розвиток сучасного суспільства, і їхнє функціонування дозволить нам просуватися далі до більш ширшого і повного розвитку і зрештою до досконалості, а цього не було б, якщо б не було політичної системи суспільства з її функціями, задачами і цілями на майбутнє.

Проте не існує єдиної думки про політичну систему, я вважаю, що при детальному подальшому її досліджені ця думка знайдеться, що допоможе нам краще зрозуміти це суспільне, державне і політичне явище.

Отже, в даній роботі я побачила і змогла довести тісний взаємозв’язок держави і суспільства, інакше кажучи нерозривний зв’язок, держава хоче цього чи не хоче повинна брати до уваги ту чи іншу ситуацію, яка відбувається в суспільстві, підкорятися певним законам суспільства, і навпаки, держава виступає основою політичної системи суспільства, на основі принципів держави, державної влади будуються інші принципи функціонування політичної системи, її підрозділів, і взагалі розвиток суспільства і громадян, зокрема, в ній.

Список використаної літератури

1. Кириченко М.Г. Основи політології. – К.: Либідь, 1995.

2. Котюк О.В. "Основи держави і права", К., ВЕНТУРІ, 1996.

3. Семків О.І. Політологія. – Львів: Світ, 1994.

4. Гелей С.Д., Рутар С.М. Політологія. Навчальний посібн. – К.: Знання, 1999.

5. І.Ф. Курас, Ф.М. Рудич Політична система сучасної України:

особливості становлення, тенденції, розвиток. - К., 1998

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Інші реферати на тему «Політологія»: