Сторінка
4
Дивлюсь я на них - і ніколи надивитись не можу. А щоб квіти повсякчас зі мною були, навіть у лютий мороз та білу снігову завію, беру фарби чи кольорові олівці і малюї собі. Малюю гребенястих, пишнохвостих півнів у буйному вінку. Малюю барвисті килими польових та лісових квітів. А ще - соковите гроно винограду, вусатий качан кукурудзи міцного, кремезного здорованя бурячиська. Щодень я бачу, як усе росте-виростає, бо вже чимало літ працюю на щедрому колгоспної полі. Мені малювати веселіше, коли я співаю. Часом почую яку пісню радіо, дивись, а сама рука так і тягнеться до паперу, щоб намалювати А ще малюю все, що зацвітає, духмяніє, колоситься в наших луках, гаях, на городах.
Село моє, Чернятин на Івано-Франківщині, - велике, заможне, в квітучих садах. Всякого зела в нас доволі. І навіть вулиця, що на ній живу. Зеленою зветься. Справдї тут царство квіток. Квіти люблю, квіти і малюю. Ви, друзі, знаю, теж полюбляєте фарби. Часто бачу і ваші малюнки видрукувані. Нехай любі, живеться вам весело! З піснею, з сонечком, з квітами барвистими"!
- А що,- усміхається Параска Петрівна. - Може, колись тут, у Чернятині, буде і моя школа . Підуть учні. Я думаю таки дужче братися за роботу .
Інші реферати на тему «Образотворче мистецтво»:
Розвиток живопису на Станіславщині ХІХ-ХХст. Натюрморт у творчості Я.В.Пстрака, М.Д.Сосенко, Каєтона Косинського
Пстрак Ярослав Васильович – художник Прикарпаття (24.03.1878 - 1916)
Урок: малювання композиції "Овочі та фрукти"
Хома Параска Петрівна (нар. у 1933 р.) - майстер народного декоративного живопису
Айвазовський Іван Костянтинович - один з найбільших російських живописців XIX століття